baner glowny sp 02

 

Dnia 28 września br. uczniowie klasy drugiej i klas trzecich szkoły podstawowej, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe rękawice, po raz kolejny uczestniczyli w akcji „Sprzątanie świata”, pod hasłem: „Nie ma śmieci są surowce”. Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, odpowiedzialności za środowisko naturalne.

Uczniowie sprzątali teren szkoły oraz pobocza ulic w okolicach szkoły. Dzięki pięknej pogodzie, akcja przebiegła bardzo sprawnie.

Czytaj więcej: Sprzątanie świata - 2017

ORGANIZATOR:

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach

CELE KONKURSU:

  • rozbudzenie wyobraźni oraz poczucia estetyki;

  • rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;

  • promowanie twórczości dziecięcej;

  • rozwijanie samodzielnej pracy twórczej;

  • zachęcenie do obserwacji przyrody jesienią.

WARUNKI UCZESTNICTWA:

  • konkurs jest przeznaczony dla uczniów klasy I – III szkoły podstawowej;  

  • każdy uczestnik może dostarczyć tylko jedną indywidualnie wykonaną pracę;

  • format A4, technika wykonania pracy dowolna;

  • interpretacja tematu dowolna;

  • do każdej pracy powinna być dołączona metryczka wg wzoru:   imię i nazwisko, klasa.

Czytaj więcej: Regulamin konkursu plastycznego "Jesienna kompozycja"

16 maja br. z pod budynku naszej szkoły ruszył autobus pełen rozentuzjazmowanych maluchów klas 1-3 wraz z opiekunami: G. Wysocką, S. Narewską, B. Karwowską, D. Szczech, K. Wiśniewską i T. Chrostowską – przewodnikiem, na wycieczkę edukacyjną szlakiem Podlaskiej Brygady Kawalerii w Kowalewie. Pani Teresa zapoznała dzieci z historią miejscowości i historią powstania Izby Pamięci Podlaskiej Brygady Kawalerii.

Dzięki temu uczniowie dowiedzieli się kilku interesujących informacji oraz zobaczyli zabytkowe miejsca. Następnie, wycieczkowicze udali się do okolicznego lasu i znajdujących się w pobliżu łąk i pól, gdzie mogli poznawać,  obserwować i podziwiać występującą tam bioróżnorodność. Dzieci robiły pamiątkowe zdjęcia.

Czytaj więcej: Pamięć pozostanie - wycieczka do Miejsca Pamięci

Kwiecień to miesiąc, w czasie którego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, w szczególności poświęcają swoją uwagę przyrodzie i jej ochronie. Uczniowie klas 0-3, w czasie zajęć, poszerzali swoją wiedzę na temat świata roślin i zwierząt, zdobywali informacje o ekosystemach, obiektach i zjawiskach przyrodniczych występujących w najbliższej okolicy. Uczyli się dostrzegania i przeżywania piękna przyrody, szacunku i poczucia odpowiedzialności za jej stan oraz racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych.

Efektem podjętych działań były wykonane przez najmłodszych: albumy, makiety i plakaty poszczególnych ekosystemów np.: lasu, jeziora, łąki. Wkrótce zostanie rozstrzygnięty konkurs na najciekawszy album przyrodniczy.

Podsumowaniem „eko- miesiąca” była wystawiona z okazji Dnia Ziemi inscenizacja pt. BLIŻEJ NATURY, przygotowana przez uczniów klasy III a i III b szkoły podstawowej oraz spotkanie z pracownikiem Nadleśnictwa Drygały p. Pawłem Matusiakiem, który przybliżył uczniom pojęcie bioróżnorodności występującej na terenie lasów naszego regionu.

Czytaj więcej: Eko - miesiąc

28 października br. uczniowie klasy III a SP pod opieką pani Danuty Szczech wybrali się na Cmentarz w Drygałach. Wykonali szereg prac porządkowych na grobach zmarłych, zapalili świece. Do pomocy przyłączyli się również rodzice. Klasa odwiedziła także grób pana Józefa Mieczysława Świdra. Była to lekcja pełna refleksji.

Czytaj więcej: Porządkujemy groby

21 marca 2017 r. w klasie III b odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, połączone z wywiadówką. Celem zajęć było umożliwienie rodzicom poznanie sposobów pracy nauczyciela z uczniami na zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej i umożliwienie dokonania obserwacji zachowania i zaangażowania  dziecka na tle grupy.

Tematyka zajęć połączona była z Powitaniem Wiosny. Uczniowie pracując indywidualnie i zbiorowo mogli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności z edukacji matematycznej, przyrodniczej, polonistycznej, plastycznej i muzycznej. Prezentowali również umiejętności aktorskie. Każdy rodzic miał okazję brać czynny udział podczas pracy w zespołach zadaniowych i wspierać swoje dziecko w pracach pisemnych.

Czytaj więcej: Zajęcia otwarte dla rodziców

We wtorek 20 września miało miejsce bardzo ważne wydarzenie, nie tylko u nas w Przedszkolu w Zespole Szkół w Drygałach, ale w każdym przedszkolu w Polsce. Od rana wszystkie media – radio, telewizja czy portale internetowe informowały nas o Ogólnopolskim Dniu Przedszkolaka.

Nasze przedszkole również przygotowało różne atrakcje dla swoich małych podopiecznych. Oprócz mnóstwa niespodzianek i drobnych upominków Panie Helena Kadelska i Anna Pawluk czytały dzieciom ich ulubione bajki i baśnie. Trudno jest opisać jaka radość zapanowała w tym dniu u nas w przedszkolu, dlatego też zapraszam do obejrzenia zdjęć. Zobaczcie to sami!

Czytaj więcej: Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. W ramach edukacji w tym kierunku, 13 września uczniowie klas 0-III uczestniczyli w spotkaniu z Oficerem prasowym Komendanta Powiatowego Policji w Piszu, podkom. Anną Szypczyńską, które zorganizowały panie Helena Kadelska i Anna Pawluk.

Czytaj więcej: Spotkanie z policjantem

Dnia 14 lutego klasy II i III SP wzięły udział w warsztatach ekologicznych zorganizowanych przez CEE w Ełku. Tematami przewodnimi warsztatów były: Odnawialne źródła energii oraz Bioróżnorodność .

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób można pozyskać energię ze Słońca, wiatru, wnętrza Ziemi, biomasy i wody. Największą radość sprawiło im własnoręcznie wykonane wiatraczki, które dostarczyły dzieciom wiele zabawy. Klasy poznały także charakterystykę poszczególnych ekosystemów oraz występujące na nich gatunki zwierząt i roślin.

Uczestnicy wrócili zadowoleni i w doskonałych humorach. Bardzo chętnie odwiedzą ponownie  Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku.

Czytaj więcej: Warsztaty ekologiczne w Ełku

16 czerwca 2016r. uczniowie klasy III b szkoły podstawowej uczestniczyli w ognisku klasowym przygotowanym przez Państwa Cwalińskich. Pomocą służyła również Pani Agnieszka Gutowska. Dzieci grały w piłkę, skakały na trampolinie, zjeżdżały ze zjeżdżalni, huśtały się na huśtawce, a w między czasie piekły sobie kiełbaski, które na świeżym powietrzu i w miłej atmosferze świetnie im smakowały. Nie zabrakło i słodkości: lodów, słodyczy, ciasta oraz soków. Nad bezpieczenstwem dzieci czuwali rodzice i wychowawca klasy. Wszyscy w dobrym humorze wrócili bezpiecznie do szkoły. Dziękujemy bardzo Państwu Cwalińskim za zaproszenie i zorganizowanie tak wspaniałej zabawy.

Od stycznia do lutego uczniowie klasy II a SP realizowali zadania konkursu Planeta Energii. Głównym celem konkursu było propagowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej oraz kształtowanie odpowiedzialnych postaw.

W czasie zajęć uczniowie dowiedzieli się m.in., czym jest i skąd bierze się prąd, jaką rolę pełni w naszym życiu, jakie są jego podstawowe źródła oraz jak racjonalnie i przyjaźnie dla środowiska z niego korzystać. Poznali także zasady bezpiecznego użytkowania urządzeń elektrycznych oraz prawidłowego zachowania w pobliżu obiektów energetycznych, podczas burzy czy w przypadku porażenia prądem. Dzieci dowiedziały się,  jak zwiększyć własne bezpieczeństwo na drodze, szczególnie po zmroku.

Czytaj więcej: Planeta Energii

Wiele radości sprawiło uczniom klasy I a i III b zorganizowanie tygodnia zdrowego żywienia, promującego spożywanie owoców, warzyw i przetworów mlecznych. W tym czasie każdy dzień wyglądał inaczej. Pierwszy to dzień pomarańczowy. Dzieci przyszły do szkoły w ubraniach tego koloru. Jadły marchewkę, pomarańcze, mandarynki.

Czytaj więcej: Tydzień zdrowego żywienia
loader

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Akcja "Zapomniane groby"

20 październik 2017

19 października 2017 r. uczniowie klas II - III oraz klasy VI b szkoły podstawowej wraz z wychowawcami p. Teresą...

Owsiak po rekordzie

17 październik 2017

W dniu 16 października 2017 roku uczniowie naszej szkoły po raz trzeci uczestniczyli w „ Europejskim Dniu Przywracania Czynności Serca”....

Konkurs ekologiczny

16 październik 2017

16.10.2017r. podsumowano szkolny konkurs ekologiczny kl. 0 - III pod hasłem: ŚMIECI MNIEJ - ZIEMI LŻEJ. Dzieci w ciągu dwóch tygodni...

Dla Owsiaka

14 październik 2017
Dla Owsiaka

Od naszej reakcji na wypadek zależy życie drugiego człowieka.  Warto pamiętać, że u osoby, która nie oddycha, a jej krążenie jest niewydolne,...

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

10 październik 2017

Dnia 28 września 2017 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego na lata 2017/18 i 2018/2019...

Kino Tarapaty

10 październik 2017

09 października 2017r. uczniowie naszej szkoły z klas szóstych, siódmej oraz drugiej gimnazjum udali się do Ełku, do kina ,,Planet...

Jesień w klasie 3 a

09 październik 2017

W klasie 3a już nadeszła jesień... Uczniowie ze zgromadzonych skarbów jesieni wykonali prace plastyczne, które rozweselają nam tę deszczową porę...

Szkolne Koło Caritas

04 październik 2017

W naszej szkole działa SZKOLNE KOŁO CARITAS, którego opiekunami są panie: p. Wiesława Grońska, p. Bożena Jankowska, p. Barbara Barwikowska, p....

VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

29 wrzesień 2017
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Nasza szkoła uczestniczy w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem: Młodsi sprawdzają, czy...

Sprzątanie świata - 2017

28 wrzesień 2017

Dnia 28 września br. uczniowie klasy drugiej i klas trzecich szkoły podstawowej, zaopatrzeni w worki na zbiórkę śmieci i jednorazowe...

Regulamin konkursu plastycznego "Jesienna kompozycja"

27 wrzesień 2017

ORGANIZATOR: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach CELE KONKURSU: rozbudzenie wyobraźni oraz poczucia estetyki; rozwijanie zainteresowań różnorodnymi technikami plastycznymi;...

Ekologią zakręceni

21 czerwiec 2017

Uczniowie gimnazjum wykonywali szereg prac konkursowych związanych z ekologią. Wśród konkursów znalazły się prace plastyczno - techniczne na temat: ,,Farma...

Akcja ekologiczna w Publicznym Gimnazjum w Drygałach

20 czerwiec 2017

W kwietniu 2017 roku uczniowie Publicznego Gimnazjum w Drygałach wzięli udział w akcji ekologicznej, której głównym celem było pisanie listów tematycznych...

I miejsce w konkursie pn. "Polska nasza Ojczyzna"

13 czerwiec 2017

09.06.2017r. w Mazurskim Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Ełku odbyło się podsumowanie konkursu pod patronatem Małgorzaty Kopiczko Senatora Rzeczypospolitej Polskiej pn. "Polska nasza Ojczyzna"....

Planeta Energii

12 czerwiec 2017

Udało się! Spośród 400 szkól zgłoszonych do programu „Planeta Energii” znaleźliśmy się w gronie wyróżnionych. Oprócz nagród rzeczowych i dyplomów...

Wycieczka na mecz Lechia Gdańsk - Pogoń Szczecin

01 czerwiec 2017

28 maja 2017 r. już po raz kolejny uczniowie Zespołu Szkół w Drygałach wyjechali na wycieczkę do Gdańska. Pod opieką nauczycieli: p. Roberta Jabłońskiego,...

Święto Rodziny

05 czerwiec 2017

Dnia 1 czerwca 2017r. w naszej szkole odbyło się wielkie święto - Dni Rodziny pod hasłem: "Miłość w rodzinie nigdy...

Sprzątanie Świata

23 maj 2017

19 maja br. uczniowie Zespołu Szkół w Drygałach uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". Dzieci pod opieką wychowawców przeszły ulicami...

Pamięć pozostanie - wycieczka do Miejsca Pamięci

17 maj 2017

16 maja br. z pod budynku naszej szkoły ruszył autobus pełen rozentuzjazmowanych maluchów klas 1-3 wraz z opiekunami: G. Wysocką, S....

„Tydzień z Polską” - szczegółowy opis działań

11 maj 2017

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach dba o wychowanie patriotyczne, społeczne i obywatelskie swoich wychowanków, dlatego chętnie przystąpiła do...

XXI Konkurs Recytatorski „Wierszowisko 2017”

10 maj 2017

5 maja br. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbyły się gminne eliminacje XXI Konkursu Recytatorskiego „Wierszowisko...

Eko - miesiąc

09 maj 2017

Kwiecień to miesiąc, w czasie którego uczniowie edukacji wczesnoszkolnej, w szczególności poświęcają swoją uwagę przyrodzie i jej ochronie. Uczniowie klas 0-3,...

Oblicza Ojczyzny - spotkanie z poezją patriotyczną

08 maj 2017

27 kwietnia br. w naszej szkole odbył się konkurs recytatorski, którego celem było m.in. propagowanie tematyki patriotycznej wśród dzieci, rozbudzanie...

Biało-czerwona.

30 kwiecień 2017
Biało-czerwona.

2 maja to Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypomnijmy sobie jak prezentować barwy narodowe zgodnie z tradycją i honorem. KLIKNIJ TUTAJ...

Projekt edukacyjny: „Tydzień z Polską”

23 kwiecień 2017

Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do konkursu na działania edukacyjne w szkołach podstawowych "Polska nasza Ojczyzna" pod patronatem Małgorzaty Kopiczko Senatora Rzeczypospolitej Polskiej....

Wesołego Alleluja!

12 kwiecień 2017

  View the embedded image gallery online at: http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci/maluchy-w-szkole#sigFreeId8fcee6855c

Paluchy i szuflady - teatr

05 kwiecień 2017

4 kwietnia br. uczniowie klas czwartych i piątych wraz z opiekunami: p. Danutą Rogińską, p. Małgorzatą Konopka i p. Teresą Chrostowską wybrali się do...

Powitanie Wiosny przez gimnazjalistów

03 kwiecień 2017

Dnia 21 marca uczniowie Samorządu Uczniowskiego pod opieką pani Wioletty Zakrzewskiej zorganizowali społeczności gimnazjalnej obchody Pierwszego Dnia Wiosny. Uczniowie i...

Wizyta uczniów w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej

30 marzec 2017

Sprawozdanie z wizyty uczniów Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej Piskiej (filia w...

Szkolny Kodeks Ekologiczny

26 marzec 2017

W marcu 2017r. przedstawiciele klas 0-6 (członkowie Komitetu Lokalnego szkoły podstawowej) zostali zaproszeni do dyskusji na tematy ekologiczne, celem której...

Wycieczka do Sali Zabaw w Ełku

26 marzec 2017

21 marca klasy drugie oraz klasa pierwsza szkoły podstawowej pod opieką pań wychowawczyń: Bogumiły Karwowskiej, Grażyny Wysockiej i Sylwii Narewskiej udały się...

Obchody Dni Matematyki

22 marzec 2017

6 marca 2017r. w Zespole Szkół w Drygałach ogłoszono ”2 tygodnie z Matematyką”. W tym okresie podjęto szereg działań mających na celu zachęcenie uczniów do udziału...

Zajęcia otwarte dla rodziców

22 marzec 2017

21 marca 2017 r. w klasie III b odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, połączone z wywiadówką. Celem zajęć było umożliwienie rodzicom...

Powitanie Wiosny

22 marzec 2017

21 marca 2017 r. uczniowie klas 0 a, b, III a i b wraz z rodzicami, wychowawcami i Samorządem Szkolnym uroczyście powitali...

Włącz się do zmian!

21 marzec 2017

Królowa Polskich Rzek w niebezpieczeństwie. Pozostawmy Wisłę bezpieczną i piękną! Rok 2017 na mocy uchwały Sejmu został ogłoszony Rokiem Rzeki...

Walentynki

13 marzec 2017

14 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Walentynki. Na terenie szkoły działała Poczta Walentynkowa, poprzez którą można było przesłać liścik komuś...

Pomagamy, pomagamy...Góra Grosza 2016

13 marzec 2017

Jak każdego roku, tak również i w tym dzieci i młodzież włączyła się do siedemnastej edycji akcji charytatywnej GÓRA GROSZA...

Szlakiem Pamięci Narodowej

13 marzec 2017

18 listopada uczniowie klas I a i I b gimnazjum wraz z wychowawcami Panią Wiesławą Grońską i Wiolettą Zakrzewską udali...

Dni Matematyki w Zespole Szkół w Drygałach

09 marzec 2017

Dni Matematyki w Zespole Szkół w Drygałach Spośród różnych przedmiotów nauczanych w szkole, żaden nie cieszy się taką uwagą szerokich kręgów...

Konkurs na najładniejszą zakładkę do książki

09 marzec 2017

ŚWIETLICA SZKOLNA OGŁASZA KONKURS NA NAJŁADNIEJSZĄ ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI 1. Cele konkursu:* zainteresowanie książką* rozwijanie zdolności manualnych* rozwijanie wyobraźni twórczej* popularyzacja literatury 2....

Konkurs plastyczny pt.: „Bezpieczni na drodze noszą odblaski”

09 marzec 2017

ZESPÓŁ SZKÓŁ W DRYGAŁACH OGŁASZA KONKURS PLASTYCZNY PT.: „BEZPIECZNI NA DRODZE NOSZĄ ODBLASKI” ORGANIZATORZY:1. Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół w Drygałach...

Konkurs literacki pod hasłem „Bożonarodzeniowa historia”

09 marzec 2017

W dniu 09.01.2017 został rozstrzygnięty konkurs literacki pod hasłem: Bożonarodzeniowa historia, którego głównym celem było pobudzenie wyobraźni i kreatywności dzieci oraz stworzenie...

Zwycięzcy konkursu "Bezpieczny Internet

07 marzec 2017

W lutym, w całej Europie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Nauczyciele informatyki Teresa Chrostowska i Tadeusz Kowalczyk zorganizowali dla uczniów...

Bal karnawałowy

28 luty 2017

23 lutego 2017 roku w tłusty czwartek w grupach zerowych odbył się bal karnawałowy. Dzieciaki poprzebierały się za różne postacie...

Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

21 luty 2017

  View the embedded image gallery online at: http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci/maluchy-w-szkole#sigFreeId092ecc2ac3 21 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Został ustanowiony przez UNESCO....