baner glowny sp 02

 

kamp biala wstazka25 LISTOPAD - 10 GRUDZIEŃ DWA TYGODNIE BEZ PRZEMOCY

Przemoc ma różne oblicze: fizyczne, psychiczne, ekonomiczne. Niezależnie od rodzaju, zostawia ślad na osobie, wobec której jej stosowana. Dlatego nie może być i nie ma na nią zgody.

Kampania „Biała wstążka” to największa na świecie – z udziałem aż 60 krajów – kampania mająca na celu zatrzymanie przemocy wobec kobiet. Stworzona przez mężczyzn, do nich jest przede wszystkim skierowana. Ma rozpocząć dyskusję na temat przemocy wobec kobiet oraz wspierać przedsięwzięcia na rzecz jej przeciwdziałania.

6 grudnia 1989 roku na politechnice w Montrealu mężczyzna zamordował 14 kobiet, a 13 ranił, twierdząc, że nie skończył studiów technicznych, ponieważ dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później Kanadyjczycy postanowili włączyć się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że „my, mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet”. W ciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 Kanadyjczyków założyło białą wstążkę, a wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet.

Przemoc to problem złożony i wielowątkowy. 25 listopada przyłącz się do akcji i przypnij sobie białą wstążkę. Biała wstążka, którą przypniemy, to będzie znak, że się sprzeciwiamy, że apelujemy do innych o podobny protest i że zobowiązujemy się nie tylko do niesięgania po argumenty siły, ale też reagowania za każdym razem, gdy ktoś w naszym otoczeniu ucieknie się do przemocy.

Pozdrawiam i liczę na Wasze wsparcie.

Pedagog szkolny.

W dniach od 10-25 października 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowej akcji #CodeWeek. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja, co rok, organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku Code Week odbył się już po raz siódmy. 

Uczniom klas I-III zabawy z kodowaniem przyniosły wiele radości, a przy okazji rozwijały ich umiejętności logicznego myślenia, rozumowania i wnioskowania. W czasie zabaw dzieci kształciły swoją koncentrację i wyobraźnię. Zajęcia z kodowania bardzo im się podobały.
Uczniowie klas strszych rywalizowali kodując na platformie CodeCombat. Rywalizacja zmotywowała uczniów do wysiłku. Część z nich nadal bawi się na tej platformie.
Na pewno wrócimy jeszcze do tych zajęć. Oto relacja fotograficzna.

 
 
 
 
 

W bieżącym roku szkolnym zgłosiliśmy naszą szkołę do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu w czytaniu na przerwie” zorganizowanej w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” przez Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Tym samym w październiku, który jest Międzynarodowym Miesiącem Bibliotek Szkolnych, staliśmy się częścią wielkiego czytelniczego wydarzenia o skali międzynarodowej – akcja skierowana została po raz pierwszy do placówek oświatowych każdego typu z całego świata. 

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W dniach 28.09.-01.10.2020 uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia - w domu i w szkole. 01.10.2020 w klasach IV-VIII przeprowadzone zostały pisemne konkursy z tabliczki mnożenia.  02.10.2020 – ustne egzaminy z tabliczki mnożenia. W ramach obchodów X Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia uczniowie naszej szkoły w dniach 5-7.10.2020 brali udział w Internetowym konkursie Matematyczno-Logicznym „Arcymistrz mnożenia”. Jeden z uczniów uzyskał 100% wynik i brał udział w finale.
                                                                                                        

Szkolny koordynator konkursu:  Małgorzata Konopka

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbyły się uroczyste obchody XX Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II –Totus Tuus”.

Z uwagi na tak doniosły dzień podjęto szereg działań, które miały na celu przybliżenie postaci Świętego Jana Pawła II, rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej oraz rozwój talentów u dzieci. W związku z tym został zorganizowany konkurs na Rodzinny Różaniec, konkurs plastyczny na temat wybranej tajemnicy różańca oraz konkurs poetycki. Dzieła uczniów zostały zaprezentowane na szkolnej wystawie, która cieszyła się dużym zainteresowaniem. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi po 23 października br.
Ponadto zostały przeprowadzone lekcje, które przypominały dzieciom historię życia Karola Wojtyły oraz Jego szczególne zawierzenie Maryi. Zajęcia zostały podsumowane testem wiedzy o Janie Pawle II. W świetlicy szkolnej dzieci miały możliwość wysłuchania prezentacji multimedialnej pt.: „Jana Pawła II naszym największym autorytetem”. Wykonywały również rysunki o papieżu.

Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział i zachęcamy do uczestnictwa w kolejnych obchodach.


Organizatorzy:
A. Dybikowska
S. Foltyńska
J. Nitkiewicz

Logo z kółkamiOd 10 do 25 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2020. Na czym polega to świętowanie? Na świetnej zabawie, do której zapraszamy wszystkich, w każdym wieku.

Europejski Tydzień Kodowania to …

wydarzenie społeczne, w które angażują się wszystkie europejskie państwa i nie tylko! Jego misją jest poszerzanie i promowanie kompetencji z zakresu programowania i zachęcanie osób w każdym wieku do rozpoczęcia przygody z programowaniem. W skrócie: jeśli wiesz co nieco o programowaniu – w trakcie CodeWeek dowiesz się jeszcze więcej, jeśli o programowaniu nie wiesz nic – CodeWeek to świetna okazja, by zacząć swoją przygodę z kodami i robotami. Zapewniamy – to prostsze, niż Wam się wydaje!

Po co uczyć dzieci programowania?

Po co nam to programowanie? To nie tylko ścieżka kariery. To przede wszystkim nauka, która daje szansę na zdobycie uniwersalnych kompetencji – kluczowych nie tylko dla dzieciaków, ale i bardzo przydatnych w dorosłości. Wbrew popularnej opinii - programowanie to nie tylko siedzenie przed komputerem, ale to przede wszystkim ćwiczenie logicznego myślenia, spostrzegawczości, koncentracji uwagi czy umiejętności matematycznych. Projektowanie prostych komputerowych algorytmów daje dzieciom (i wielu dorosłym) poczucie sprawczości oraz uczy zadaniowego podejścia do problemów. Praca w zespołach, czy szukanie wspólnych rozwiązań, pomagają doskonalić także kompetencje społeczne. Nie trzeba być matematycznym orłem, by być świetnym programistą. Dajemy słowo – humaniści także sobie poradzą.

Programowanie to frajda!

Zeszłoroczna edycja CodeWeek cieszyła się ogromną popularnością! Organizatorzy są bardzo dumni z tego wyniku i bardzo wdzięczni wszystkim, którzy się zaangażowali. Apetyt oczywiście rośnie w miarę jedzenia, dlatego w tym roku mierzymy jeszcze wyżej. Na kogo liczymy najbardziej – oczywiście na uczniów, nauczycieli i rodziców. Bez Was nic się nie uda.

Nasz plan działań został zaakceptowany i otrzymaliśmy status #CodeWeek2020 Organisercodeweek badge 2019

Planujemy serię zajęć z dziećmi i młodzieżą wykorzystujących różne sposoby kodowania, zarówno z wykorzystaniem komputera jak też bez. Odbędą się zajęcia z programowania robotów. W starszych klasach odbędą się zajęcia z programowania w językach Scratch i C++.

Koordynatorzy #CodeWeek2020 w naszej szkole:

Andrzej Rosiński - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teresa Chrostowska- Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Informacje na:

www.koduj.gov.pl

https://codeweek.eu/

oraz na Code Week PL na Facebook’u https://pl-pl.facebook.com/CodeWeekPL/

120075780 624730681576781 6997872040310491603 o

Urząd Miejski w Białej Piskiej informuje, iż trwa rekrutacja do projektu „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała Piska”.

Głównym celem projektu jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej u osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa wśród 120 mieszkańców gminy Biała Piska, a dokładniej wśród 40 kobiet i 80 mężczyzn.

Szczegóły w załączniku do pobrania tutaj.

foto7
 "Będziemy o Nich pamiętać stale,
to nasza domowa praca.
Dziś do historii w należnej chwale,
Podziemna Armia powraca"

2 marca 2020 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oddali hołd bohaterskiej postawie Żołnierzy Niezłomnych walczących z sowieckim zniewoleniem w latach 1944-1963. Podczas uroczystego apelu ukazali ich tragiczną historię, oddali im cześć wierszem, piosenką oraz prezentacją dokonań. Szczególną uwagę zwrócili tym razem na postać majora Hieronima Dekutowskiego, ps. "Zapora" i żołnierzy z jego oddziału.

Opracowała: Sabina Duchnowska

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem!” na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej.

W klasach edukacji wczesnoszkolnej zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy, filmów udostępnionych na stronie DBI. Uczniowie uczestniczyli w konkursie informatycznym ph. „Bezpieczny Internet” zorganizowanym przez koordynatora. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie naszej szkoły. Uczniowie wykonywali plakaty, prezentacje multimedialne i filmy dotyczące zagrożeń w sieci. W ramach akcji 15 stycznia uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Policji z Powiatowej Komendy w Piszu. W trakcie spotkania pani nadkomisarz zwróciła uwagę na świadome i bezpieczne korzystanie z sieci. Przedstawiła informacje dotyczące odpowiedzialności karnej za dokonane czyny oraz przestrzegała przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Podczas zajęć edukacyjnych w klasie Ia i IIb przeprowadzono scenariusz zajęć „Rysia i Tolek w Cyberświecie”, wykorzystano również grę pod tym samym tytułem.

Działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa korzystania z Internetu są podejmowane w naszej szkole przez cały rok.

Koordynatorzy DBI2020

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do organizowanyej przez braci Kapucynów akcji, mającej na celu finansowe wsparcie charytatywnych, edukacyjnych i religijnych projektów polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Republiki Czadu. Podczas kwesty przeprowadzonej w dniach 20-21 lutego 2020 roku zebrano 330 zł, które zostały wpłacone na konto fundacji. Nasza pomoc, chodź może wydawać sie niewielka, ma ogromne znaczenie dla misjonarzy i ludzi, którzy pozostają pod ich opieką.  O organizowanych przez zakonników projektach można przeczytać na stronie internetowej- https://paczek.kapucyni.pl.

 

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego. Uczniowie klas starszych w ramach zajeć języka polskiego rozwiązywali zadania związane z poprawnością językową. Natomiast podczas przerw zmagali się z zagadnieniami dotyczacymi ortografii i frazeologii. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz poprawiali błędnie sformułowane związki frazeologiczne. Podopieczni mieli również okazję do wzbogacenia swojego słownictwa. Każdemu, kto zainteresował się rzadziej używanymi wyrazami, przyświecało hasło:"Temu dobrze z oczu patrzy, kto ma język bogatszy". Święto Języka Ojczystego uczcili również najmłodsi uczniowie. Stworzyli oni piękne plakaty zatytułowane "Bliskie spotkanie z językiem polskim", na których pojawiły sie tzw. trudne wyrazy. Dzieki nim mieliśmy okazję uzmysłowić sobie, że w kazdym obszarze naszego życia mamy do czynienia z ortografią, która nie jest taka trudna. Organizatorzy obchodów dziękują wszystkim, którzy aktywnie uczcili  święto naszego ukochanego i najpiękniejszego języka. Dziękujemy Wam z całego serca. Nie zapominajcie, że: "Naród żyje, dopóki język jego żyje". Niech słowa Karola Libelta przyświecają Wam podczas kolejnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
 

17 grudnia w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs pt. Hej kolęda, kolęda. Celem konkursu było między innymi kultywowanie tradycji świątecznych, integracja zespołu klasowego oraz wdrażanie do aktywnego muzykowania. W konkursie wystąpiło 9 oddziałów klasowych. Uczniowie pięknie poubierani prezentowali szeroki wachlarz kolęd i pastorałek. Występom towarzyszyły również układy choreograficzne, co dodatkowo uświetniło występy artystów.
Jury w składzie: Renata Murawska, Justyna Gacman i Alina Dybikowska wyłoniło następujących laureatów: I miejsce  - klasy I a i I b , II miejsce oddział przedszkolny O a i III miejsce klasa III a. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkich artystów poczęstowano świątecznym cukierkiem. Konkurs przebiegał pod znakiem rywalizacji, ale przysporzył okazji do pięknego, wspólnego kolędowania.  
 

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Piękna nasza Polska cała dzieci z oddziału 0a Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach gościły Panią Bogumiłę Martyniuk z Koła Gospodyń Wiejskich Drygalanki. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o tradycjach świątecznych, dowiedziały się, co symbolizują ozdoby choinkowe, poznały taniec mazurski Dobry dzionek wam oraz skosztowały pysznego tradycyjnego piernika wypieku Pani Bogumiły. Dziewczynki bardzo chętnie pozowały w mazurskiej chuście i koralach.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Społeczność naszej szkoły tradycyjnie włączyła się do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, a koordynowanej w szkole przez Samorząd Uczniowski.
Uczniowie, nauczyciele i wychowawcy chętnie gromadzili grosiaczki w przygotowane puszki. Nasi uczniowie nieustannie pokazują, że mają wielkie serce i są wrażliwi na potrzeby innych.
 

 

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 grudnia uczniowie, nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani w czerwone stroje i czapki mikołaja. Tego dnia poszczególne klasy robiły sobie prezenty, składały życzenia, zgłębiały wiedzę na temat historii życia Św. Mikołaja, od którego zrodziła się tradycja wręczania upominków. Dzień ten, to też moment refleksji nad tymi, którzy pomocy potrzebują. Dzień Mikołajek przebiegł  w miłej i radosnej atmosferze. 

logo dbiDzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbędzie się 11 lutego 2020 r.

Hasło przewodnie nadchodzących obchodów to "Działajmy razem!" Nasza szkoła również zgłosiła swoją inicjatywę na stronie www.dbi.pl i uczniowie wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W ramach DBI 2020 ogloszony został szkolny konkurs "Bezpieczny internet". Więcej informacji znajduje się na stronie o konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zachęcamy również do skorzystania z portalu Interlandia gdzie nauka odbywa się przez zabawę.

 

 

 
5 grudnia, tuż przed Mikołajkami uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską udali sie do Sołeckiego Centrum Kultury w Drygałach na zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonywali świąteczne kartki. Zajęcia przebiegały w miłej, radosnej atmosferze. Wspólna praca to doskonały moment na integrację środowisk lokalnych. Dziękujemy za wspólne zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył sie apel porządkowy podczas, którego zostay podsumowane projekty i konkursy realizowane w naszej szkole. Pani dyrektor wraz z wicedyrektor wręczały laureatom nagrody i dyplomy. Apel stał się  wspaniałą okazją do podzielenia się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami  opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.  Pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.Na zakończenie Pani wicedyrektpr przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej, światecznej przerwy.

12 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród wszystkich prac zostały wyróżnione trzy, które zdaniem Komisji Konkursowej zasłużyły na szczególne uznanie.
 
 I miejsce otrzymała praca Jakuba Święćkowskiego (Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej).
II miejsce zajęła szopka Roksany Narewskiej ( Szkoła Podstawowa w Dryałach)
III miejsce otrzymała praca Marka Wojsława (Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej).
 
Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

razem na swietaSpołeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyła się w działania:

  • Świąteczna pomoc Polakom na Kresach – zebrano około 57 kg słodyczy, które zostały przekazane do Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku, skąd ostatecznie trafią do Polaków na Kresach.
  • Zostań Aniołem Stróżem – przygotowanie i przekazanie kart z życzeniami świątecznymi dla dzieci z oddziałów onkologicznych.
  • Ile waży Św. Mikołaj? - ogólnopolski konkurs charytatywny – zebrano prawie 50 kg monet, których wartość wyniosła 842,14 zł, i przekazano je do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  • Pomoc Rodakom na Ukrainie – włączenie się w akcję, której organizatorem jest Dekanat Biała Piska.
  • Pamiętamy o Samotnych Seniorach – wykonanie i przekazanie kartek świątecznych osobom starszym w środowisku lokalnym.
  • Przedstawienie jasełek w Domu Samotnej Matki w Ełku.

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkołytradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała dyrektor szkoły p. Renata Łepkowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Zastępca Burmistrza Białej Piskiej Grzegorz Pałdyna, życząc, abyśmy byli otwarci na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi. W imieniu całej społeczności szkolnej życzenia złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
 
 

Tak prezentowaliśmy się 15 grudnia w SCK w Drygałach podczas spotkania opłatkowego dla mieszkańców.

16 grudnia wystawiliśmy przedstawienie jasełkowe dla mieszkańców: Domu Samotnej Matki i Domu Spokojnej Starości w Ełku.

A tak prezentowaliśmy się w Nadleśnictwie Drygały.

 

 

 
 
 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St.Palczewskiego w Drygałach wzięli udział w listopadowych akcjiach charytatywnych : Pomoc dla Rodaka (zbiórka słodyczy dla uczniów szkół w Starych Trokach i Kiwiszkisz na Litwie) oraz "Ile waży Św. Mikołaj"(zbiórka monet dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo). Codziennie do szkoły przynoszone były słodkości oraz zaoszczędzone grosze. Tym sposobem zebraliśmy około 57 kg słodyczy, które w siedmiu kartonach przekazane zostały do  Kuratorium Oświaty w Olsztynie- delegatura w Ełku, skąd trafią do Polaków na Kresach. Natomiast nasz Św.Mikołaj waży prawie 50 kg, a wartość zebranych  monet wyniosła aż 862, 14 zł. Zapakowane monetyty odesłane zostały w 5 paczkach do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Bardzo dziękujemy, w imieniu obdarowanych, dzieciom, rodzicom i całym społecznościom lokalnym za duże zaangażowanie i dar serca. Szczególne podziękowania za pomoc w przeliczeniu i spakowaniu monet, kierujemy w stronę Ks.Dziekana Piotra Butrymowicza, proboszcza z Białej Piskiej. 
Organizatorzy.
 
 
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Nasza Biało - Czerwona

26 listopad 2020

W listopadzie odbył się międzyszkolny  konkurs plastyczny „ NASZA BIAŁO- CZERWONA” . Spośród wielu prac Komisja konkursowa wyłoniła dziewięć, które...

Dzień Pluszowego Misia

25 listopad 2020

25 listopada grupa 0a obchodziła bardzo ważny dzień - Święto Pluszowego Misia. Z tej okazji postanowiliśmy zamienić się w misie....

Dzień Kropki

25 listopad 2020

Grupa 0a realizuję w tym roku szkolnym Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Zabawy sztuką". W ramach tego projektu zaplanowaliśmy działania związane z...

Choć nie wiele mamy lat, to zwiedzamy cały świat

25 listopad 2020

Grupa 0a wraz z wychowawczynią Anną Chełstowską, realizuje Ogólnopolski Projekt Edukacyjny "Choć niewiele mamy lat, to zwiedzamy cały świat". 5...

Dzień Jabłka

25 listopad 2020

W ramach realizacji projektu "W kalendarzu jest dni wiele.."  grupa 0a obchodziła Dzień Jabłka. Poznaliśmy różne gatunki jabłek, wiemy, jak...

Dzień głośnego czytania

25 listopad 2020

30 września  w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania dzieci z klasy 0a wraz z Panią Anną Chełstowską odwiedziły Filię Biblioteki...

Wizyta w SCK w Drygałach

25 listopad 2020

23 września grupa 0a wraz z wychowawczynią Anną Chełstowską odwiedziła Sołeckie Centrum Kultury w Drygałach. Przedszkolaki rozegrały turniej warcabowy pt.:...

Stop przemocy - Kampania Biała Wstążka 2020

23 listopad 2020
Stop przemocy - Kampania Biała Wstążka 2020

25 LISTOPAD - 10 GRUDZIEŃ DWA TYGODNIE BEZ PRZEMOCY Przemoc ma różne oblicze: fizyczne, psychiczne, ekonomiczne. Niezależnie od rodzaju, zostawia...

Nasz udział w #CodeWeek 2020

19 listopad 2020

W dniach od 10-25 października 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz kolejny uczestniczyli w międzynarodowej...

Koło wokalno - taneczne klasy 3a i 3b

19 listopad 2020

Prezentacja tańców: Miotlarz i  taniec z chustami do muzyki klasycznej (walc Eugene Doga ).                                                               

Projekt Matematyka - kto w pracy liczy, mierzy i waży

19 listopad 2020

W październiku klasa 3 b przystąpiła do  ogólnopolskiego projektu  „ Matematyka – kto w pracy liczy, mierzy i waży?”  Fundacji...

Program Dobrze Jemy

19 listopad 2020

We wrześniu klasa 3b przystąpiła do programu „Dobrze Jemy” fundacji Szkoła na Widelcu. Realizację programu rozpoczęła od zajęcia Dlaczego jedzenie...

Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania

09 listopad 2020

Tak uczniowie klasy II a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wraz z rodzicami świętowali Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia...

Laureaci przeglądu pieśni patriotycznej

09 listopad 2020

6 listopada 2020r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył się szkolny przegląd pieśni patriotycznej, powstańczej i piosenki...

I Międzynarodowa edycja V Ogólnopolskiej Akcji Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie

28 październik 2020

W bieżącym roku szkolnym zgłosiliśmy naszą szkołę do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji „Przerwa na czytanie – bicie rekordu...

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

26 październik 2020

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej 2 października 2020 r. pod hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy...

Pasowanie na ucznia

22 październik 2020

Dnia 16 października 2020r. pierwszoklasiści zostali pasowani na uczniów naszej szkoły. Przed złożeniem uroczystego ślubowania na sztandar szkoły, uczniowie zaprezentowali...

Program Dobrze Jemy Fundacji Szkoła na Widelcu

22 październik 2020

Fundacja Szkoła na Widelcu  aktywnie działa na rzecz poprawy żywienia dzieci i młodzieży w Polsce. Przekonuje przede wszystkim do jedzenia...

Wakacyjne wspomnienia

22 październik 2020

Laureaci szkolnego konkursu plastycznego "Wakacyjne wspomnienia".                                                           

Święto kreatywności, odwagi i zabawy

22 październik 2020

Międzynarodowy Dzień Kropki to niezwykły dzień. To święto kreatywności, rozwijania talentów, wytrwałości w pokonywaniu trudności i wiary we własne możliwości....

Obchody XX Dnia Papieskiego

22 październik 2020

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbyły się uroczyste obchody XX Dnia Papieskiego pod hasłem: „Jan Paweł II –Totus...

Po co nam emocje?

21 październik 2020

Podczas drugich zajęć projektu Uniwersytetu Dzieci w Klasie „Mali matematycy” uczniowie kl. II a i II b pomogli uratować Królestwo...

Jak się uczyć koncentracji uwagi?

21 październik 2020

Podczas pierwszych zajęć realizacji projektu „Mali matematycy. Gdzie kryje się matematyka?” Uniwersytetu Dzieci w Klasie, dzieci klasy II a i...

MALI PATRIOCI

20 październik 2020

Regulamin szkolnego przeglądu pieśni patriotycznej, powstańczej i piosenki żołnierskiej „Mali Patrioci” 9 listopada 2020 roku Regulamin  Cele: 1. Popularyzacja wśród uczniów twórczości...

Projekty Uniwersytetu Dzieci w Klasie

13 październik 2020

W roku szkolnym 2020/2021 uczniowie klasy 2a, 2b i 3b biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Klasa...

#CodeWeek2020

09 październik 2020
#CodeWeek2020

Od 10 do 25 października w całej Europie, w tym oczywiście w Polsce, będziemy świętować Europejski Tydzień Kodowania, czyli #CodeWeek2020. Na czym...

„Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała Piska”

06 październik 2020
„Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała Piska”

Urząd Miejski w Białej Piskiej informuje, iż trwa rekrutacja do projektu „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała...

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

06 marzec 2020
Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

 "Będziemy o Nich pamiętać stale,to nasza domowa praca.Dziś do historii w należnej chwale,Podziemna Armia powraca" 2 marca 2020 r. po raz...

Sprawozdanie z DBI 2020

06 marzec 2020

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem!” na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w sieci oraz...

Wyślij pączka do Afryki

04 marzec 2020

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do organizowanyej przez braci Kapucynów akcji, mającej na celu finansowe...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

01 marzec 2020

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego. Uczniowie klas starszych w ramach zajeć języka polskiego rozwiązywali zadania...

Tłusty czwartek

22 luty 2020

"Był sobie pączek, co nie miał rączek I okrąglutki był jak miesiączek Miał lukrowaną złocistą skórkę A w środku dziurkę...

Walentynki - Dzień Przyjaciela

19 luty 2020

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie...

Wręczenie stypendiów

17 luty 2020

Tak prezentowaliśmy się podczas uroczystości wręczenia stypendiów uczniom wyróżniającym się w nauce za pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020.  

Projekt "Klimatyczna klasa"

13 luty 2020

Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? - to kolejne zajęcie ekologicznego projektu, którego uczestnikami są uczniowie  klasy 2b. Dzięki jego...

Lekcja ekologii w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców"

11 luty 2020

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach...

Zakończenie akcji Góra Grosza

09 luty 2020

Społeczność naszej szkoły tradycyjnie włączyła się do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, a koordynowanej w szkole przez...

Szkolny konkurs „Bezpieczny internet”.

05 luty 2020
Szkolny konkurs „Bezpieczny internet”.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu:...

Bal karnawałowy w klasach 0 - III

18 styczeń 2020

17stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0 – III....

Bezpieczne ferie - realizacja programu Dzieci Uczą Rodziców

16 styczeń 2020

Zbliżają się ferie zimowe, okres beztroskiej zabawy na świezym powietrzu, a także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały...

Spotkanie z policjantką

16 styczeń 2020

15 stycznia 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczyli w spotkaniu z nadkom. Anną Szypczyńską - policjantką...

Dzień Babci i Dziadka w grupie 0 b

16 styczeń 2020

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia.”   Babcia i...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 już wkrótce!

08 styczeń 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 już wkrótce!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbędzie się 11 lutego 2020 r. Hasło przewodnie nadchodzących obchodów to "Działajmy razem!" Nasza szkoła również zgłosiła swoją inicjatywę...

Tuż, tuż przed świętami

22 grudzień 2019

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył sie apel porządkowy podczas, którego zostay podsumowane projekty i...

Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - rozstrzygnięty

19 grudzień 2019

12 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród wszystkich...