baner glowny sp 02

 

19 maja 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył się konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom” zorganizowany przez panie: T. Chrostowską, A. Pawluk, D. Szczech. Główne cele konkursu  to :popularyzacja twórczości Jana Brzechwy, zainteresowanie dzieci poezją, rozwijanie zdolności recytatorskich, kształtowanie wrażliwości na piękno języka ojczystego, prezentacja umiejętności dzieci, uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. Konkurs przeznaczony był dla uczniów klas 1-3. Dzieci miały możliwość wyboru wiersza Jana Brzechwy. O wynikach konkursu zdecydowało jury w składzie:
 
1. Zbigniew Piaskowski – przewodniczący
2. Alina Dybikowska – członek 
3. Justyna Gacman-Magiera – członek 
4. Renata Murawska - członek
5. Sabina Duchnowska - członek
Na ocenę miały wpływ następujące kryteria: tempo, intonacja, interpretacja, znajomość tekstu i ogólny wyraz artystyczny ( strój, rekwizyty, gesty). Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki i wyrównany. 
 
Zwycięzcami konkursu zostali :
 
I miejsce- Maja Wądołowska – I a, Iga Połujańska – III b
II miejsce – Krzysztof Jurski – I a, Krzysztof Ołdakowski – II a, Laura Wojsław – II b, Magdalena Wądołowska – III a
III miejsce – Kornelia Dołęga i Sophia Mańkiewicz – I a, Zuzanna Szymańska – III a
 
Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

                                                      

W ramach wiosennego etapu ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem!" uczniowie grupy "0"b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach realizowali następujące zadania:
  1. Lekcja: Piramida Zdrowia Ucznia. Pierwsze zadanie polegało na przeprowadzeniu lekcji i przekazaniu dzieciom wiedzy na temat zdrowego odżywiania. Zdobyte informacje mają przyczynić się do uświadomienia uczniom, jak ważny jest prawidłowy dobór produktów do spożycia w celu utrzymania zdrowia.
  2. Konkurs: Najlepszy rysunek Piramidy Zdrowia.
  3. Lekcja: Źródło życia i zdrowia –woda! Działanie miało na celu przekazanie dzieciom wiedzy na temat wpływu wody na ludzi, zwierząt i roślin oraz funkcji i znaczenia wody w organizmie ludzkim. Dzieci dowiedziały się w jaki sposób organizm traci wodę i jak należy uzupełniać wodę w organizmie oraz jaką wartość zdrowotną ma woda. Pozyskana wiedza ma przyczynić się do uświadomienia dzieciom, jak ważne jest picie wody oraz uczenia ich odpowiedzialności za właściwy lub niewłaściwy wybór tego, co jedzą i piją.
  4. Konkurs: Quiz wiedzy o wodzie, który pozwoli dzieciom utrwalić wiedzę na temat wody.
Projekt „Zdrowo jem, więcej wiem” prowadzony przez Fundację BOŚ łączy przyjemne z pożytecznym. Dzieci miały okazję w nieszablonowy sposób zdobyć wiedzę na temat zdrowego stylu życia, a w szczególności o zdrowym odżywianiu i aktywności fizycznej.
Przyszedł czas, żeby podzielić się zdobytą wiedzą z całą społecznością szkolną oraz z rodzicami. Zachęcam państwa do zapoznania się z interesującym tekstem „Sztuka picia wody”.
 
Opiekunowie projektu: Bożena Jankowska, Jolanta Nitkiewicz.
 
 
 

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w ramach obchodów Święta Dnia Ziemi, którego motywem przewodnim tegorocznych obchodów jest hasło: „Przywróćmy naszą Ziemię”, i które od roku z powodu pandemii obchodzone jest wyłącznie online, postanowili uczcić ten wyjątkowy dzień inaczej. Podczas zajęć układali rymowanki, hasła promujące troskę o najbliższe środowisko, śpiewali piosenki ekologiczne. W ramach zajęć ruchowych posprzątali swoje posesje i najbliższe otoczenie. Pokazali, że pomimo trudności należy pamiętać o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę, że troska o przyrodę jest troską o nas samych i nasze spokojne życie.
 

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach mieli skonstruować coś z niczego – tchnąć nowe życie w coś, co na pierwszy rzut oka wydaje się zupełnie niemożliwe. Dzieci wykonały z surowców wtórnych, wymyślone przez siebie zabawki.

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach zasłużyli na odpoczynek oraz rozrywkę w postaci balu karnawałowego, który odbył się w naszej szkole w czwartek - 11 lutego br. Ze względu na pandemię COVID-19, każda klasa bawiła się oddzielnie. Nie zabrakło też przebierańców. W klasach zaroiło się od Spider-Manów, rycerzy. Były też wróżki, księżniczki i różne inne dziwadła. Niektórzy byli nie do poznania. Wszyscy jednak bawili się znakomicie. Humor dopisywał nie tylko dzieciom, również wychowawcom. Wspólna zabawa przy dźwiękach muzyki rozwija u dzieci inwencję twórczą i pozwala bardziej zintegrować grupę klasową.
Galeria zdjęć

Uczniowie grupy "0"b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w okresie od października do grudnia 2020r. realizowali ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem". Skierowany jest do uczniów i nauczycieli szkół podstawowych.

Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Ważnym celem jest również uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej.

Podczas zajęć lekcyjnych realizowane były zagadnienia dotyczące zdrowego stylu życia, zdrowego odżywiania i aktywności fizycznej. Lekcje są realizowane w formie krótkich pogadanek i dyskusji, doświadczeń i zabaw, które w prosty sposób przekazują i utrwalają wiedzę. Ponadto dzieci przystąpiły do konkursu na najlepszy rysunek „Jem owoce i warzywa!” oraz konkursu ciekawej reklamy na przykład w formie plakatu zachęcającej do zrezygnowania ze słodyczy na rzecz owoców, warzyw, pestek i orzechów. Uczniowie chętnie podejmowali się tych interesujących wyzwań.

Opiekunami projektu są nauczyciele: Bożena Jankowska, Jolanta Nitkiewicz.

Podsumowując program przyszedł czas, aby podzielić się zdobytą wiedzą z całą społecznością szkolną/przedszkolną oraz z rodzicami. Zachęcamy do zapoznania się z zamieszczonymi MATERIAŁAMI EDUKACYJNYMI.

 

Normal 0 21 false false false PL X-NONE X-NONE

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" w klasie 2a odbyły się zajęcia pod hasłem: "Śniadanie na szóstkę". Były to zajęcia zdalne, podczas których dzieci rozwijały świadomość codziennej potrzeby spożywania posiłków. W szczególności śniadania, które dostarcza wiele procent energii potrzebnej w ciągu dnia. Poznały Piramidę Zdrowego Żywienia. Później dzieciaki pod czujnym okiem swoich mam wykonały zdrowe, kolorowe kanapki.  
 
 

Uczniowie klasy IIa oraz klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach włączyli się do akcji MEN pod hasłem "Razem na Święta". Celem tej akcji jest niesienie pomocy innym. W ramach akcji dzieci i młodzież samodzielnie wykonały kartki świąteczne z życzeniami, stroiki, którymi obdarowały samotnych i starszych ludzi, mieszkających w naszej miejscowości. Mamy nadzieję, że będziemy aktywnie włączać się w te akcje każdego roku, poszerzając wachlarz niesionej pomocy. Bardzo dziękujemy dzieciom i rodzicom w zaangażowanie w tę świąteczną akcję.

 

Przedszkolaki z grupy 0b wraz ze swoją Panią Bożenką Jankowską w miesiącach styczeń i luty dokarmiali ptaki.  Maluchom sprawiało to wielką radość, a zarazem było dobrą lekcją przyrody.

 

W ramach programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” w klasie 3b odbywają się zajęcia o tematyce żywieniowo-kulinarnej. Na zajęciach uczniowie poznają zasady zdrowego odżywiania oraz zachowywania się przy stole, uczą się o sposobach komponowania diety i wreszcie uświadamiają sobie jak duży wpływ ma żywienie na nasz organizm. Oprócz wiedzy, dzieci zdobywają praktyczne umiejętności takie jak krojenie, siekanie, poznają sprzęty kuchenne, uczą się zasad higieny i pracy w kuchni. Zdobytą wiedzę i umiejętności wykorzystują w praktyce: zakładają ogródki na parapecie okna, tworzą na talerzach kompozycje zdrowego posiłku, robią zdrowe, kolorowe kanapki i owocowo- warzywne koktajle. Podczas wykonywanych zadań uczniowie wykazują duże zaangażowanie, a efekty ich pracy dostarczają im wiele satysfakcji i radości.

 

11 grudnia dzieci z grupy Oa musiały się zmierzyć z następnym zadaniem z Kalendarza Adwentowego. Trzeba było skonstruować pojazd dla Mikołaja. Zrobiliśmy śnieżny  pociąg na płozach, żeby zabrał dużo prezentów i mógł wszędzie dojechać.

                                                      

Dnia 17 lutego, przy współpracy z Sołeckim Domem Kultury w Drygałach, klasy 3a i 3b świętowały Dzień Kota. Celem inicjatywy było uświadomienie uczniom znaczenia kotów w życiu człowieka, zachęcenie do niesienia pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, a także uwrażliwienie na często trudny koci los. Podsumowaniem wydarzenia były zabawy o "kociej" tematyce, wykonanie kocich opasek i zakodowanych obrazków. Zajęcie okazało się dobrą lekcją wychowawczą połączoną z dużą dawką humoru i zabawy.

 

                                                      

W ramach realizacji projektu "W kalendarzu jest dni wiele." .. świętowaliśmy Mikołajki. Dostaliśmy wspaniałe upominki od Mikołaja. W podziękowaniu wykonaliśmy Portret Mikołaja. Na macie do kodowania ułożyliśmy połowę paczki, symetrycznie ułożyliśmy drugą część.

                                                      

loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Brzechwa dzieciom - finał konkursu

22 maj 2021

19 maja 2021 roku w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył się konkurs recytatorski „Brzechwa dzieciom” zorganizowany przez...

FINAŁ II EDYCJI KONKURSU CZYTELNICZEGO MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

22 maj 2021

13 maja 2021 miał miejsce finał II edycji Konkursu Czytelniczego (Online) pod hasłem „Mistrz Pięknego Czytania” zorganizowanego przez Miejsko –...

Zdrowo jem, więcej wiem! cz.2

17 maj 2021

W ramach wiosennego etapu ogólnopolskiego projektu edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem!" uczniowie grupy "0"b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego...

Konkurs międzyszkolny - "Wiosna w sercu - przywróćmy naszą Ziemię"

07 maj 2021

Zapraszamy wszystkich uczniów z terenu Gminy Biała Piska do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu pracy plastycznej pod hasłem: "Wiosna...

Dzień Ziemi

07 maj 2021

Za zgodą Pani Dyrektor społeczność uczniowska a także nauczyciele naszej szkoły z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego pod opieką Pań: Haliny Archackiej i Wioletty Zakrzewskiej...

Dbamy o nasze środowisko

21 kwiecień 2021

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w ramach obchodów Święta Dnia Ziemi, którego motywem przewodnim tegorocznych...

Ze starego coś nowego

17 kwiecień 2021

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach mieli skonstruować coś z niczego – tchnąć nowe życie w...

Bądźmy przyjaznymi sąsiadami dla zwierząt

14 kwiecień 2021

Uczniowie klasy 2a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach apelują do mieszkańców osiedli, aby dbali o przyrodę i zwierzęta...

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

07 kwiecień 2021
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to uroczystość obchodzona 2 kwietnia każdego roku. Jej celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz wspieranie...

Międzynarodowy Dzień Książki

31 marzec 2021
Międzynarodowy Dzień Książki

W roku 2021 Międzynarodowy Dzień Książki Dla Dzieci przypada na 2 kwietnia (piątek) Do Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci pozostały...

Śniadanie na szóstkę

09 marzec 2021

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Dobrze Jemy ze Szkołą na Widelcu" w klasie 2a odbyły się zajęcia pod hasłem:...

Tusz do paki

08 marzec 2021

Nasza szkoła przystąpiła do akcji "Tusz do paki". Zbierać będziemy  zużyte tusze z drukarek atramentowych. Pojemniki wkładamy do woreczków foliowych...

Dokarmianie ptaków

04 marzec 2021

Przedszkolaki z grupy 0b wraz ze swoją Panią Bożenką Jankowską w miesiącach styczeń i luty dokarmiali ptaki.  Maluchom sprawiało to...

Dobrze jemy ze szkołą na widelcu

25 luty 2021

W ramach programu „Dobrze jemy ze szkołą na widelcu” w klasie 3b odbywają się zajęcia o tematyce żywieniowo-kulinarnej. Na zajęciach...

Światowy Dzień Chorego

24 luty 2021

11 lutego obchodzony jest Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do 5...

Akcja walentynkowa

24 luty 2021

Corocznie dzień Świętego Walentego przypada 14 lutego. Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów z życzeniami dla swojej sympatii. Z...

Dzień Kota

21 luty 2021

Dnia 17 lutego, przy współpracy z Sołeckim Domem Kultury w Drygałach, klasy 3a i 3b świętowały Dzień Kota. Celem inicjatywy...

Bal karnawałowy w klasach 1-3

15 luty 2021

Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach zasłużyli...

Zima maluje

01 luty 2021

Uczniowie na zajęciach plastycznych rozwijają swoje talenty, wyrażają swoje odczucia, uczą się cierpliwości, samokontroli, szacunku do pracy własnej i innych....

Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

31 styczeń 2021
Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. Organizatorem DBI w Polsce od 2005 roku...

Zdrowo jem, więcej wiem!

29 styczeń 2021

Uczniowie grupy "0"b Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w okresie od października do grudnia 2020r. realizowali ogólnopolski projekt edukacji...

SPRZECIWIAMY SIĘ ZJAWISKU HEJTU

22 grudzień 2020
SPRZECIWIAMY SIĘ ZJAWISKU HEJTU

Uczniowie naszej Szkoły włączyli się do akcji „Hejt mi nie gra”, przygotowując plakat w ramach konkursu plastycznego #HEJTMINIEGRA, którego organizatorem jest...

Razem na Święta

19 grudzień 2020

Uczniowie klasy IIa oraz klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach włączyli się do akcji MEN pod hasłem...

Razem na Święta

19 grudzień 2020

Uczniowie klasy IIa oraz klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach włączyli się do akcji MEN pod hasłem...

Kartka świąteczna

14 grudzień 2020

9 grudnia dzieci z grupy Oa wykonały następne zadanie z Kalendarza Adwentowego. Zaprojektowaliśmy kartki świąteczne.  

Pociąg dla Mikołaja

14 grudzień 2020

11 grudnia dzieci z grupy Oa musiały się zmierzyć z następnym zadaniem z Kalendarza Adwentowego. Trzeba było skonstruować pojazd dla...

Mikołajki

14 grudzień 2020

W ramach realizacji projektu "W kalendarzu jest dni wiele." .. świętowaliśmy Mikołajki. Dostaliśmy wspaniałe upominki od Mikołaja. W podziękowaniu wykonaliśmy...

Mamy choinkę

14 grudzień 2020

Grudzień w pełni, więc bez choinki ani rusz. W grupie 0a choinka już błyszczy wspaniałymi światełkami.                                                           

Kalendarz Adwentowy

14 grudzień 2020

W grudniu grupa 0a włączyła się bardzo aktywnie w realizację projektu "Kalendarz Adwentowy" przygotowanego przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Białej...

Andrzejki

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego "W kalendarzu jest dni wiele.." W dniu 27 listopada dzieci z grupy 0a bawiły się...

Wymiana pocztówkowa

14 grudzień 2020

W tym roku szkolnym grupa 0a bierze udział w akcji wymiany pocztówkowej z innymi przedszkolami i szkołami. Wysłaliśmy nasze kartki,...

Z wizytą u naszych zachodnich sąsiadów

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Choć niewiele mamy lat, to zwiedzamy cały świat" dzieci z grupy 0a rozpoczęły Moduł...

Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Miś Bajkuś w Krainie Bajkoterapii" dzieci z grupy 0a poznały bajkę o pajączku, który...

Gminny Konkurs Recytatorski Strofy o Ojczyźnie

14 grudzień 2020

W tym roku z powodu pandemii inaczej zorganizowany został Gminny Konkurs Recytatorski "Strofy o Ojczyźnie". Należało wysłać nagranie kandydatów. W...

Uwielbiamy kodowanie

14 grudzień 2020

Nadal uwielbiamy Kodowanie. Na różne sposoby. W grudniu układaliśmy śnieżynkowe sudoku. Na dużej macie ułożyliśmy choinkę z kwadracików i kubeczków...

Dzień Jeża

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Projektu Edukacyjnego "W kalendarzu jest dni wiele.." 10 listopada dzieci z grupy 0a uczciły Dzień Jeża. Poznaliśmy...

Podróż do Wielkiej Brytanii

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Choć niewiele mamy lat, to zwiedzamy cały świat" dzieci z grupy 0a wybrały się...

Z wizytą na Grenlandii

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Choć niewiele mamy lat, to zwiedzamy cały świat" dzieci z grupy Oa wybrały się...

Jesienne prace

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" dzieci z grupy 0a przygotowały jesienne prace. Wykorzystaliśmy różne...

Pomagamy niepełnosprawnym

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" dzieci z grupy Oa miały okazję wykonać zadanie Modułu...

Nasze witraże

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" dzieci z grupy 0a poznały postać i pracę znanego...

W teatrze

14 grudzień 2020

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Z kulturą mi do twarzy" dzieci z grupy 0a wybrały się 17 listopada na...

Szkolne przygody Gangu Fajniaków

14 grudzień 2020

W listopadzie w naszej szkole realizowany był Ogólnopolski Projekt "Szkolne przygody Gangu Fajniaków". W grupach przedszkolnych przeprowadzone zostały zajęcia na...

Dzień kredki

30 listopad 2020
Dzień kredki

Historia kredki Kredka - laseczka z masy złożonej z kredy lub gipsu, z domieszką kleju i barwnika, służąca do pisania i malowania -...