baner glowny sp 02

 

Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane przez uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego  w Drygałach, podczas rozstrzygnięcia konkursu recytatorskiego "Jesień wierszem malowana", który odbył się czwartego grudnia. Celem konkursu była prezentacja i upowszechnienie żywego słowa, uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu oraz popularyzacja polskiej poezji. Zmagania uczestników oceniało jury w składzie: pani Teresa Chrostowska, pani Bogumiła Karwowska oraz pani Anna Pawluk biorąc pod uwagę następujące kryteria: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, kultura słowa, interpretacja tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Komisja oceniła i wyłoniła sześciu laureatów:                 

I miejsce - Krzysztof Ołdakowski - kl. Ia

II miejsce - Laura Wojsław - kl. Ib

III miejsce - Zofia Lekenta - kl. IIIa

Wyróżnienie - Zofia Dybikowska - kl.Ia, Gabriela Niedźwiecka - kl. IIb, Roksana Narewska - kl.IIa

Zwycięzcy konkursu uhonorowani zostali dyplomami i nagrodami, uczniowie wyróżnieni otrzymali dyplomy. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy, a nauczycielom i rodzicom, którzy nie szczędzili czasu i wysiłku włożonego w przygotowanie swoich pociech do konkursu bardzo dziękujemy.

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczyli w imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez panie: Dominikę Tyborowską i Monikę Chwesiuk z Sołeckiego Centrum Kultury w Drygałach. Organizatorki imprezy przygotowały wiele ciekawych zabaw i konkursów, w których chętnie brały udział dzieci. Kultywując tradycje związane   z andrzejkami dzieci losowały wróżby przepowiadające przyszłość, a następnie tańczyły i bawiły się przy dźwiękach skocznej muzyki. Czas pełen atrakcji przebiegał w miłej i ciepłej atmosferze. Dziękujemy bardzo organizatorom i liczymy na dalszą współpracę.

 

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że może się spełnić. W czwartek, 28 listopada, dzieciaki z oddziału O"b" obchodziły Andrzejki. Przedszkolaki chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Przygotowane rekwizyty, świece oraz unoszący się w całej szkole zapach topionego wosku, stworzyły odpowiedni nastrój sprzyjający przepowiedniom. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Dużo radości przyniosła dzieciom wróżba najbardziej kojarzona z Andrzejkami – lanie wosku. Po słowach: "Czary – mary, wosku lanie co ma stać się, niech się stanie. Zaraz wszyscy się dowiedzą co nam wróżby przepowiedzą”, dzieci podchodziły do miski z wodą i z pomocą dorosłej osoby lały wosk przez dziurkę od klucza. Powstałe kształty były doskonałą okazją do rozwijania wyobraźni. Wspólnie z nauczycielką dzieci odgadywały co je czeka i czego mogą się spodziewać w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.
 
 

W środę 27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego O „b” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej przy Sołeckim Centrum Kultury w Drygałach. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu.
Podczas wizyty przedszkolaki zwiedziły bibliotekę, zapoznały się z księgozbiorem przeznaczonym dla dzieci w ich wieku, miały możliwość obejrzenia ilustracji w wybranych przez siebie książeczkach, a także poznały pracę bibliotekarza. Dzieciaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać. Ponadto dzieci  z zainteresowaniem słuchały czytanej przez panią bibliotekarkę książeczki. Dzieciaki uczestniczyły również w zabawach ruchowych z chustą animacyjną oraz muzycznych zabawach o misiu, a na koniec wykonały grupową pracę plastyczną „Za co kochamy misie?”.
Wycieczka sprawiła dzieciom ogromną radość! Pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do przedszkola z radością i uśmiechem na twarzach.
Mamy nadzieję, że nasze działania rozbudziły wśród dzieci zainteresowania książką i przyczynią się do zapisania przez rodziców dzieci do biblioteki oraz codziennego czytania swoim pociechom.
Zajęcia zostały zrealizowane w ramach międzynarodowych projektów czytelniczych „Magiczna Moc Bajek” oraz „Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”.
 

Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wraz ze swoimi wychowawcami otworzyli swoje serca na potrzeby innych  i aktywnie włączyli się do Akcji "Świąteczna pomoc Polakom na kresach". Zebrane słodycze niech dopełnią im ten świąteczny czas. Wesołych Świąt Bożego Narodzenia.

19 listopada 2019r. w naszej szkole zrobiło się witaminowo. Panie Renata Murawska, Helena Kadelska i Marlena Szleszyńska przygotowały pyszne soki marchewkowo - jabłkowe, którymi delektowali się uczniowie klas pierwszych.
 

Sok warzywno - owocowy zrobiony przez uczniów klasy 3a był najlepszy na świecie!

 

26 listopada 2019r. dzięki uprzejmości kadry dydaktycznej Ośrodka Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego  w Drygałach mogli uczestniczyć w warsztatach ekologicznych połączonych z pogadanką, filmem, prezentacją i dyskusją na temat: "Ptaki drapieżne - przystosowanie do drapieżnego trybu życia". Przez dwie godziny dzieci poszerzały swoją wiedzę i zainteresowania poprzez naukę i zabawę. Pełni pozytywnych emocji i wrażeń wróciły do szkoły.

Celem konkursu jest prezentacja i upowszechnienie żywego słowa oraz uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu. Konkurs popularyzuje polską poezję, pozwala                    na realizację marzeń artystycznych uczniów, daje im możliwość autoprezentacji. Umożliwia dzieciom przeżywanie doznań artystycznych oraz rozbudza poczucie estetyki. 
 
I. Organizatorzy:  Nauczyciele Edukacji Wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. 
 
II. Temat: „ JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA ”
 
Gdy za oknem szaro i smutno, a nam nic się nie chce, poprawmy nastrój kolorami!  Jesień nie musi być smutna. To pora roku pełna kolorów, spacerów w pogodnym dniu ale również momentów zadumy i nostalgii. W zakres tematyki wchodzą wiersze związane z jesienią w różnych odsłonach ( tą wesołą, kolorową oraz tą nostalgiczną, pełną zadumy), dowolnego polskiego autora. 
 
III. Cele konkursu: - uwrażliwienie na piękno obrazu jesieni w poezji, - odkrywanie predyspozycji i zainteresowań uczniów, - kształcenie umiejętności posługiwania się środkami komunikacji werbalnej, - rozwijanie wyobraźni i wrażliwości dzieci, - uczenie rywalizacji w przyjaznej atmosferze. 
 
IV. Zasady uczestnictwa: Konkurs adresowany jest do uczniów  klas I- III. 
 
V. Kryteria oceny: - dobór repertuaru, - pamięciowe opanowanie tekstu, - kultura słowa, - interpretacja tekstu, - ogólny wyraz artystyczny. 
 
VI. Nagrody dla laureatów: Laureaci I, II, III miejsca otrzymają upominki i dyplomy, które zostaną uroczyście wręczone podczas konkursu. 
 
VII. Czas trwania prezentacji:  2 -5 min. 
 
VIII. Założenia organizacyjne:  Konkurs odbędzie się 28 listopada 2019 r. w   Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. Uroczyste rozpoczęcie o godz. 10.00.    
 
Opracowała: Teresa Chrostowska                                                           
 

Dnia 20 listopada 2019r. przedszkolaki z grupy O b wzięły udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez UNICEF. Tegorocznym hasłem przewodnim jest dzieciństwo – „dla każdego dziecka, dzieciństwo”. 20 listopada 2019r. to szczególna data, bo 30. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
W ramach uczczenia tego dnia zorganizowaliśmy wiele aktywności angażujących wszystkie dzieciaki. W tym dniu nie zapomnieliśmy o kolorze niebieskim, który symbolizuje solidarność ze wszystkimi dziećmi na świecie, również tymi, których prawa nie są przestrzegane. Dlatego wszystkie dzieci oraz pani byli ubrani na niebiesko. 
Tego dnia dzieci wysłuchały wiersza pt. „O prawach dziecka” M. Brykczyńskiego, odpowiadały na pytania, poznały swoje prawa, określały sytuacje, w których czują się bezpiecznie, a potem wybrały się w podróż do Krainy Praw Dziecka. Podsumowaniem dnia było kolorowanie ilustracji przedstawiających najważniejsze prawa dziecka.

 

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie. Kolorowe kredki kiedy je poproszę , namalują wszystko to co chcę…”
22 listopada zamieniliśmy szary, listopadowy dzień w kolorowy. Tego dnia świętowaliśmy „Dzień Kredki’. Celem zabawy było zapoznanie i utrwalenie kolorów, integracja grupy, kształcenie sprawności manualnych, doskonalenie umiejętności liczenia oraz reakcji na sygnał dźwiękowy. Dzieci wysłuchały bajki „Kolorowe kredki”, odpowiadały na pytania, określały kolory, przeliczały kredki i dopasowywały do nich odpowiednią cyfrę, były też kolorowe zabawy z chustą animacyjną. Podjęliśmy też pierwsze próby kodowania - "Zakodowane kredki", dzieci musiały pokolorować obrazek według określonego kodu. Dzień ten był kolorowy, wesoły i tęczowy.
 
 

Jak co roku 25 listopada wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Dzieciaki z oddziału Ob również uczciły ten wspaniały dzień. Tego dnia każdy przedszkolak przyniósł swojego ukochanego pluszaka - honorowego gościa, by zaprezentować go swoim kolegom i przede wszystkim, by bawić się z nim w rytm znanych piosenek o misiach.
„Misie szare”, „Jadą, jadą misie” czy „Mały miś jest głodny” to tylko niektóre z utworów, które dziś zabrały naszych przedszkolaków do opływającej miodem, misiowej krainy a nas nauczycieli do czasów dzieciństwa. Nasza uroczystość rozpoczęła się ciepłym przywitaniem dzieci i ich maskotek oraz wspólnym zaśpiewaniem piosenki „Misie szare” ilustrowanej ruchem. Po tym miłym wstępie, w przystępny dla dzieci sposób, zaprezentowana została historia pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Kolejnymi przygotowanymi atrakcjami były zabawy ruchowe z misiami w roli głównej, zabawa ruchowa przy znanej wszystkim piosence „ Stary niedźwiedź mocno śpi” a także wykonywanie wspólnie  z misiami różnorodnych zadań. Dzieci pełne radości, czerpanej ze wspólnej zabawy, z wielkim zaangażowaniem zabrały się do wykonywania pracy plastycznej – ozdabiania papierowego misia według własnego pomysłu. Tego dnia było dużo uśmiechu, ogrom radości, a wyśmienite humory towarzyszyły nam do końca dnia. Już dziś z niecierpliwością oczekujemy na kolejne Święto Pluszowego Misia. Najważniejszy, główny cel imprezy- wspólna, zgodna zabawa- został osiągnięty.
 

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem MEN "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy II "a" wraz z wychowawcą p. Bogumiłą Karwowską starannie policzyli kalorie i przygotowali kolorowe kanapki. Wspólne drugie śniadanie to nie tylko zdrowy i smaczny posiłek, ale i integracja zespołu klasowego.

Opracowała: Bogumiła Karwowska

 

25 listopada 2019r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie było chyba dziecka, które przyszłoby bez swojego przyjaciela - Misia. Maskotki były różne od bardzo małej do bardzo dużej. Wszystkie przyniesione misie były wyjątkowe. Podczas całego dnia dzieciom towarzyszyły ich pluszaki. Dzieci tańczyły z misiami, śpiewły piosenki o nich, wykonywały prace plastyczne, oglądały bajki. Wszyscy doskonale się bawili swoimi pluszakami.

 

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego święta. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada na 5 listopada i jest to jednocześnie dzień urodzin Walta Disney’a, chyba najbardziej znanego producenta bajek. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia. Przedszkolaki z oddziału Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczcili święto przebierając się za ulubionych bohaterów bajkowych. Dzieciaki opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach, później były zabawy wymagające wykazania się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m.in. dzieci rozwiązywały zagadki, rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań. Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Wartościowe książki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć, bogacą słownictwo. Warto wybierać więc bajki, gdzie dobro zwycięża, a zło zostaje ukarane.
   Opracowała: Karolina Akus
 

Uczniowie klasy Ia, IIa i IIb Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach bardzo aktywnie włączyli się do akcji charytatywnej Fundacji "Szczęśliwe dzieciństwo" pod hasłem: "Ile razy św. Mikołaj" - zbiórka monet. Dzieci okazały niezwykłą otwartość na potrzeby innych. W zbieraniu i liczeniu monet pomagały maluchom wychowawczynie: p. T. Chrostowska, 
p. S. Narewska i p. B. Karwowska.
 
 

30.10.2018 r. przedszkolaki z grupy Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach świętowały "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Nawet stroje dzieciaków i pani były marchewkowe. Chcąc wdrażać już od najmłodszych lat nasze dzieciaki do jedzenia zdrowych i bogatych w witaminy warzyw,  postanowiliśmy zorganizować właśnie taki dzień, który będzie uczył zachowań prozdrowotnych.
Na uroczystości można było dowiedzieć się o licznych zaletach, szczególnie zdrowotnych, marchewki. Dzieci dowiedziały się jakie ważne wartości odżywcze posiada marchew i dlaczego należy ją jeść w różnej postaci. A potem były marchewkowe konkursy i zawody. Dzieci miały okazję jeść marchewkę pod różnymi postaciami. Przedszkolaki chrupały surowe marchewki, a także samodzielnie wykonały i piły sok marchewkowy. Podsumowaniem „Dnia Marchewki był „Quiz wiedzy o marchewce”. Przedszkolaki wykazały się dużą znajomością tematu. Był to dzień ,w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili! Był to dzień radosny, pełen wrażeń, wspaniałej zabawy, a także był okazją do wzbogacenia wiedzy o zdrowym odżywianiu.
Dzięki takim działaniom prowadzonym już od najmłodszych lat, mającym charakter zabaw, konkursów, zagadek rozbudzamy w dzieciach zainteresowanie własnym zdrowiem, potrzebę prawidłowego odżywiania się i rozróżniania produktów warunkujących zdrowie. Zajęcia zostały zorganizowane w ramach projektu edukacyjnego „Sport i zdrowie Leśnych Skrzatów”.
 Opracowała: Karolina Akus
 

22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Nasze pociechy swoje pierwsze prace wykonują właśnie kredką. To ona towarzyszy im przez długie lata:   w domu, przedszkolu, szkole… Za jej pomocą mogą wyrazić to, co myślą, czują i o czym marzą.  

O Święcie Kredki nie zapomniano również w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. Zainspirowani tym dniem uczniowie i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej swoje działania skierowali na zabawę i eksperymentowanie kolorami. Tego dnia dominowały zabawy plastyczne. Wystarczyło tylko pobudzić swoją wyobraźnię, a kolorowe kredki w naszych rączkach malowały przepiękne, kolorowe obrazki. Dzień zakończyliśmy piosenką ,,Kolorowe  kredki''.

,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę, kolorowe kredki bardzo lubią mnie.
Kolorowe kredki, kiedy je poproszę, namalują wszystko to co chcę.
Namalują domek i na płocie kota i wesołe słonko na pochmurne dni
A gdy w kosmos lecieć przyjdzie mi ochota, prawdziwą rakietę namalują mi...''
 

 

 

Realizując projekty czytelnicze "Magiczna moc bajek" i "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieciaki z grupy 0b ze Szkoły Podstawowej w Drygałach wybrały się do Sołeckiego Domu Kultury. Tam pani animator wprowadziła nas w niezwykły, bajkowy świat duszka Casperka. Wykonaliśmy mnóstwo zadań ruchowych, były tańce, zagadki, a także tworzenie duszków z kulek waty i chusteczek higienicznych. Na koniec zajęć pani animator przeczytała nam piękną bajkę o Kopciuszku Charless Perraulta.

Opracowała: Karolina Akus

loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Hej kolęda, kolęda - regulamin konkursu

03 grudzień 2019

Cele:       1. rozwijanie zainteresowań muzycznych , 2. kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, 3. kreowanie postaw twórczych...

Jesień wierszem malowana - rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

03 grudzień 2019

Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane przez uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego  w Drygałach, podczas rozstrzygnięcia konkursu...

Razem na Święta

03 grudzień 2019
Razem na Święta

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyła się w działania: Świąteczna pomoc Polakom...

Nasze dzieci mają wielkie serca

02 grudzień 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St.Palczewskiego w Drygałach wzięli udział w listopadowych akcjiach charytatywnych : Pomoc dla Rodaka (zbiórka słodyczy dla...

Andrzejkowe wróżby i zabawy

01 grudzień 2019

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczyli w imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez panie: Dominikę Tyborowską i...

Zabawa andrzejkowa w oddziale przedszkolnym 0b

01 grudzień 2019

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować...

Wizyta w bibliotece

01 grudzień 2019

W środę 27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego O „b” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej przy Sołeckim Centrum...

„Z Józefem Piłsudskim w ortograficzny bój ku wolności”

29 listopad 2019
„Z Józefem Piłsudskim w ortograficzny bój ku wolności”

13 listopada 2019 roku, w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszej szkole konkurs pod...

Pomagamy - serca otwieramy

27 listopad 2019

Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wraz ze swoimi wychowawcami otworzyli swoje serca...

Andrzejki w klasie czwartej

26 listopad 2019

25 listopada br. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską obchodzili już andrzejki. Uczniowie podczas wspólnej zabawy poznawali tradycje...

Warsztaty ekologiczne w Ełku

26 listopad 2019

26 listopada 2019r. dzięki uprzejmości kadry dydaktycznej Ośrodka Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej...

Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

26 listopad 2019

 REGULAMIN KONKURSU   1. Celem konkursu jest: • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; • Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury...

Tak świętowały dzieci z grupy 0b

26 listopad 2019

Dnia 20 listopada 2019r. przedszkolaki z grupy O b wzięły udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez...

Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

26 listopad 2019
Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r. realizuje projekt edukacyjny Pszczoła ciężko...

Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

26 listopad 2019
Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r. realizuje projekt edukacyjny Pszczoła ciężko...

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

26 listopad 2019

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY"Z wizytą w pszczelej stołówce" ORGANIZATOR: Renata Murawska, Wioletta Zakrzewska UCZESTNICY: Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach,...

Święto Pluszowego Misia

25 listopad 2019

25 listopada 2019r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie było...

Kampania "Biała Wstążka"

22 listopad 2019

25 listopada 2019 roku ruszyła kampania społeczna „Biała Wstążka”, która potrwa do 10 grudnia 2019 roku. To największa na świecie...

Pomagamy - monety zbieramy

23 listopad 2019

Uczniowie klasy Ia, IIa i IIb Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach bardzo aktywnie włączyli się do akcji charytatywnej...

Dzień Kredki

23 listopad 2019

  22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Nasze pociechy swoje pierwsze prace...

Prawa dziecka

20 listopad 2019

20 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do akcji UNICEF "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z...

Marchewkowe witaminki

20 listopad 2019

19 listopada 2019r. w naszej szkole zrobiło się witaminowo. Panie Renata Murawska, Helena Kadelska i Marlena Szleszyńska przygotowały pyszne soki...

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

17 listopad 2019

8 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.  Aby godnie uczcić ten dzień, wszyscy...

„ROŚLINY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM”

17 listopad 2019
„ROŚLINY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM”

    REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSUna przygotowanie prezentacji multimedialnej pod hasłem:„ROŚLINY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM”.   1. CELE KONKURSU:• Popularyzacja tematyki związanej z...

Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopad 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy. W ramach akcji prowadzono działania...

Regulamin konkursu recytatorskiego JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA

13 listopad 2019

Celem konkursu jest prezentacja i upowszechnienie żywego słowa oraz uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu. Konkurs popularyzuje polską poezję,...

DZIAŁAMY - WIEDZĘ ZDOBYWAMY

11 listopad 2019

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem MEN "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy II "a" wraz z wychowawcą p....

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

06 listopad 2019

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego...

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

06 listopad 2019
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

3 października 2019 r. powitaliśmy już kolejny raz nowy rok szkolny 2019/2020 na sportowo, turniejem piłki nożnej pod hasłem "Inauguracja...

Szkoła do hymnu

06 listopad 2019
Szkoła do hymnu

Nasza Szkoła włączy się w akcję Szkoła do hymnu. W piątek, 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11, podczas uroczystego apelu z okazji 101....

DZIEŃ MARCHEWKI

05 listopad 2019

30.10.2018 r. przedszkolaki z grupy Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach świętowały "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa...

Wizyta w Sołeckim Centrum Kultury

05 listopad 2019

Realizując projekty czytelnicze "Magiczna moc bajek" i "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieciaki z grupy 0b ze Szkoły Podstawowej...

Gminny Konkurs Recytatorski

04 listopad 2019

4 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim...

Sprzątanie cmentarza

03 listopad 2019
Sprzątanie cmentarza

Odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, dołączyliśmy do ogólnopolskiej inicjatywy "Szkoła pamięta", której zadaniem jest pielęgnowanie wspomnień o zmarłych. 18...

Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019

29 październik 2019

  Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną (Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019), której patronuje Stowarzyszenie...

UDZIAŁ W AKCJI SZKOŁA PAMIĘTA

28 październik 2019

W poniedziałek, 28 października, uczniowie edukacji wczesnoszkolnej Szkoły Podstawowej w Drygałach włączyli się do akcji „Szkoła pamięta”. Dzieci aktywnie pracowały na...

JESTEŚMY JUŻ UCZNIAMI

28 październik 2019

25 października br. w Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach od rana panowała świąteczna atmosfera. W tym dniu pierwszoklasiści...

Nasz udział w Code Week

26 październik 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Code Week. To społeczna inicjatywa,...

Nasz udział w Code Week

26 październik 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Code Week. To społeczna inicjatywa,...

Dzień Edukacji Narodowej

26 październik 2019

W dniu 11 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez p. Sylwię Foltyńską,...

Magiczna moc bajek

26 październik 2019

W ramach realizacji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego "Magiczna moc bajek" dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w...

Mały Miś w świecie wielkiej literatury

26 październik 2019

Grupy przedszkolne naszej szkoły uczestniczą w Ogólnopolskim Projekcie "Mały Miś w świecie wielkiej literatury". Dzieci zabierają misia do domu i...

Dbamy o las

26 październik 2019

W ramach Projektu "Dbamy o las" dzieci z grupy 0a wykonały kolorowe grzybki, które na pewno ozdobą naszą salę. Żaden...