baner glowny sp 02

 

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym uczniowie klas młodszych podtrzymują mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej strony kręciły się po korytarzach dzieci ubrane na czerwono, w pięknych mikołajkowych czapkach, czekając na prezenty. I  doczekały się. Podczas pierwszej lekcji otrzymały mikołajkowe upominki. -To był fajny, ciekawy dzień… -Długo pozostanie w naszej pamięci… - Lubimy mikołajki… - to słowa dzieci, wspominających ten dzień. A co najważniejsze – Mikołajki rozpoczynają czas oczekiwania na najmilsze i wspaniałe święta w roku, czas choinki, kolędy, śniegu… Już teraz wszyscy czekamy na Święta Bożego Narodzenia.

 

 

 

30 listopada w klasach młodszych odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Dzieciaki mogły wyczytać z kart, jaka czeka ich przyszłość, jakie imię będzie miała przyszła sympatia, jaki zawód zdobędą w przyszłości. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku.

 

 

Na przełomie października i listopada "Marchewkowe Króliczki" z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem swoich wychowawców realizowały IX ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej "Zdrowo jem, więcej wiem", pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy,  prowadzony  przez Fundację BOŚ. Podczas zajęć uczniowie zdobyli nową wiedzę dotyczącą zdrowego stylu życia.

 

 

W dniu dzisiejszym w ramach projektu Pięć Porcji Zdrowia w Szkole panie edukacji wczesnoszkolnej Teresa Chrostowska i Danuta Szczech przeprowadziły wspólne zajęcia edukacyjne dla uczniów klasy 2 a i 3 a na temat zasad zbilansowanej diety oraz roli warzyw, owoców i soku w codziennym żywieniu.

Dnia 21 września br. maluchy z klas I –III włączyli się do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2018” pod hasłem: „Akcja segregacja dwa razy więcej, dwa razy czyściej”. Głównym celem było podniesienie wśród dzieci świadomości ekologicznej i zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska. Uczniowie zaopatrzeni w rękawice i foliowe worki w dobrych humorach i przy pięknej pogodzie wykonali swoje zadanie.

Dnia 19 września br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę patriotyczną do Kowalewa, gdzie znajduję się Izba Pamięci Narodowej Podlaskiej Brygady Kawalerii. Na miejscu pani Teresa Chrostowska zapoznała wszystkich z krótką historią miejscowości. Przedstawiła i pokazała zabytki z XIX i XX wieku. Zapoznała również z historią Podlaskiej Brygady Kawalerii. Następnie uczniowie zwiedzili Izbę Pamięci, zapalili symboliczny znicz, jako dowód wdzięczności za tych, którzy polegli za naszą wolność. Największą atrakcją było ognisko i pieczenie kiełbasek. Wyjazd zaliczamy do bardzo udanych. 

Dnia 15 listopada klasy I a,I b,II a, III a, IV b, V b wraz z opiekunami: Danutą Szczech, Teresą Chrostowską, Renatą Murawską i Martą Ożarowską uczestniczyły w niesamowitym widowisku Rewia na lodzie "Królowa Śniegu" w Hali "Urania" w Olsztynie. Moskiewska grupa młodych artystów zaprezentowała przepiękne, baśniowe widowisko dla dzieci oparte na motywach baśni H. Ch. Andersena. Na szczególną uwagę zasługuje choreografia pełna popisów indywidualnych zawierających elementy trudnej jazdy figurowej na lodzie, a zwłaszcza przepiękne kostiumy, dekoracje, oprawa muzyczna, światła oraz efekty pirotechniczne. Widowisko to dostarczyło nam wielu emocji i na długo pozostanie w naszych wspomnieniach.

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy I a i klasy III pod kierunkiem Pani Sylwii Narewskiej i Teresy Chrostowskiej wezmą udział w Projekcie „Technologia z klasą” dotyczącym nowych technologii, bezpieczeństwa w sieci i programowania. Rozpoczną przygodę z językiem Scratch Jr. I Scratch.
 

W ramach realizowanej w naszej szkole kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM do cyklu spotkań aktywnie włączyli się rodzice uczniów klas 0 – III. Chętnie przyjęli zaproszenie do głośnego czytania legend. Po przeczytaniu wybranej legendy dzieci wykonują ilustracje oraz odpowiadają na pytania związane z lekturą. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania i marzą, aby w drzwiach pojawiła się ich mama z ciekawą legendą. Serdecznie dziękujemy RODZICOM, którzy już uczestniczyli w spotkaniu i zapraszamy kolejnych. Mamy nadzieję, że wspólnie zaszczepimy w dzieciach nawyk czytania książek, a w przyszłości stanie się to pasją naszych wychowanków. 
 

W dniu 16.04.2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili drygalską filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Białej Piskiej. Uczniowie dowiedzieli się, że już mogą stać się jej czytelnikami oraz zapoznali się z księgozbiorem dla dzieci. Pracująca w bibliotece Pani Grażyna Jabłońska przygotowała atrakcyjne niespodzianki: zadawała uczniom zagadki dotyczące biblioteki i literatury dla dzieci oraz głośno czytała baśnie braci Grimm korzystając z japońskiego teatrzyku obrazkowego Kamishibai. Jedna z uczennic, Nikola Kaszuba, odważyła się wystąpić przed klasą w roli lektorki. Odwiedziny przebiegły w miłej atmosferze, a lekcja biblioteczna cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Uczniowie wyrazili chęć złożenia w bibliotece publicznej kolejnych wizyt.

19 października br. w ramach dla Niepodległej uczniowie klas I - III wzięli udział w AKCJI ZAPOMNIANE GROBY. W tym celu dzieciaki wraz ze swoimi wychowawcami udali się na Cmentarz Komunalny w Drygałach. Do akcji włączyli się również rodzice uczniów klasy II a. Dzieci odwiedziły groby swoich bliskich, a następnie porządkowały zaniedbane mogiły. Modlitwą i zapalonym zniczem upamiętniły Dzień Wszystkich Świętych, a zarazem dały świadectwo, że pamięć zmarłych nie zginęła.

 

W klasie II i III b wychowawczynie ufundowały i rozdały nagrody rzeczowe za udział w konkursach, które organizowano w II semestrze roku szkolnego 2017/2018.

 

Od października tego roku dwie klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologia z klasą, który jest objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Organizatorem programu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci. Udział w programie pozwoli uczniom klasy I b i III a w bardzo łatwy i przystępny sposób zrealizować atrakcyjne zajęcia dotyczące nowoczesnych technologii, języka programowania oraz zagrożeń płynących z sieci. Program jest zgodny z podstawą programową. Zdobywanie wiedzy odbywa się w interesujący sposób, poprzez eksperymentowanie, doświadczenia, analizowanie i wyciąganie wniosków. Jesteśmy już po pierwszych zajęciach, co widać na zdjęciach.

 

 

 

 

Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B. Dzieci podczas zajęć zdobędą niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposób i częstotliwość prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt u stomatologa. Dowiedzą się jak ważne jest dbanie o stan zębów już od najmłodszych lat.  Szkolnym koordynatorem  programu jest pani Teresa Chrostowska.
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Mikołaju, Mikołaju

06 grudzień 2018

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym uczniowie klas młodszych podtrzymują mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej...

Czas wróżb i przepowiedni

01 grudzień 2018

30 listopada w klasach młodszych odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Dzieciaki mogły wyczytać z...

Projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości”

29 listopad 2018
Projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości”

W dniach 29.10.2018r. - 10.12.2018r. Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości” w całości finansowany (1000,00 złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu...

To była interesująca wycieczka

27 listopad 2018

Miło spędzamy czas w Centrum Edukacji Ekologicznej i poznajemy prawa przyrody.   Jesteśmy w pracowni u szewca i poznajemy jego...

Marchewkowe Króliczki

26 listopad 2018

Na przełomie października i listopada "Marchewkowe Króliczki" z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem swoich wychowawców realizowały IX ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej "Zdrowo...

Pięć Porcji Zdrowia w Szkole

21 listopad 2018

W dniu dzisiejszym w ramach projektu Pięć Porcji Zdrowia w Szkole panie edukacji wczesnoszkolnej Teresa Chrostowska i Danuta Szczech przeprowadziły wspólne zajęcia...

Spotkanie z muzyką

21 listopad 2018

Nasze kolejne spotkanie z muzyką.  

Królowa Śniegu - Moskiewska Rewia na lodzie

18 listopad 2018

Dnia 15 listopada klasy I a,I b,II a, III a, IV b, V b wraz z opiekunami: Danutą Szczech, Teresą...

KOMUNIKAT KOŃCOWY III MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYM

09 listopad 2018

KOMUNIKAT KOŃCOWY III MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYMDRYGAŁY 02.11.2018       W dniu 2 listopada 2018 roku w sali...

Rodzice czytają, dzieci słuchają

03 listopad 2018

W ramach realizowanej w naszej szkole kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM do cyklu spotkań aktywnie włączyli się rodzice uczniów klas...

Inauguracja Roku Sportowego 2018/2019 w Gminie Biała Piska

17 październik 2018

12 października 2018 r. na stadionie miejskim w Białej Piskiej odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół z terenu gminy Biała Piska, które rozpoczęły Sportowy...

Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

01 październik 2018

    Kolejny już raz powitaliśmy nowy rok szkolny tym razem 2018/2019 turniejem piłki nożnej pod nazwą "Inauguracja Roku Szkolnego". Organizatorem...

DLA NIEPODLEGŁEJ

24 październik 2018
DLA NIEPODLEGŁEJ

Akcja Zapomniane Groby

19 październik 2018

19 października br. w ramach dla Niepodległej uczniowie klas I - III wzięli udział w AKCJI ZAPOMNIANE GROBY. W tym...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 październik 2018

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje po raz szósty rekord w jednoczesnym prowadzeniu...

BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMIE MEN "TECHNOLOGIA Z KLASĄ"

11 październik 2018

    Od października tego roku dwie klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologia z klasą, który...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

09 październik 2018
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28  września  2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”....

Wyjazd do kina na film Dywizjon 303

08 październik 2018

25 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Halina Archacką , Heleną Kadelską, Zbigniewem Piaskowskim i Wiolettą...

Język bez barier z naturą w tle

08 październik 2018

10 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt powitać w Szkole Podstawowej w Drygałach młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych szkół- Eichenbachschule z Eggebek  z powiatu...

Sprzątanie Świata - Polska 2018

24 wrzesień 2018

Dnia 21 września br. maluchy z klas I –III włączyli się do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2018” pod hasłem:...

Odwiedzamy Miejsce Pamięci Narodowej

24 wrzesień 2018

Dnia 19 września br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę patriotyczną do Kowalewa, gdzie...

Technologia z klasą

24 wrzesień 2018

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy I a i klasy III pod kierunkiem Pani Sylwii Narewskiej i Teresy Chrostowskiej wezmą...

Międzyszkolny konkurs literacki

24 wrzesień 2018

W RAMACH ROKU DLA NIEPODLEGŁEJ Regulamin międzyszkolnego  konkursu  literackiego  „Ja i Moja Mała Ojczyzna - zasłyszane opowieści z najbliższej  okolicy”...

Regulamin międzyszkolnego konkursu plastycznego

24 wrzesień 2018

ILUSTRACJA DO POLSKIEGO HYMNU 1. Organizator: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. 2. Cele konkursu: • upowszechnienie wiedzy o...

Wymiana młodzieży

21 sierpień 2018
Wymiana młodzieży

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule...

Wizyta uczniów klasy I w Miejsko - Gminnej Bibliotece w Drygałach

20 czerwiec 2018

W dniu 16.04.2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili drygalską filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w...

Rozdanie nagród

16 czerwiec 2018

W klasie II i III b wychowawczynie ufundowały i rozdały nagrody rzeczowe za udział w konkursach, które organizowano w II...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

16 czerwiec 2018

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W...

Aktywna Tablica

24 maj 2018

W dniach 26 kwietnia oraz 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole przeprowadzono dwie lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnych sieci współpracy...

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej

07 czerwiec 2018

Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez...

Dni Rodziny 2018

06 czerwiec 2018

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX...

Wycieczka do Gierłoży

05 czerwiec 2018

W dniu 29 maja 2018 roku uczniowie klas IV - VII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Gierłoży. Zwiedzali Wilczy...

Kim będę w przyszłości

05 czerwiec 2018

W dniu 24.05.2018 roku odbyła się lekcja otwarta dla rodziców w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta  Kowalewska....

I miejsce w Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Pisza

31 maj 2018

25 maja 2018 roku odbył się II Międzygminny Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Pisza. Na deskach Piskiego Domu Kultury mieliśmy...

Dzień Mamy

31 maj 2018

Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele dzieci klas...

Gminny Konkurs Recytatorski "Wiersz o Mamie"

29 maj 2018

18 maja odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Wiersz o Mamie". Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Dybikowska - gr.0a i...

Spektakl teatralny "Kraina Lodu"

29 maj 2018

14 maja dzieci z grupy 0a i 0b oraz z klasy drugiej miały okazję obejrzeć w Ełku spektakl teatralny "Kraina...

Smacznie, zdrowo, kolorowo

23 kwiecień 2018

Regulamin konkursu  ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo” ORGANIZATORZY: Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach (p. Wioletta Kowalewska)....

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

15 kwiecień 2018
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

  Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 kwiecień 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia....

KOLONIE LETNIE 2018

06 kwiecień 2018
KOLONIE LETNIE 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji EłckiejMIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w OrzyszuTERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia

I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do ...

06 kwiecień 2018

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

05 kwiecień 2018

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej...

Wielkanoc 2018

30 marzec 2018
Wielkanoc 2018