baner glowny sp 02

 

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami: p. Bogumiłą Karwowską, p. Sylwią Narewską, p. Teresą Chrostowską, p. Danutą Szczech i p. Moniką Palczewską wybrali się na wiosenną wycieczkę do miejscowości Gwarek. Wzięli udział w pogoni za Wielkanocnym Zającem. Dzieci aktywnie uczestniczyły we wspaniałej zabawie z Kurczakami. Między innymi wzięły udział w warsztatach balonowych i własnoręcznie stworzyły najbardziej wykręconą figurkę, pomagały Kurczakom odbudować ich kurnik, poznały tajemniczą recepturę najbardziej znanego wielkanocnego wypieku, odwiedziły świąteczne pacynki, sprawdziły, gdzie mieszka Zajączek i jakie tajemnice kryje jego nora, zajrzały do malowniczej krainy pełnej wielkanocnych niespodzianek i przygód oraz sprawdziły, jak odpoczywa Wielkanocny Zając, skomponowały herbatę i sprawdziły czym jest savoir vivre w pigułce. Pobyt w Gwarku wprowadził wszystkich w atmosferę zbliżających się świąt.

W dniu dzisiejszym w klasie II było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin sałatkę. Dzieciaki przyniosły z domów różne świeże warzywa. Była sałata lodowa, papryka, cebula, czosnek oraz pomidor. Każdy chętnie zabrał się do pracy. Po dokładnym umyciu rąk, dzieci ubrały fartuszki, w których wyglądały jak mistrzowie kuchni, a następnie przystąpiły do krojenia warzyw, przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatki dało dzieciom wiele satysfakcji, jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy w funkcjonowaniu organizmu. Sałatka wyszła wspaniale i była przepyszna.

 

Matematyka jako królowa nauk otacza nas niemal wszędzie, mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Również ma swoje święto, które przypada na 12 marca. Z tej okazji panie edukacji wczesnoszkolnej przygotowały dla dzieci wyjątkowe, matematyczne zabawy i konkursy, podczas których mogły sprawdzić swoje umiejętności. Celem zajęć było wywarcie wpływu na intelektualny rozwój, dzięki czemu dzieci lepiej poznają i rozumieją otaczający świat. Dzieci liczyły, ważyły, rozpoznawały figury geometryczne i tworzyły z nich oryginalne obrazy. Doskonale poradziły sobie z różnorodnymi zagadkami ze świata matematyki, co sprawiło, iż na ich twarzach pojawił się uśmiech. Uczniowie chętnie rozwijają swoje umiejętności matematyczne podczas zajęć edukacyjnych, dlatego najlepiej jak tylko umiały uczciły Światowy Dzień Matematyki. 

W ramach realizacji DBI nauczyciele klas 1-3 zgłosili inicjatywę organizacji Dni Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl. W ramach tej inicjatywy uczniowie wraz z wychowawcami realizują zajęcia DBI, zarejestrowali się w grupie Sieciaki.pl, gdzie zaliczają kolejne Misje Bezpiecznego Internetu. Przechodzą kurs learningowy by zostać Sieciakiem. Wykonują też zadania specjalne i rozwiązują testy aby przejść do kolejnej Misji. Piszą wiersze o Bezpieczeństwie w Internecie. Biorą udział w konkursach i zdobywają nagrody. W Ogólnopolskim Konkursie plastycznym DBI pod hasłem: "Maluj Ty!"Angelika Cwalińska uczennica klasy II zajęła III miejsce. GRATULUJEMY!

Wiersze dzieci:

Drogie dzieci posłuchajcie i w klawisze nie stukajcie.                                                                                                                     

Zło się czai w Internecie i nie wiecie z kim piszecie.

Więc problemów unikajcie, na bezpiecznych stronach grajcie!

By bezpiecznie Wam się żyło i radości mnóstwo było!

Autor: Andżelika Jesionkowska kl.IIIa

Dziś surfuję w Internacie najbezpieczniejszym na świecie.

Nie są groźne mi wirusy bo wchodzę w bezpieczne newsy.

Facebook, Google i Messenger, myszką klikam jestem wszędzie.

Polska, Stany, Portugalia wszystkie zdjęcia dziś ogarniam.

Moi znajomi są dziś blisko bo Internet ogarnia wszystko.

Autor: Angelika Cwalińska kl.II

Praca konkursowa Angeliki Cwalińskiej

 

Dziś surfuję w Internacie najbezpieczniejszym na świecie.

Nie są groźne mi wirusy bo wchodzę w bezpieczne newsy.

Facebook, Google i Messenger, myszką klikam jestem wszędzie.

Polska, Stany, Portugalia wszystkie zdjęcia dziś ogarniam.

Moi znajomi są dziś blisko bo Internet ogarnia wszystko.

Autor: Angelika Cwalińska kl.II

W dniu dzisiejszym w klasach I - III zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom za udział w konkursach: "Jesienna kompozycja", "Moja Ojczyzna"w ramach roku dla "Niepodległej", "Śmieci mniej - Ziemi lżej" - zbieramy nakrętki oraz udział w WIELKIM TEŚCIE WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE w ramach AKADEMII PUCHATKA.

Czytaj więcej: Wręczenie nagród za udział w konkursach

W ramach kampanii społecznej "NIE dla smogu!" w klasach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzono zajęcia uświadamiające dzieciom przyczyny i skutki zanieczyszczonego powietrza dla naszego zdrowia. Nauczycielki w oparciu o scenariusze zajęć, pokaz filmów, prezentacji multimedialnej wyjaśniły pojęcie "smog". W sposób przystępny przedstawiły uczniom zakres problemu, zwróciły uwagę na zagrożenia, którymi skutkuje oraz za pomocą "burzy mózgów" uświadomiły o sposobach walki ze smogiem. Dzieci w ramach kampanii wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pod hasłem: "Mówimy NIE dla smogu!" Prace plastyczne pokazały, że dzieci świetnie zdają sobie sprawę z rosnącego problemu i rozumieją, jak ważne jest dbanie o czyste środowisko i powietrze.

Prace konkursowe dzieci.

Dnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i0b oraz uczniowie klas I - III wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Centrum Kultury w Grajewie na Interaktywne Widowisko Telewizyjne pt. "Szewczyk Dratewka na planie Filmowym" w wykonaniu Teatru Show przygotowanego przez Firmę SPJ MEDIA z Wrocławia.

Czytaj więcej: Warsztaty telewizyjne Szewczyk Dratewka

Po rozpoczęciu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęciach rozwijających ich uzdolnienia i zainteresowania artystyczne. We wtorek i w środę dzieci z klas 0-III pod opieką pań: Wioletty Zakrzewskiej, Anny Chełstowskiej i Sylwii Narewskiej tworzyły kolorowe obrazy malowane farbami witrażowymi oraz pejzaże zimowe metodą kolażu. Zajęcia przebiegły w ciepłej i wesołej atmosferze.

 

 Każdy z nas jest ciekawy, co go czeka w przyszłości. Takim magicznym dniem, w którym wszystkie wróżby się sprawdzają, pozwalającym zerknąć w przyszłość jest Wigilia św. Andrzeja, zwana potocznie „andrzejkami”, obchodzona w noc z 29 na 30 listopada. Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji. Dlatego 30 listopada w klasach IIIA i B także odbyły się wspólne andrzejki, połączone z zabawą i tańcem. W tym dniu dzięki wróżbom dzieciaki dowiedziały się jaki zawód będą wykonywać, gdzie udadzą się w podróż, czy też jak będzie wyglądało ich dalsze życie. Nie obyło się bez przebijania serduszek i tradycyjnego lania wosku. Czas pomiędzy wróżbami urozmaicały zabawy przy piosenkach.

Czytaj więcej: Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze

Uczniowie klas I- III przyłączyli się do akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, którą w tym roku obchodzimy 6 lutego pod hasłem: „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”. Dzieci poznały dziesięć zasad bezpiecznego korzystania z Internetu. Dowiedziały się czym jest przemoc w sieci oraz czym jest i do czego służy tzw. netykieta. Obejrzały filmik Sieciaki. pl – „Zasady bezpieczeństwa w Internecie”.

 

KINO W SZKOLE
Dnia 15 stycznia br. w naszej szkole dzieci klas 0 – III mogły obejrzeć na dużym ekranie projekcję filmu pt. „Dzieciak rządzi”. Na podstawie dobrze nakreślonego morału filmu , dzieci mogły wywnioskować, że miłości wystarczy dla wszystkich, nawet wtedy , kiedy w rodzinie pojawia się nowe dziecko.

KONCERT MUZYCZNY
Dnia 16 stycznia gościliśmy artystów Agencji Artystycznej „MAT” z Olsztyna. Koncert muzyczny, który zaprezentowali maluchom nosił tytuł „Na Mariackiej Wieży”.

Czytaj więcej: Tydzień atrakcji dla Maluchów
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

15 kwiecień 2018
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

  Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 kwiecień 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia....

KOLONIE LETNIE 2018

06 kwiecień 2018
KOLONIE LETNIE 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji EłckiejMIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w OrzyszuTERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia DLA:Dzieci w wieku od...

I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do ...

06 kwiecień 2018

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

05 kwiecień 2018

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej...

Wielkanoc 2018

30 marzec 2018
Wielkanoc 2018

„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej.

25 marzec 2018
„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych...

Jałmużna Wielkopostna

23 marzec 2018

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu...

Pogoń za Wielkanocnym Zającem

22 marzec 2018

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami: p. Bogumiłą Karwowską, p. Sylwią Narewską, p. Teresą...

I a w obiektywie

22 marzec 2018

Codziennie pijemy wodę zamiast słodkich napojów. Urządzamy wiosenny kącik przyrody. Chętnie czytamy w naszym Kąciku Małego Czytelnika. Mamy dobre rady...

Witaminowa sałatka

21 marzec 2018

W dniu dzisiejszym w klasie II było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin...

Matematyka od kuchni w klasach 1-3

21 marzec 2018

Matematyka jako królowa nauk otacza nas niemal wszędzie, mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Również ma...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

21 marzec 2018

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów...

Kartka urodzinowa dla Wiktora

15 marzec 2018

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni...

Tydzień Języka Ojczystego

14 marzec 2018

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Mowa polska to jednak coś...

Działania w ramach realizacji DBI

09 marzec 2018

W ramach realizacji DBI nauczyciele klas 1-3 zgłosili inicjatywę organizacji Dni Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl. W ramach tej inicjatywy...

NIE dla smogu!

09 marzec 2018

W ramach kampanii społecznej "NIE dla smogu!" w klasach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzono zajęcia uświadamiające dzieciom przyczyny i skutki zanieczyszczonego powietrza...

Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy

25 luty 2018

W dniach od 26.02 - 16.03.2018 r. w naszej szkole będzie trwać Akcja Ekologiczna „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Wszystkich...

Daj dowód swojej dobroci na podst. filmu Cudowny Chłopak

25 luty 2018

W dniu 15.02.2018 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta Kowalewska. Lekcja dotyczyła...

Ferie zimowe 2018

07 luty 2018

Po rozpoczęciu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęciach rozwijających ich uzdolnienia i zainteresowania...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

06 luty 2018

Uczniowie klas I- III przyłączyli się do akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, którą w tym roku obchodzimy 6 lutego pod hasłem:...

Tydzień atrakcji dla Maluchów

20 styczeń 2018

KINO W SZKOLEDnia 15 stycznia br. w naszej szkole dzieci klas 0 – III mogły obejrzeć na dużym ekranie projekcję...

Zmarł Ks. kan. Mieczysław Bębenek

12 styczeń 2018

W dniu 10 stycznia 2018 roku, w 79 roku życia i 56 roku Kapłaństwa, został powołany do wieczności przez Pana...

Nowe wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej

11 styczeń 2018

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach w roku szkolnym 2017/2018 zakupiła sprzęt na kwotę 5242,60 zł w ramach zadania...

Jasełka Bożonarodzeniowe

23 grudzień 2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardzo życzliwi, zapominają o różnych sporach i waśniach. Aby podkreślić...

Boże Narodzenie 2017

20 grudzień 2017
Boże Narodzenie 2017

Świąteczno - zimowy wystrój klas

19 grudzień 2017

Tak prezentują się klasy edukacji wczesnoszkolnej w szacie świąteczno - zimowej. Wychowawca klasy pierwszej p. Danuta Szczech serdecznie dziękuje Rodzicom...

Wręczenie nagród za udział w konkursach

19 grudzień 2017

W dniu dzisiejszym w klasach I - III zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom za udział w konkursach: "Jesienna kompozycja",...

Warsztaty telewizyjne Szewczyk Dratewka

18 grudzień 2017

Dnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i0b oraz uczniowie klas I - III wraz z opiekunami wybrali...

Gala Wolontariatu Caritas

11 grudzień 2017

„WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU ANIŻELI W BRANIU” pod takim hasłem w dniu 04.12.2017r. w Ełku odbyła się Gala Wolontariatu...

Akcje Koła Caritas w grudniu

11 grudzień 2017

„POMAGANIE TO RADOŚĆ – BRANIE TO KONIECZNOŚĆ” pod takim hasłem Szkolne Koło Caritas w miesiącu GRUDZIEŃ przeprowadzi następujące akcje: Przygotowanie...

Przegląd pieśni i wierszy patriotycznych

10 grudzień 2017

Dnia 1 grudnia 2017 r. odbyła się piękna lekcja historii i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie pieśni...

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze

10 grudzień 2017

 Każdy z nas jest ciekawy, co go czeka w przyszłości. Takim magicznym dniem, w którym wszystkie wróżby się sprawdzają, pozwalającym...

Pieśń o Niepodległej

06 grudzień 2017

20 listopada 2017r. uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum wraz z nauczycielami wzięli udział w koncercie...

Dziwy natury

06 grudzień 2017

26 października uczniowie klas II gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Wiesławą Grońską , Wiolettą Zakrzewską  oraz z p. Moniką Palczewską ...

Mikołajki w klasie drugiej i trzeciej

06 grudzień 2017

Grudzień to magiczny miesiąc. Rozpoczyna się zima, na dworze jest biało i mroźno, wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św....

Finał konkursu Moja Ojczyzna

06 grudzień 2017

Dnia 30. 11. 2017r. zostali wyłonieni laureaci konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna” organizowanego przez naszą szkołę. Konkurs przeprowadzono w ramach roku...

Przegląd grup teatralnych

20 listopad 2017

17 listopada 2017r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbył się  VIII FESTIWAL SZKOLNYCH GRUP TEATRALNYCH "...

W czasie deszczu dzieci się bawią

20 listopad 2017

Późna jesień nie musi kojarzyć się nam ze smutkiem, szarością i nudą. Co można robić, gdy pada deszcz? Można wykorzystać...

Jemy zdrowo i kolorowo

20 listopad 2017

Uczniowie klasy I dowiedzieli się więcej na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, co służy, a co szkodzi organizmowi człowieka, że w...

KOMUNIKAT KOŃCOWY II MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYM DRYGAŁY 12.11.2017

14 listopad 2017

W dniu 12 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przeprowadzono II Memoriał Józefa Mieczysława...

Konkurs recytatorski

09 listopad 2017

8 listopada 2017 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego...

Jan Paweł II - Papież

06 listopad 2017

19 października w naszej szkole odbył się  apel o Janie Pawle II, który miał przybliżyć uczniom sylwetkę papieża. Tytuł montażu...