baner glowny sp 02

 

19 października br. w ramach dla Niepodległej uczniowie klas I - III wzięli udział w AKCJI ZAPOMNIANE GROBY. W tym celu dzieciaki wraz ze swoimi wychowawcami udali się na Cmentarz Komunalny w Drygałach. Do akcji włączyli się również rodzice uczniów klasy II a. Dzieci odwiedziły groby swoich bliskich, a następnie porządkowały zaniedbane mogiły. Modlitwą i zapalonym zniczem upamiętniły Dzień Wszystkich Świętych, a zarazem dały świadectwo, że pamięć zmarłych nie zginęła.

 

 

Od października tego roku dwie klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologia z klasą, który jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Udział w programie pozwoli uczniom klasy I b i III a w bardzo łatwy i przystępny sposób zrealizować atrakcyjne zajęcia dotyczące nowoczesnych technologii, języka programowania oraz zagrożeń płynących z sieci. Program jest zgodny z podstawą programową. Zdobywanie wiedzy odbywa się w interesujący sposób, poprzez eksperymentowanie, doświadczenia, analizowanie i wyciąganie wniosków. Jesteśmy już po pierwszych zajęciach, co widać na zdjęciach.

 

 

 

 

Dnia 21 września br. maluchy z klas I –III włączyli się do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2018” pod hasłem: „Akcja segregacja dwa razy więcej, dwa razy czyściej”. Głównym celem było podniesienie wśród dzieci świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska. Uczniowie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki w dobrych humorach i przy pięknej pogodzie wykonali swoje zadanie.

Dnia 19 września br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę patriotyczną do Kowalewa, gdzie znajduję się Izba Pamięci Narodowej Podlaskiej Brygady Kawalerii. Na miejscu pani Teresa Chrostowska zapoznała wszystkich z krótką historią miejscowości. Przedstawiła i pokazała zabytki z XIX i XX wieku. Zapoznała również z historią Podlaskiej Brygady Kawalerii. Następnie uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci, zapalili symboliczny znicz, jako dowód wdzięczności za tych, którzy polegli za naszą wolność. Największą atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. 

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy I a i klasy III pod kierunkiem Pani Sylwii Narewskiej i Teresy Chrostowskiej wezmą udział w Projekcie „Technologia z klasą” dotyczącym nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i programowania. Rozpoczną przygodę z językiem Scratch Jr. I Scratch.
 

14 maja dzieci z grupy 0a i 0b oraz z klasy drugiej miały okazję obejrzeć w Ełku spektakl teatralny "Kraina Lodu". Chociaż na podwórku maj, to w teatrze padał prawdziwy śnieg. Wspaniały spektakl dostarczył nam niezwykłych wrażeń. Wyjazd dzieciom i zorganizowały panie: Anna Chełstowska, Bożena Jankowska i Sylwia Foltyńska.

Czytaj więcej: Spektakl teatralny "Kraina Lodu"

W dniu 16.04.2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili drygalską filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej. Uczniowie dowiedzieli się, że już mogą stać się jej czytelnikami oraz zapoznali się z księgozbiorem dla dzieci. Pracująca w bibliotece Pani Grażyna Jabłońska przygotowała atrakcyjne niespodzianki: zadawała uczniom zagadki dotyczące biblioteki i literatury dla dzieci oraz głośno czytała baśnie braci Grimm korzystając z japońskiego teatrzyku obrazkowego Kamishibai. Jedna z uczennic, Nikola Kaszuba, odważyła się wystąpić przed klasą w roli lektorki. Odwiedziny przebiegły w miłej atmosferze, a lekcja biblioteczna cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie wyrazili chęć złożenia w bibliotece publicznej kolejnych wizyt.

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami: p. Bogumiłą Karwowską, p. Sylwią Narewską, p. Teresą Chrostowską, p. Danutą Szczech i p. Moniką Palczewską wybrali się na wiosenną wycieczkę do miejscowości Gwarek. Wzięli udział w pogoni za Wielkanocnym Zającem. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspaniałej zabawie z Kurczakami.

Czytaj więcej: Pogoń za Wielkanocnym Zającem

W klasie II i III b wychowawczynie ufundowały i rozdały nagrody rzeczowe za udział w konkursach, które organizowano w II semestrze roku szkolnego 2017/2018.

Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Dzieci podczas zajęć zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposób i częstotliwość prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt u stomatologa. Dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.  Szkolnym koordynatorem  programu jest pani Teresa Chrostowska.

W dniu dzisiejszym w klasie II było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin sałatkę. Dzieciaki przyniosły z domów różne świeże warzywa. Była sałata lodowa, papryka, cebula, czosnek oraz pomidor. Każdy chętnie zabrał się do pracy. Po dokładnym umyciu rąk, dzieci ubrały fartuszki, w których wyglądały jak mistrzowie kuchni, a następnie przystąpiły do krojenia warzyw, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale i była przepyszna.

Czytaj więcej: Witaminowa sałatka

Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele dzieci klas 0 - III, ci którym zależy na edukowaniu, wychowaniu i rozwoju najmłodszych. Wychowawcy znają rolę mamy w życiu dziecka i wiedzą, że mądra miłość rodzicielska daje gwarancję tego, aby dzieci były zdrowe, radosne, życzliwe i otwarte na innych. W dniach 25 - 29 maja br. uczniowie klas I - III przyjęli w swoich klasach bardzo ważnych gości – swoje Mamy. Z tej okazji dzieci przygotowały program słowno-muzyczny, w którym mogły wyrazić uczucia, jakimi darzą swoje Mamy, przeprosić za wszelkie wybryki i przewinienia, a przede wszystkim przekazać swoje najgorętsze życzenia z okazji ich święta. Podczas programu nie zabrakło łez wzruszenia i uśmiechu na twarzach naszych Mam. Życzymy Im, aby Dzień Matki trwał cały rok! Na koniec dzieci wręczyły Mamom białe róże oraz piękne laurki. Wszyscy wzięli udział we wspólnie przygotowanym poczęstunku.
 

Matematyka jako królowa nauk otacza nas niemal wszędzie, mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Również ma swoje święto, które przypada na 12 marca. Z tej okazji panie edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności.

Czytaj więcej: Matematyka od kuchni w klasach 1-3

W ramach realizacji DBI nauczyciele klas 1-3 zgłosili inicjatywę organizacji Dni Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl. W ramach tej inicjatywy uczniowie wraz z wychowawcami realizują zajęcia DBI, zarejestrowali się w grupie Sieciaki.pl, gdzie zaliczają kolejne Misje Bezpiecznego Internetu. Przechodzą kurs learningowy by zostać Sieciakiem. Wykonują też zadania specjalne i rozwiązują testy aby przejść do kolejnej Misji.

Czytaj więcej: Działania w ramach realizacji DBI
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Akcja Zapomniane Groby

19 październik 2018

19 października br. w ramach dla Niepodległej uczniowie klas I - III wzięli udział w AKCJI ZAPOMNIANE GROBY. W tym...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 październik 2018

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje po raz szósty rekord w jednoczesnym prowadzeniu...

BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMIE MEN "TECHNOLOGIA Z KLASĄ"

11 październik 2018

    Od października tego roku dwie klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologia z klasą, który...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

09 październik 2018
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28  września  2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”....

Wyjazd do kina na film Dywizjon 303

08 październik 2018

25 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Halina Archacką , Heleną Kadelską, Zbigniewem Piaskowskim i Wiolettą...

Język bez barier z naturą w tle

08 październik 2018

10 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt powitać w Szkole Podstawowej w Drygałach młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych szkół- Eichenbachschule z Eggebek  z powiatu...

Sprzątanie Świata - Polska 2018

24 wrzesień 2018

Dnia 21 września br. maluchy z klas I –III włączyli się do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2018” pod hasłem:...

Odwiedzamy Miejsce Pamięci Narodowej

24 wrzesień 2018

Dnia 19 września br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę patriotyczną do Kowalewa, gdzie...

Technologia z klasą

24 wrzesień 2018

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy I a i klasy III pod kierunkiem Pani Sylwii Narewskiej i Teresy Chrostowskiej wezmą...

Międzyszkolny konkurs literacki

24 wrzesień 2018

W RAMACH ROKU DLA NIEPODLEGŁEJ Regulamin międzyszkolnego  konkursu  literackiego  „Ja i Moja Mała Ojczyzna - zasłyszane opowieści z najbliższej  okolicy”...

Regulamin międzyszkolnego konkursu plastycznego

24 wrzesień 2018

ILUSTRACJA DO POLSKIEGO HYMNU 1. Organizator: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. 2. Cele konkursu: • upowszechnienie wiedzy o...

Wymiana młodzieży

21 sierpień 2018
Wymiana młodzieży

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule...

Wizyta uczniów klasy I w Miejsko - Gminnej Bibliotece w Drygałach

20 czerwiec 2018

W dniu 16.04.2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili drygalską filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w...

Rozdanie nagród

16 czerwiec 2018

W klasie II i III b wychowawczynie ufundowały i rozdały nagrody rzeczowe za udział w konkursach, które organizowano w II...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

16 czerwiec 2018

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W...

Aktywna Tablica

24 maj 2018

W dniach 26 kwietnia oraz 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole przeprowadzono dwie lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnych sieci współpracy...

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej

07 czerwiec 2018

Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez...

Dni Rodziny 2018

06 czerwiec 2018

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX...

Wycieczka do Gierłoży

05 czerwiec 2018

W dniu 29 maja 2018 roku uczniowie klas IV - VII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Gierłoży. Zwiedzali Wilczy...

Kim będę w przyszłości

05 czerwiec 2018

W dniu 24.05.2018 roku odbyła się lekcja otwarta dla rodziców w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta  Kowalewska....

I miejsce w Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Pisza

31 maj 2018

25 maja 2018 roku odbył się II Międzygminny Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Pisza. Na deskach Piskiego Domu Kultury mieliśmy...

Dzień Mamy

31 maj 2018

Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele dzieci klas...

Gminny Konkurs Recytatorski "Wiersz o Mamie"

29 maj 2018

18 maja odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Wiersz o Mamie". Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Dybikowska - gr.0a i...

Spektakl teatralny "Kraina Lodu"

29 maj 2018

14 maja dzieci z grupy 0a i 0b oraz z klasy drugiej miały okazję obejrzeć w Ełku spektakl teatralny "Kraina...

Smacznie, zdrowo, kolorowo

23 kwiecień 2018

Regulamin konkursu  ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo” ORGANIZATORZY: Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach (p. Wioletta Kowalewska)....

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

15 kwiecień 2018
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

  Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 kwiecień 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia....

KOLONIE LETNIE 2018

06 kwiecień 2018
KOLONIE LETNIE 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji EłckiejMIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w OrzyszuTERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia

I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do ...

06 kwiecień 2018

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

05 kwiecień 2018

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej...

Jałmużna Wielkopostna

23 marzec 2018

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu...

Pogoń za Wielkanocnym Zającem

22 marzec 2018

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami: p. Bogumiłą Karwowską, p. Sylwią Narewską, p. Teresą...

I a w obiektywie

22 marzec 2018

Codziennie pijemy wodę zamiast słodkich napojów. Urządzamy wiosenny kącik przyrody. Chętnie czytamy w naszym Kąciku Małego Czytelnika. Mamy dobre rady...

Witaminowa sałatka

21 marzec 2018

W dniu dzisiejszym w klasie II było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin...

Matematyka od kuchni w klasach 1-3

21 marzec 2018

Matematyka jako królowa nauk otacza nas niemal wszędzie, mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Również ma...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

21 marzec 2018

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów...

Kartka urodzinowa dla Wiktora

15 marzec 2018

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni...

Tydzień Języka Ojczystego

14 marzec 2018

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Mowa polska to jednak coś...

Działania w ramach realizacji DBI

09 marzec 2018

W ramach realizacji DBI nauczyciele klas 1-3 zgłosili inicjatywę organizacji Dni Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl. W ramach tej inicjatywy...

NIE dla smogu!

09 marzec 2018

W ramach kampanii społecznej "NIE dla smogu!" w klasach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzono zajęcia uświadamiające dzieciom przyczyny i skutki zanieczyszczonego powietrza...

Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy

25 luty 2018

W dniach od 26.02 - 16.03.2018 r. w naszej szkole będzie trwać Akcja Ekologiczna „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Wszystkich...

Daj dowód swojej dobroci na podst. filmu Cudowny Chłopak

25 luty 2018

W dniu 15.02.2018 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta Kowalewska. Lekcja dotyczyła...