baner glowny sp 02

 

foto7
 "Będziemy o Nich pamiętać stale,
to nasza domowa praca.
Dziś do historii w należnej chwale,
Podziemna Armia powraca"

2 marca 2020 r. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły oddali hołd bohaterskiej postawie Żołnierzy Niezłomnych walczących z sowieckim zniewoleniem w latach 1944-1963. Podczas uroczystego apelu ukazali ich tragiczną historię, oddali im cześć wierszem, piosenką oraz prezentacją dokonań. Szczególną uwagę zwrócili tym razem na postać majora Hieronima Dekutowskiego, ps. "Zapora" i żołnierzy z jego oddziału.

Opracowała: Sabina Duchnowska

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem!” na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w sieci oraz zasad bezpiecznego korzystania z niej.

W klasach edukacji wczesnoszkolnej zajęcia edukacyjne zostały przeprowadzone na podstawie scenariuszy, filmów udostępnionych na stronie DBI. Uczniowie uczestniczyli w konkursie informatycznym ph. „Bezpieczny Internet” zorganizowanym przez koordynatora. Regulamin konkursu dostępny jest na stronie naszej szkoły. Uczniowie wykonywali plakaty, prezentacje multimedialne i filmy dotyczące zagrożeń w sieci. W ramach akcji 15 stycznia uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z przedstawicielem Policji z Powiatowej Komendy w Piszu. W trakcie spotkania pani nadkomisarz zwróciła uwagę na świadome i bezpieczne korzystanie z sieci. Przedstawiła informacje dotyczące odpowiedzialności karnej za dokonane czyny oraz przestrzegała przed niebezpieczeństwami czyhającymi w sieci. Podczas zajęć edukacyjnych w klasie Ia i IIb przeprowadzono scenariusz zajęć „Rysia i Tolek w Cyberświecie”, wykorzystano również grę pod tym samym tytułem.

Działania profilaktyczne w zakresie bezpieczeństwa korzystania z Internetu są podejmowane w naszej szkole przez cały rok.

Koordynatorzy DBI2020

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do organizowanyej przez braci Kapucynów akcji, mającej na celu finansowe wsparcie charytatywnych, edukacyjnych i religijnych projektów polskich zakonników z Republiki Środkowoafrykańskiej i Republiki Czadu. Podczas kwesty przeprowadzonej w dniach 20-21 lutego 2020 roku zebrano 330 zł, które zostały wpłacone na konto fundacji. Nasza pomoc, chodź może wydawać sie niewielka, ma ogromne znaczenie dla misjonarzy i ludzi, którzy pozostają pod ich opieką.  O organizowanych przez zakonników projektach można przeczytać na stronie internetowej- https://paczek.kapucyni.pl.

 

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego. Uczniowie klas starszych w ramach zajeć języka polskiego rozwiązywali zadania związane z poprawnością językową. Natomiast podczas przerw zmagali się z zagadnieniami dotyczacymi ortografii i frazeologii. Rozwiązywali krzyżówki, rebusy oraz poprawiali błędnie sformułowane związki frazeologiczne. Podopieczni mieli również okazję do wzbogacenia swojego słownictwa. Każdemu, kto zainteresował się rzadziej używanymi wyrazami, przyświecało hasło:"Temu dobrze z oczu patrzy, kto ma język bogatszy". Święto Języka Ojczystego uczcili również najmłodsi uczniowie. Stworzyli oni piękne plakaty zatytułowane "Bliskie spotkanie z językiem polskim", na których pojawiły sie tzw. trudne wyrazy. Dzieki nim mieliśmy okazję uzmysłowić sobie, że w kazdym obszarze naszego życia mamy do czynienia z ortografią, która nie jest taka trudna. Organizatorzy obchodów dziękują wszystkim, którzy aktywnie uczcili  święto naszego ukochanego i najpiękniejszego języka. Dziękujemy Wam z całego serca. Nie zapominajcie, że: "Naród żyje, dopóki język jego żyje". Niech słowa Karola Libelta przyświecają Wam podczas kolejnych obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.
 

Społeczność naszej szkoły tradycyjnie włączyła się do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, a koordynowanej w szkole przez Samorząd Uczniowski.
Uczniowie, nauczyciele i wychowawcy chętnie gromadzili grosiaczki w przygotowane puszki. Nasi uczniowie nieustannie pokazują, że mają wielkie serce i są wrażliwi na potrzeby innych.
 

 

logo dbiDzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbędzie się 11 lutego 2020 r.

Hasło przewodnie nadchodzących obchodów to "Działajmy razem!" Nasza szkoła również zgłosiła swoją inicjatywę na stronie www.dbi.pl i uczniowie wezmą udział w tym przedsięwzięciu. Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

W ramach DBI 2020 ogloszony został szkolny konkurs "Bezpieczny internet". Więcej informacji znajduje się na stronie o konkursie.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Zachęcamy również do skorzystania z portalu Interlandia gdzie nauka odbywa się przez zabawę.

 

 

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył sie apel porządkowy podczas, którego zostay podsumowane projekty i konkursy realizowane w naszej szkole. Pani dyrektor wraz z wicedyrektor wręczały laureatom nagrody i dyplomy. Apel stał się  wspaniałą okazją do podzielenia się z dyrekcją, nauczycielami i uczniami  opłatkiem i wspólnego śpiewania kolęd zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski.  Pani dyrektor złożyła wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły świąteczne życzenia.Na zakończenie Pani wicedyrektpr przeprowadziła pogadankę na temat bezpieczeństwa podczas zimowej, światecznej przerwy.

12 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród wszystkich prac zostały wyróżnione trzy, które zdaniem Komisji Konkursowej zasłużyły na szczególne uznanie.
 
 I miejsce otrzymała praca Jakuba Święćkowskiego (Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej).
II miejsce zajęła szopka Roksany Narewskiej ( Szkoła Podstawowa w Dryałach)
III miejsce otrzymała praca Marka Wojsława (Szkoła Podstawowa w Białej Piskiej).
 
Autorzy wyróżnionych prac otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez organizatorów. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tych świąt, uczniowie naszej szkołytradycyjnie jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój. Piękny śpiew pastorałek uświadomił wszystkim i przypomniał o tym, że Święta Bożego Narodzenia są już bardzo blisko. Występ był niezwykłym przeżyciem zarówno dla aktorów, nauczycieli i zaproszonych gości. Po zakończonym przedstawieniu głos zabrała dyrektor szkoły p. Renata Łepkowska, która podziękowała uczniom za występ oraz złożyła życzenia świąteczne. Do życzeń dołączył się także Zastępca Burmistrza Białej Piskiej Grzegorz Pałdyna, życząc, abyśmy byli otwarci na innych, zwykłego uśmiechu i gestu podania ręki drugiemu człowiekowi. W imieniu całej społeczności szkolnej życzenia złożyli również przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego.
 
 

Tak prezentowaliśmy się 15 grudnia w SCK w Drygałach podczas spotkania opłatkowego dla mieszkańców.

16 grudnia wystawiliśmy przedstawienie jasełkowe dla mieszkańców: Domu Samotnej Matki i Domu Spokojnej Starości w Ełku.

A tak prezentowaliśmy się w Nadleśnictwie Drygały.

 

 

 
 
 

17 grudnia w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs pt. Hej kolęda, kolęda. Celem konkursu było między innymi kultywowanie tradycji świątecznych, integracja zespołu klasowego oraz wdrażanie do aktywnego muzykowania. W konkursie wystąpiło 9 oddziałów klasowych. Uczniowie pięknie poubierani prezentowali szeroki wachlarz kolęd i pastorałek. Występom towarzyszyły również układy choreograficzne, co dodatkowo uświetniło występy artystów.
Jury w składzie: Renata Murawska, Justyna Gacman i Alina Dybikowska wyłoniło następujących laureatów: I miejsce  - klasy I a i I b , II miejsce oddział przedszkolny O a i III miejsce klasa III a. Pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy uznania. Wszystkich artystów poczęstowano świątecznym cukierkiem. Konkurs przebiegał pod znakiem rywalizacji, ale przysporzył okazji do pięknego, wspólnego kolędowania.  
 

25 listopada br. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską obchodzili już andrzejki. Uczniowie podczas wspólnej zabawy poznawali tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Wspólne wróżby i zabawa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.
 

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Piękna nasza Polska cała dzieci z oddziału 0a Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach gościły Panią Bogumiłę Martyniuk z Koła Gospodyń Wiejskich Drygalanki. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o tradycjach świątecznych, dowiedziały się, co symbolizują ozdoby choinkowe, poznały taniec mazurski Dobry dzionek wam oraz skosztowały pysznego tradycyjnego piernika wypieku Pani Bogumiły. Dziewczynki bardzo chętnie pozowały w mazurskiej chuście i koralach.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

wfosigwSzkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r. realizuje projekt edukacyjny Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece, finansowany w kwocie 1000,00 (jeden tysiąc złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Z pozyskanych środków zakupiono i zasadzono na posesji szkolnej roślinę miododajną - irgę błyszczącą oraz pomoce dydaktyczne i nagrody dla uczniów. Myślą przewodnią projektu jest wzrost świadomości i upowszechnienie wiedzy na temat roli i znaczenia pszczół w ekosystemie i w życiu człowieka. W ramach realizacji projektu zaplanowano m.in. wycieczkę do pobliskiego ula, konkurs wiedzy Niezwykły świat pszczół i konkurs plastyczny Z wizytą w pszczelej stołówce. W nawiązaniu do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie tworzyli wiersze, rymowanki i opowiadania, których hasłem przewodnim była myśl: Wolny jak pszczoła.

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 grudnia uczniowie, nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani w czerwone stroje i czapki mikołaja. Tego dnia poszczególne klasy robiły sobie prezenty, składały życzenia, zgłębiały wiedzę na temat historii życia Św. Mikołaja, od którego zrodziła się tradycja wręczania upominków. Dzień ten, to też moment refleksji nad tymi, którzy pomocy potrzebują. Dzień Mikołajek przebiegł  w miłej i radosnej atmosferze. 

25 listopada 2019 roku ruszyła kampania społeczna „Biała Wstążka”, która potrwa do 10 grudnia 2019 roku.

To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Kampania "Biała Wstążka" zrodziła się w Kanadzie w 1999 roku. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Akcja jest wynikiem wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, kiedy w Montrealu mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później, w 1991 roku, kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że "my, mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet". W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas, gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet.

Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Gdzie znajdziesz pomoc:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W PISZU
ul. Piaskowa 2
12-200 Pisz
tel. (0-87) 424-11-38, 425-25-71
tel/fax. 424-11-39
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie powiatu – Pisz, Orzysz, Ruciane-Nida, Biała Piska

Stowarzyszenie na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Niebieska linia”,

tel. 801-12-00-02 ul. Jaktorowska 4, 01-202 Warszawa tel: 22 499-37-33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon Zaufania dla dzieci i Młodzieży 116 111 codziennie od godz. 12.00 do 02.00 w nocy.

 
5 grudnia, tuż przed Mikołajkami uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską udali sie do Sołeckiego Centrum Kultury w Drygałach na zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonywali świąteczne kartki. Zajęcia przebiegały w miłej, radosnej atmosferze. Wspólna praca to doskonały moment na integrację środowisk lokalnych. Dziękujemy za wspólne zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.

20 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do akcji UNICEF "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF", w ramach której uczniowie wzięli udział w zajęciach z wychowawcami. W trakcie zajęć dzieci i młodzież zostali zapoznani z najważniejszym dokumentem mówiącym o ich prawach. Spotkania miały charakter warsztatowy. Uczestnicy wcielali się w różne role społeczne próbując znaleźć optymalne rozwiązanie w sytuacjach łamania praw dziecka. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną z tej okazji przez p. Teresę Chrostowską. Nauczyły się piosenki pt. "Prawa dziecka" i wykonały plakaty. Klasy przyozdobiły niebieskimi balonami.

8 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.  Aby godnie uczcić ten dzień, wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. W białe koszule wpięte były kotyliony w kolorach bieli i czerwieni. 
Uczniowie klas: Va, Vb, VIa i VIb pod kierunkiem p. Barbary Zielińskiej, p. Wioletty Zakrzewskiej oraz p. Małgorzaty Konopki przygotowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem: "NIEPODLEGŁA”. Chłopcy i dziewczęta recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne poświęcone ukochanej Ojczyźnie oraz opowiedzieli zebranym o symbolach naszej tożsamości – fladze, godle i hymnie. Uczniowie klas szóstych przybliżyli tragiczne losy naszego kraju i drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod kierunkiem pani A. Chełstowskiej,  swoją miłość do ojczyzny wyrazili śpiewając pieśń pt. "To jest mój kraj” i wspólnie z Ob i uczniami klasy III, pod kierunkiem p. K. Akus, p. D. Szczech i p. I. Dziczek, zaprezentowały stroje z przeszłości.
O symbolicznej  godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała 4 - zwrotkowy "Mazurek Dąbrowskiego”, czym przyłączyła się do akcji pod hasłem: "Szkoła do hymnu”.
Na okoliczność kolejnej rocznicy uczniowie klasy VIIIa, pod kierunkiem  p. A. Rosińskiego i przy współpracy p. Barbary Zielińskiej, wykonali prezentacje multimedialne na temat: "Niepodległość".  Przeprowadzony został konkurs na najładniejszą pracę. Wybrana przez nauczycieli prezentacja będzie pokazywana na lekcjach historii w klasach IV - VIII.
 Opracowała: Barbara Zielińska
 

razem na swietaSpołeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyła się w działania:

  • Świąteczna pomoc Polakom na Kresach – zebrano około 57 kg słodyczy, które zostały przekazane do Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku, skąd ostatecznie trafią do Polaków na Kresach.
  • Zostań Aniołem Stróżem – przygotowanie i przekazanie kart z życzeniami świątecznymi dla dzieci z oddziałów onkologicznych.
  • Ile waży Św. Mikołaj? - ogólnopolski konkurs charytatywny – zebrano prawie 50 kg monet, których wartość wyniosła 842,14 zł, i przekazano je do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  • Pomoc Rodakom na Ukrainie – włączenie się w akcję, której organizatorem jest Dekanat Biała Piska.
  • Pamiętamy o Samotnych Seniorach – wykonanie i przekazanie kartek świątecznych osobom starszym w środowisku lokalnym.
  • Przedstawienie jasełek w Domu Samotnej Matki w Ełku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy. W ramach akcji prowadzono działania ukazujące istotę tej choroby i profilaktykę. Udział w akcji został zgłoszony do Światowej Federacji Cukrzycy, a Szkoła została umieszczona na mapie świata.

Światowy Dzień Cukrzycy (World Diabetes Day) – międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Frederica Bantinga, ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (ang. International Diabetes Federation, IDF) w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu (1921).

Szkolni koordynatorzy: Anita Kucharska-Bigielis i Katarzyna Zielińska.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St.Palczewskiego w Drygałach wzięli udział w listopadowych akcjiach charytatywnych : Pomoc dla Rodaka (zbiórka słodyczy dla uczniów szkół w Starych Trokach i Kiwiszkisz na Litwie) oraz "Ile waży Św. Mikołaj"(zbiórka monet dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo). Codziennie do szkoły przynoszone były słodkości oraz zaoszczędzone grosze. Tym sposobem zebraliśmy około 57 kg słodyczy, które w siedmiu kartonach przekazane zostały do  Kuratorium Oświaty w Olsztynie- delegatura w Ełku, skąd trafią do Polaków na Kresach. Natomiast nasz Św.Mikołaj waży prawie 50 kg, a wartość zebranych  monet wyniosła aż 862, 14 zł. Zapakowane monetyty odesłane zostały w 5 paczkach do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Bardzo dziękujemy, w imieniu obdarowanych, dzieciom, rodzicom i całym społecznościom lokalnym za duże zaangażowanie i dar serca. Szczególne podziękowania za pomoc w przeliczeniu i spakowaniu monet, kierujemy w stronę Ks.Dziekana Piotra Butrymowicza, proboszcza z Białej Piskiej. 
Organizatorzy.
 
 
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

06 marzec 2020
Pamiętamy o Żołnierzach Wyklętych

 "Będziemy o Nich pamiętać stale,to nasza domowa praca.Dziś do historii w należnej chwale,Podziemna Armia powraca" 2 marca 2020 r. po raz...

Sprawozdanie z DBI 2020

06 marzec 2020

W ramach akcji Dzień Bezpiecznego Internetu „Działajmy razem!” na lekcjach informatyki zostały przeprowadzone zajęcia poświęcone tematyce zagrożeń w sieci oraz...

Wyślij pączka do Afryki

04 marzec 2020

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do organizowanyej przez braci Kapucynów akcji, mającej na celu finansowe...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

01 marzec 2020

21 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień języka Ojczystego. Uczniowie klas starszych w ramach zajeć języka polskiego rozwiązywali zadania...

Tłusty czwartek

22 luty 2020

"Był sobie pączek, co nie miał rączek I okrąglutki był jak miesiączek Miał lukrowaną złocistą skórkę A w środku dziurkę...

Walentynki - Dzień Przyjaciela

19 luty 2020

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone. Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę. Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie...

Wręczenie stypendiów

17 luty 2020

Tak prezentowaliśmy się podczas uroczystości wręczenia stypendiów uczniom wyróżniającym się w nauce za pierwszy semestr roku szkolnego 2019/2020.  

Projekt "Klimatyczna klasa"

13 luty 2020

Dlaczego na Ziemi jest coraz cieplej? - to kolejne zajęcie ekologicznego projektu, którego uczestnikami są uczniowie  klasy 2b. Dzięki jego...

Lekcja ekologii w ramach akcji "Dzieci Uczą Rodziców"

11 luty 2020

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci Uczą Rodziców” uczniowie klas 0 – III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach...

Zakończenie akcji Góra Grosza

09 luty 2020

Społeczność naszej szkoły tradycyjnie włączyła się do akcji Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, a koordynowanej w szkole przez...

Szkolny konkurs „Bezpieczny internet”.

05 luty 2020
Szkolny konkurs „Bezpieczny internet”.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu:...

Bal karnawałowy w klasach 0 - III

18 styczeń 2020

17stycznia 2020r. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył się bal karnawałowy dla uczniów klas 0 – III....

Bezpieczne ferie - realizacja programu Dzieci Uczą Rodziców

16 styczeń 2020

Zbliżają się ferie zimowe, okres beztroskiej zabawy na świezym powietrzu, a także czas zabawy w domowym zaciszu. By ferie przebiegały...

Spotkanie z policjantką

16 styczeń 2020

15 stycznia 2020r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczyli w spotkaniu z nadkom. Anną Szypczyńską - policjantką...

Dzień Babci i Dziadka w grupie 0 b

16 styczeń 2020

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia. Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia.”   Babcia i...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 już wkrótce!

08 styczeń 2020
Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 już wkrótce!

Dzień Bezpiecznego Internetu 2020 odbędzie się 11 lutego 2020 r. Hasło przewodnie nadchodzących obchodów to "Działajmy razem!" Nasza szkoła również zgłosiła swoją inicjatywę...

Tuż, tuż przed świętami

22 grudzień 2019

20 grudnia w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbył sie apel porządkowy podczas, którego zostay podsumowane projekty i...

Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych - rozstrzygnięty

19 grudzień 2019

12 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach został rozstrzygnięty Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Spośród wszystkich...

Świąteczne pierniczki

19 grudzień 2019

19 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wybrały się do Sołeckiego Centrum...

Światłość w ciemności świeci - Jasełka 2019

18 grudzień 2019

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardziej życzliwi, zapominają o wszelkich sporach i waśniach. Aby podkreślić...

Hej kolęda

17 grudzień 2019

17 grudnia w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs pt. Hej kolęda, kolęda. Celem konkursu było między innymi kultywowanie tradycji...

Świąteczne pocztówki

17 grudzień 2019

W dniu 16 grudnia w ramach projektu "Piękna nasza Polska cała" dzieci z oddziału przedszkolnego 0a Szkoły Podstawowej w Drygałach...

Godzina kodowania

17 grudzień 2019

W dniach od 9 do 15 grudnia 2019 r. uczniowie klas 1 – 3 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w...

Bożonarodzeniowe tradycje po mazursku

13 grudzień 2019

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Piękna nasza Polska cała dzieci z oddziału 0a Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach gościły Panią Bogumiłę Martyniuk...

Wystawa prac konkursowych

11 grudzień 2019

  Uczniowie klas 0 - 3 naszej szkoły wzięzi udział w konkursie "Kukiełki, pacynki i inne lalki teatralne". Komisja konkursowa...

Mikołajkowy zawrót głowy

10 grudzień 2019

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 grudnia uczniowie, nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani w czerwone stroje i czapki mikołaja. Tego dnia...

Dzień Pluszowego Misia w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej Piskiej Filia Drygały

09 grudzień 2019

25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. Z jego okazji uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego...

Mikołajki u maluchów

08 grudzień 2019

6 grudnia 2019 roku w klasach 0 – III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbyły się mikołajki. Głównym...

Realizujemy projekt "Dzieci uczą rodziców"

08 grudzień 2019

W piątek uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach realizowali projekt "Dzieci uczą rodziców". Dowiedzielisię, dlaczego warto...

Warsztaty bożonarodzeniowe

08 grudzień 2019

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w oddziale 0 „b”. W dniu 5 grudnia z okazji Dnia Wolontariusza, zorganizowane...

Kraina Lodu

08 grudzień 2019

W dniu 29 listopada grupy 0a i 0b oraz uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Drygałach wybrali się do Cinema...

Z wizytą w Sołeckim Centrum Kultury

08 grudzień 2019

  5 grudnia, tuż przed Mikołajkami uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach wraz z wychowawcą Wiolettą...

Hej kolęda, kolęda - regulamin konkursu

03 grudzień 2019

Cele:       1. rozwijanie zainteresowań muzycznych , 2. kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, 3. kreowanie postaw twórczych...

Jesień wierszem malowana - rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

03 grudzień 2019

Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane przez uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego  w Drygałach, podczas rozstrzygnięcia konkursu...

Razem na Święta

03 grudzień 2019
Razem na Święta

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyła się w działania: Świąteczna pomoc Polakom...

Nasze dzieci mają wielkie serca

02 grudzień 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St.Palczewskiego w Drygałach wzięli udział w listopadowych akcjiach charytatywnych : Pomoc dla Rodaka (zbiórka słodyczy dla...

Andrzejkowe wróżby i zabawy

01 grudzień 2019

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczyli w imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez panie: Dominikę Tyborowską i...

Zabawa andrzejkowa w oddziale przedszkolnym 0b

01 grudzień 2019

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować...

Wizyta w bibliotece

01 grudzień 2019

W środę 27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego O „b” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej przy Sołeckim Centrum...

„Z Józefem Piłsudskim w ortograficzny bój ku wolności”

29 listopad 2019
„Z Józefem Piłsudskim w ortograficzny bój ku wolności”

13 listopada 2019 roku, w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszej szkole konkurs pod...

Pomagamy - serca otwieramy

27 listopad 2019

Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wraz ze swoimi wychowawcami otworzyli swoje serca...

Andrzejki w klasie czwartej

26 listopad 2019

25 listopada br. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską obchodzili już andrzejki. Uczniowie podczas wspólnej zabawy poznawali tradycje...

Warsztaty ekologiczne w Ełku

26 listopad 2019

26 listopada 2019r. dzięki uprzejmości kadry dydaktycznej Ośrodka Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej...

Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

26 listopad 2019

 REGULAMIN KONKURSU   1. Celem konkursu jest: • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; • Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury...