baner glowny sp 02

 

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Piękna nasza Polska cała dzieci z oddziału 0a Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach gościły Panią Bogumiłę Martyniuk z Koła Gospodyń Wiejskich Drygalanki. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o tradycjach świątecznych, dowiedziały się, co symbolizują ozdoby choinkowe, poznały taniec mazurski Dobry dzionek wam oraz skosztowały pysznego tradycyjnego piernika wypieku Pani Bogumiły. Dziewczynki bardzo chętnie pozowały w mazurskiej chuście i koralach.

Dziękujemy za wspaniałe zajęcia!

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 grudnia uczniowie, nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani w czerwone stroje i czapki mikołaja. Tego dnia poszczególne klasy robiły sobie prezenty, składały życzenia, zgłębiały wiedzę na temat historii życia Św. Mikołaja, od którego zrodziła się tradycja wręczania upominków. Dzień ten, to też moment refleksji nad tymi, którzy pomocy potrzebują. Dzień Mikołajek przebiegł  w miłej i radosnej atmosferze. 

 
5 grudnia, tuż przed Mikołajkami uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską udali sie do Sołeckiego Centrum Kultury w Drygałach na zajęcia plastyczne. Uczniowie wykonywali świąteczne kartki. Zajęcia przebiegały w miłej, radosnej atmosferze. Wspólna praca to doskonały moment na integrację środowisk lokalnych. Dziękujemy za wspólne zajęcia i liczymy na dalszą współpracę.

razem na swietaSpołeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyła się w działania:

  • Świąteczna pomoc Polakom na Kresach – zebrano około 57 kg słodyczy, które zostały przekazane do Kuratorium Oświaty w Olsztynie Delegatura w Ełku, skąd ostatecznie trafią do Polaków na Kresach.
  • Zostań Aniołem Stróżem – przygotowanie i przekazanie kart z życzeniami świątecznymi dla dzieci z oddziałów onkologicznych.
  • Ile waży Św. Mikołaj? - ogólnopolski konkurs charytatywny – zebrano prawie 50 kg monet, których wartość wyniosła 842,14 zł, i przekazano je do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.
  • Pomoc Rodakom na Ukrainie – włączenie się w akcję, której organizatorem jest Dekanat Biała Piska.
  • Pamiętamy o Samotnych Seniorach – wykonanie i przekazanie kartek świątecznych osobom starszym w środowisku lokalnym.
  • Przedstawienie jasełek w Domu Samotnej Matki w Ełku.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St.Palczewskiego w Drygałach wzięli udział w listopadowych akcjiach charytatywnych : Pomoc dla Rodaka (zbiórka słodyczy dla uczniów szkół w Starych Trokach i Kiwiszkisz na Litwie) oraz "Ile waży Św. Mikołaj"(zbiórka monet dla Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo). Codziennie do szkoły przynoszone były słodkości oraz zaoszczędzone grosze. Tym sposobem zebraliśmy około 57 kg słodyczy, które w siedmiu kartonach przekazane zostały do  Kuratorium Oświaty w Olsztynie- delegatura w Ełku, skąd trafią do Polaków na Kresach. Natomiast nasz Św.Mikołaj waży prawie 50 kg, a wartość zebranych  monet wyniosła aż 862, 14 zł. Zapakowane monetyty odesłane zostały w 5 paczkach do Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Bardzo dziękujemy, w imieniu obdarowanych, dzieciom, rodzicom i całym społecznościom lokalnym za duże zaangażowanie i dar serca. Szczególne podziękowania za pomoc w przeliczeniu i spakowaniu monet, kierujemy w stronę Ks.Dziekana Piotra Butrymowicza, proboszcza z Białej Piskiej. 
Organizatorzy.
 
 

25 listopada br. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską obchodzili już andrzejki. Uczniowie podczas wspólnej zabawy poznawali tradycje i zwyczaje andrzejkowe. Wspólne wróżby i zabawa przebiegała w miłej i przyjaznej atmosferze.
 

wfosigwSzkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r. realizuje projekt edukacyjny Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece, finansowany w kwocie 1000,00 (jeden tysiąc złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Z pozyskanych środków zakupiono i zasadzono na posesji szkolnej roślinę miododajną - irgę błyszczącą oraz pomoce dydaktyczne i nagrody dla uczniów. Myślą przewodnią projektu jest wzrost świadomości i upowszechnienie wiedzy na temat roli i znaczenia pszczół w ekosystemie i w życiu człowieka. W ramach realizacji projektu zaplanowano m.in. wycieczkę do pobliskiego ula, konkurs wiedzy Niezwykły świat pszczół i konkurs plastyczny Z wizytą w pszczelej stołówce. W nawiązaniu do rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie tworzyli wiersze, rymowanki i opowiadania, których hasłem przewodnim była myśl: Wolny jak pszczoła.

25 listopada 2019 roku ruszyła kampania społeczna „Biała Wstążka”, która potrwa do 10 grudnia 2019 roku.

To największa na świecie akcja, będąca symbolem sprzeciwu dotyczącego przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet. Kampania "Biała Wstążka" zrodziła się w Kanadzie w 1999 roku. Jest ona prowadzona w ponad 55 krajach. Akcja jest wynikiem wydarzenia z 6 grudnia 1989 roku, kiedy w Montrealu mężczyzna zamordował na politechnice 14 kobiet a 13 ranił, twierdząc, że sam nie skończył studiów technicznych, ponieważ to dziewczyny zabrały mu miejsce na uczelni. Dwa lata później, w 1991 roku, kanadyjscy mężczyźni postanowili, że włączą się w akcję walki z przemocą wobec kobiet; jako symbol tej akcji wybrali białą wstążkę, znak niewinności, mówiący o tym, że "my, mężczyźni, sami nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej i seksualnej stosowanej wobec kobiet". W przeciągu zaledwie sześciu tygodni 100 000 mężczyzn w Kanadzie założyło białą wstążkę, podczas, gdy wielu innych podjęło debatę na temat przemocy wobec kobiet.

Noszenie białej wstążki ma być symbolem sprzeciwu wobec przemocy stosowanej przez mężczyzn wobec kobiet, a także osobistym zobowiązaniem noszącego ją mężczyzny, że nigdy nie będzie stosować, akceptować lub milczeć na temat przemocy wobec kobiet.

Gdzie znajdziesz pomoc:

POWIATOWE CENTRUM POMOCY RODZINIE W PISZU
ul. Piaskowa 2
12-200 Pisz
tel. (0-87) 424-11-38, 425-25-71
tel/fax. 424-11-39
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Ośrodki Pomocy Społecznej na terenie powiatu – Pisz, Orzysz, Ruciane-Nida, Biała Piska

Stowarzyszenie na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie „Niebieska linia”,

tel. 801-12-00-02 ul. Jaktorowska 4, 01-202 Warszawa tel: 22 499-37-33, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefon Zaufania dla dzieci i Młodzieży 116 111 codziennie od godz. 12.00 do 02.00 w nocy.

20 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do akcji UNICEF "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF", w ramach której uczniowie wzięli udział w zajęciach z wychowawcami. W trakcie zajęć dzieci i młodzież zostali zapoznani z najważniejszym dokumentem mówiącym o ich prawach. Spotkania miały charakter warsztatowy. Uczestnicy wcielali się w różne role społeczne próbując znaleźć optymalne rozwiązanie w sytuacjach łamania praw dziecka. Uczniowie edukacji wczesnoszkolnej obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną z tej okazji przez p. Teresę Chrostowską. Nauczyły się piosenki pt. "Prawa dziecka" i wykonały plakaty. Klasy przyozdobiły niebieskimi balonami.

8 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.  Aby godnie uczcić ten dzień, wszyscy uczniowie przyszli do szkoły odświętnie ubrani. W białe koszule wpięte były kotyliony w kolorach bieli i czerwieni. 
Uczniowie klas: Va, Vb, VIa i VIb pod kierunkiem p. Barbary Zielińskiej, p. Wioletty Zakrzewskiej oraz p. Małgorzaty Konopki przygotowali montaż słowno-muzyczny pod tytułem: "NIEPODLEGŁA”. Chłopcy i dziewczęta recytowali wiersze, śpiewali pieśni patriotyczne poświęcone ukochanej Ojczyźnie oraz opowiedzieli zebranym o symbolach naszej tożsamości – fladze, godle i hymnie. Uczniowie klas szóstych przybliżyli tragiczne losy naszego kraju i drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Dzieci z oddziału przedszkolnego, pod kierunkiem pani A. Chełstowskiej,  swoją miłość do ojczyzny wyrazili śpiewając pieśń pt. "To jest mój kraj” i wspólnie z Ob i uczniami klasy III, pod kierunkiem p. K. Akus, p. D. Szczech i p. I. Dziczek, zaprezentowały stroje z przeszłości.
O symbolicznej  godzinie 11.11 cała społeczność szkolna zaśpiewała 4 - zwrotkowy "Mazurek Dąbrowskiego”, czym przyłączyła się do akcji pod hasłem: "Szkoła do hymnu”.
Na okoliczność kolejnej rocznicy uczniowie klasy VIIIa, pod kierunkiem  p. A. Rosińskiego i przy współpracy p. Barbary Zielińskiej, wykonali prezentacje multimedialne na temat: "Niepodległość".  Przeprowadzony został konkurs na najładniejszą pracę. Wybrana przez nauczycieli prezentacja będzie pokazywana na lekcjach historii w klasach IV - VIII.
 Opracowała: Barbara Zielińska
 

W dniu 11 października odbył się w naszej szkole apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej przygotowany przez p. Sylwię Foltyńską, Annę Chełstowską, Wiolettę Kowalewską i Karolinę Akus. W rolę aktorów wcielił się uczniowie klas VIII, VIIa oraz 0a i 0b.Na wesoło uczniowie podziękowali nauczycielom za ich trud i codzienną pracę.
 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy. W ramach akcji prowadzono działania ukazujące istotę tej choroby i profilaktykę. Udział w akcji został zgłoszony do Światowej Federacji Cukrzycy, a Szkoła została umieszczona na mapie świata.

Światowy Dzień Cukrzycy (World Diabetes Day) – międzynarodowe święto, obchodzone corocznie 14 listopada, w rocznicę urodzin odkrywcy insuliny, Frederica Bantinga, ustanowione przez Międzynarodową Federację Diabetologiczną (ang. International Diabetes Federation, IDF) w 1991 roku, w 70. rocznicę odkrycia hormonu (1921).

Szkolni koordynatorzy: Anita Kucharska-Bigielis i Katarzyna Zielińska.

 

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach włączyli się do akcji pod patronatem MEN "Szkoła pamięta". Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań.

01 października 2019 roku uczniowie klas V- VI mieli możliwość uczestnictwa w programie profilaktycznym „ DEBATA”. 

Adresatami programu była grupa dzieci jeszcze przed inicjacją alkoholową. Program miał charakter uprzedzający. Jego zadaniem było zapobieganie przedwczesnemu używaniu alkoholu, towarzyszącym temu konsekwencjom oraz promowanie postawy trzeźwości. Spotkanie służyło przyjrzeniu się przekonaniom normatywnym młodzieży i próbie ich modyfikacji. Autorem programu jest Krzysztof Wojcieszek Profesor nadzwyczajny PEDAGOGIUM Wyższej Szkoły Nauk Społecznych w Warszawie.
Podczas warsztatów wykorzystano metody: burza mózgów, drama, praca w małych grupach, dialogowanie.
Program „Debata” reprezentuje formę krótkiej interwencji profilaktycznej w grupie i ma za zadanie redukować czynniki ryzyka: poznawcze i społeczne skłaniające młodych ludzi do picia alkoholu. Obecna wersja programu znajduje się w „Systemie rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego” wdrażanym przez: Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii, Państwową Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz Instytut Psychiatrii i Neurologii.                                     
07 października 2019 roku starsi uczniowie – klasy VII-VIII uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych: „Smak życia, czyli debata o dopalaczach”. Jest  to program profilaktyczny którego celem jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat „dopalaczy” i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi produktami. Dzięki odpowiednio dobranej konstrukcji scenariusza programu, zastosowana tu metoda krótkiej interwencji profilaktycznej umożliwia twórcze wykorzystanie dysonansu poznawczego uczestników związanego z nową wiedzą i oceną ich zachowań ryzykownych. Zaletą programu była jego elastyczność i prostota zastosowania. Program oprócz dostarczenia młodzieży wiedzy na temat „dopalaczy” poruszał tematykę najczęściej używanych substancji psychoaktywnych, takich jak alkohol, nikotyna, amfetamina, marihuana. Oba programy cieszyły się dużym zainteresowaniem naszych uczniów.
Opracowała: Justyna Gacman- pedagog szkolny.

 

 
 

Szkola do hymnu logo

Nasza Szkoła włączy się w akcję Szkoła do hymnu. W piątek, 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11, podczas uroczystego apelu z okazji 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, zostanie odśpiewany 4-zwrotkowy hymn narodowy.

 
 
„Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek).
 
Biorąc pod uwagę słowa papieża Franciszka, uczniowie naszej szkoły po raz kolejny włączają się do udziału w akcjach charytatywnych organizowanych przez Szkolne Koło Caritas. W nadzwyczajnym miesiącu misyjnym postanowiliśmy odpowiedzieć na apel siostry Barbary Pilar, misjonarki z Kamerunu i przyłączyć się do akcji „Pomoc Merveille z Kamerunu”.
Merveille jest 12-letnią dziewczynka, która bardzo dobrze się uczy i marzy o ukończeniu szkoły średniej, aby w ten sposób poprawić swoją sytuację życiową. Niestety, po śmierci mamy opiekuje się nią schorowana babcia, której nie stać  na posłanie wnuczki do szkoły z internatem, stąd apel siostry Pilar i nasza na niego odpowiedź.
W odpowiedzi na akcję Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Olsztynie „Pomoc dla szkół w Starych Trokach i Kiwiszkisz na Litwie” zorganizowaliśmy zbiórkę słodyczy, z których zostaną przygotowane paczki dla dzieci. Smakołyki można przynosić do 22 listopada 2019 roku do świetlicy szkolnej.
W ramach wspierania potrzebujących w kraju i za granicą w szkole odbędzie się również zbiórka odzieży, kocy, pościeli, ręczników, zabawek i artykułów szkolnych, która trwać będzie do czerwca 2020 roku.
Apelujemy, aby przynoszone dary były czyste, kompletne i w miarę możliwości spakowane. Składać je można w świetlicy szkolnej, a my sukcesywnie przekazywać je będziemy potrzebującym.
„Nie liczy się to ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz.”
                                                                                                                              autor nieznany
                                                                                                                      Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

SzkolapamietaLOGOTYPOdpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, dołączyliśmy do ogólnopolskiej inicjatywy "Szkoła pamięta", której zadaniem jest pielęgnowanie wspomnień o zmarłych.
18 października 2019 roku (po zajęciach lekcyjnych)  przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem udali się na Cmentarz Komunalny w Drygałach, aby uporządkować zaniedbane, zapomniane  groby i zapalić na nich symboliczny znicz. Ochotnicy, zaopatrzeni w niezbędne narzędzia, z wielkim zaangażowaniem uczestniczyli w akcji sprzątania cmentarza. Zbliżające się Święto Zmarłych to również doskonała okazja do poznania osób związanych z historią naszej małej Ojczyzny. To również lekcja pamięci i szacunku, bo jak mawiała Wisława Szymborska: Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci.
 
                                                                       Opracowała: Halina Archacka
 
 

plakat strona EFS1 Gmina Biała Piska 1 1

Urząd Miejski w Białej Piskiej informuje, iż trwa rekrutacja do projektu „Rehabilitacja medyczna schorzeń kręgosłupa i narządów ruchu wśród mieszkańców gminy Biała Piska”.

Głównym celem projektu jest zahamowanie lub ograniczenie skutków procesów chorobowych dotyczących układu kostno-stawowego, mięśniowego i tkanki łącznej u osób z dolegliwościami bólowymi kręgosłupa wśród 120 mieszkańców gminy Biała Piska, a dokładniej wśród 40 kobiet i 80 mężczyzn.

W ramach projektu przewidziane są:

  •   badania wstępne i diagnoza,
  •   działania terapeutyczne – rehablitacja medyczna,
  •   aktywizacja ruchowa,
  •   edukacja zdrowotna.

Z zakresu edukacji prozdrowotnej mogą skorzystać osoby zamieszkujące gminę Biała Piska, w wieku aktywności zawodowej, czyli kobiety od 18 do 59 roku życia i mężczyźni od 18 do 64 roku życia.
Z zakresu badań diagnostycznych mogą skorzystać osoby zamieszkujące gminę Biała Piska, w wieku aktywności zawodowej, czyli kobiety w wieku od 50 do 59 lat i mężczyźni w wieku od 50 do 64 lat.

Wartość projektu, który dofinansowany jest z Funduszy Europejskich, wynosi 356 242,50 zł.
Projekt w ramach wdrożenia "Programu Polityki Zdrowotnej dla mieszkańców woj. warmińsko-mazurskiego w wieku aktywności zawodowej na lata 2017-2021 w zakresie rehabilitacji medycznej schorzeń kręgosłupa oraz narządów ruchu" potrwa do 31 lipca 2020 r.
Szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w Urzędzie Miejskim w Białej Piskiej (pokój nr 10) lub telefonicznie (tel. 87 424 13 54).
Regulamin i formularz zgłoszeniowy można pobrać ze strony internetowej: http://bip.bialapiska.pl/index.php?wiad=9094

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską kampanię edukacyjno-profilaktyczną (Zachowaj Trzeźwy Umysł 2019), której patronuje Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych. Tegoroczne  zadanie konkursowe polegało na zredagowaniu pracy literackiej pod hasłem: „Ja za 20 lat”. Należało w niej zaprezentować własne plany na przyszłość  i przedstawić sposób,  jak te postanowienia można zrealizować, pamiętając jednocześnie o tym, by być wierny  marzeniom. Uczennice Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego- Diana Walendzik (kl.VIII”a”) i  Zuzanna Zarzecka (kl.VIII”b”) otrzymały wyróżnienia za przedstawienie pomysłów na temat wizji własnej przyszłości. Uczestniczki konkursu pisały prace pod kierunkiem nauczycielki języka polskiego - Haliny Archackiej.

 
 

logo tmW dniach 30.09.-04.10.2019 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisławwa Palczewskiego w Drygałach uczestniczyła w akcji IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.
Akcja miała na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym. Uczniowie, którzy w trakcie wakacji zdążyli zapomnieć tabliczkę mnożenia mieli okazję nadrobić te zaległości w szkole (dzięki plakatom zamieszczonym na terenie szkoły, zabawom i konkursom) oraz w domu.

04.10.2019 w klasach na lekcjach matematyki przeprowadzone zostały pisemne egzaminy z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy poprawnie wykonali wszystkie działania zdobyli tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia i otrzymali legitymację MT EXPERT. Na przerwach odbyły się ustne egzaminy. Zainteresowani uczniowie wybierali losy z 5 przypadkami mnożenia. Jeżeli podali wszystkie poprawne odpowiedzi otrzymali odznakę Eksperta Tabliczki Mnożenia.

W akcji udział wzięli uczniowie klas III-VIII. Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji.

Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

Koordynatorzy:
Małgorzata Konopka i Małgorzata Krom.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach po raz pierwszy uczestniczyli w międzynarodowej akcji Code Week. To społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja, co rok, organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W tym roku Code Week odbył się już po raz szósty. To była świetna okazja, by zacząć zabawę z grami logicznymi, prostą grafiką komputerową, czy robotyką. Przez kilka dni dzieci klas 1-3 na zajęciach edukacyjnych m.in. wykonały roboty, bawiły się w kodowanie z wykorzystaniem maty do kodowania, strzałek kierunkowych, kubeczków i tabletów. W taki sposób, poprzez zabawę, poznawały zasady programowania. W #CodeWEEk 2019 uczestniczyli również uczniowie klas IV-VIII. W trakcie zajęć zmierzyli się z problemami programistycznymi w programie Scratch. Tworzyli gry, stosowali algorytmy sekwencyjne, warunkowe i iteracyjne, realizowali algorytm Euklidesa w wersji z odejmowaniem oraz algorytmy wykorzystujące podzielność liczb.
 
 
 
 
 

17 października 2019r. do Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach zawitało MOBILNE PLANETARIUM z Centrum Edukacyjnego Planeta Anuka. Warsztaty miały formę multimedialnej prezentacji, bogato ilustrowanej animacji, symulacjami komputerowymi i ciekawymi zdjęciami. Dzieci i młodzież poznały budowę Układu Słonecznego i sekrety Kosmosu. Niezwykła wycieczka na odległe planety pobudziła wyobraźnię uczniów.

loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Bożonarodzeniowe tradycje po mazursku

13 grudzień 2019

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Projektu Piękna nasza Polska cała dzieci z oddziału 0a Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach gościły Panią Bogumiłę Martyniuk...

Wystawa prac konkursowych

11 grudzień 2019

  Uczniowie klas 0 - 3 naszej szkoły wzięzi udział w konkursie "Kukiełki, pacynki i inne lalki teatralne". Komisja konkursowa...

Mikołajkowy zawrót głowy

10 grudzień 2019

Z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego 6 grudnia uczniowie, nauczyciele naszej szkoły przyszli ubrani w czerwone stroje i czapki mikołaja. Tego dnia...

Dzień Pluszowego Misia w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Białej Piskiej Filia Drygały

09 grudzień 2019

25 listopada obchodzony jest światowy Dzień Pluszowego Misia. Z jego okazji uczniowie klas pierwszych ze Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego...

Mikołajki u maluchów

08 grudzień 2019

6 grudnia 2019 roku w klasach 0 – III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odbyły się mikołajki. Głównym...

Realizujemy projekt "Dzieci uczą rodziców"

08 grudzień 2019

W piątek uczniowie klas 0-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach realizowali projekt "Dzieci uczą rodziców". Dowiedzielisię, dlaczego warto...

Warsztaty bożonarodzeniowe

08 grudzień 2019

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia zagościł już w oddziale 0 „b”. W dniu 5 grudnia z okazji Dnia Wolontariusza, zorganizowane...

Kraina Lodu

08 grudzień 2019

W dniu 29 listopada grupy 0a i 0b oraz uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej w Drygałach wybrali się do Cinema...

Z wizytą w Sołeckim Centrum Kultury

08 grudzień 2019

  5 grudnia, tuż przed Mikołajkami uczniowie klasy IVa Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach wraz z wychowawcą Wiolettą...

Hej kolęda, kolęda - regulamin konkursu

03 grudzień 2019

Cele:       1. rozwijanie zainteresowań muzycznych , 2. kultywowanie polskiej tradycji śpiewania kolęd i pastorałek, 3. kreowanie postaw twórczych...

Jesień wierszem malowana - rozstrzygnięcie konkursu recytatorskiego

03 grudzień 2019

Do tej tematyki nawiązywały wiersze prezentowane przez uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego  w Drygałach, podczas rozstrzygnięcia konkursu...

Razem na Święta

03 grudzień 2019
Razem na Święta

Społeczność Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach, w ramach Szkolnego Klubu Wolontariatu, włączyła się w działania: Świąteczna pomoc Polakom...

Nasze dzieci mają wielkie serca

02 grudzień 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St.Palczewskiego w Drygałach wzięli udział w listopadowych akcjiach charytatywnych : Pomoc dla Rodaka (zbiórka słodyczy dla...

Andrzejkowe wróżby i zabawy

01 grudzień 2019

Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach uczestniczyli w imprezie andrzejkowej zorganizowanej przez panie: Dominikę Tyborowską i...

Zabawa andrzejkowa w oddziale przedszkolnym 0b

01 grudzień 2019

Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Pamiętajmy jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować...

Wizyta w bibliotece

01 grudzień 2019

W środę 27 listopada dzieci z oddziału przedszkolnego O „b” wybrały się na wycieczkę do Biblioteki Publicznej przy Sołeckim Centrum...

„Z Józefem Piłsudskim w ortograficzny bój ku wolności”

29 listopad 2019
„Z Józefem Piłsudskim w ortograficzny bój ku wolności”

13 listopada 2019 roku, w ramach obchodów 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się w naszej szkole konkurs pod...

Pomagamy - serca otwieramy

27 listopad 2019

Uczniowie klas I-III i oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wraz ze swoimi wychowawcami otworzyli swoje serca...

Andrzejki w klasie czwartej

26 listopad 2019

25 listopada br. uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą Wiolettą Zakrzewską obchodzili już andrzejki. Uczniowie podczas wspólnej zabawy poznawali tradycje...

Warsztaty ekologiczne w Ełku

26 listopad 2019

26 listopada 2019r. dzięki uprzejmości kadry dydaktycznej Ośrodka Centrum Edukacji Ekologicznej w Ełku, uczniowie klasy Ia i IIIa Szkoły Podstawowej...

Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych

26 listopad 2019

 REGULAMIN KONKURSU   1. Celem konkursu jest: • Zachowanie tradycji budowania szopek bożonarodzeniowych; • Prezentacja szopki bożonarodzeniowej jako elementu kultury...

Tak świętowały dzieci z grupy 0b

26 listopad 2019

Dnia 20 listopada 2019r. przedszkolaki z grupy O b wzięły udział w światowych obchodach Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka organizowanych przez...

Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

26 listopad 2019
Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r. realizuje projekt edukacyjny Pszczoła ciężko...

Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

26 listopad 2019
Pszczoła ciężko pracuje - a co produkuje? Z wizytą w pasiece.

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach od 1 listopada do 15 grudnia 2019 r. realizuje projekt edukacyjny Pszczoła ciężko...

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY

26 listopad 2019

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY"Z wizytą w pszczelej stołówce" ORGANIZATOR: Renata Murawska, Wioletta Zakrzewska UCZESTNICY: Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach,...

Święto Pluszowego Misia

25 listopad 2019

25 listopada 2019r. uczniowie klas 1-3 Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach obchodzili Światowy Dzień Pluszowego Misia. Nie było...

Kampania "Biała Wstążka"

22 listopad 2019

25 listopada 2019 roku ruszyła kampania społeczna „Biała Wstążka”, która potrwa do 10 grudnia 2019 roku. To największa na świecie...

Pomagamy - monety zbieramy

23 listopad 2019

Uczniowie klasy Ia, IIa i IIb Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach bardzo aktywnie włączyli się do akcji charytatywnej...

Dzień Kredki

23 listopad 2019

  22 listopada to Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób związane jest z dziećmi. Nasze pociechy swoje pierwsze prace...

Prawa dziecka

20 listopad 2019

20 listopada br. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przyłączyła się do akcji UNICEF "Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z...

Marchewkowe witaminki

20 listopad 2019

19 listopada 2019r. w naszej szkole zrobiło się witaminowo. Panie Renata Murawska, Helena Kadelska i Marlena Szleszyńska przygotowały pyszne soki...

101. ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

17 listopad 2019

8 listopada 2019 roku w naszej szkole obchodziliśmy 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ.  Aby godnie uczcić ten dzień, wszyscy...

„ROŚLINY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM”

17 listopad 2019
„ROŚLINY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM”

    REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSUna przygotowanie prezentacji multimedialnej pod hasłem:„ROŚLINY PRZYJAZNE PSZCZOŁOM”.   1. CELE KONKURSU:• Popularyzacja tematyki związanej z...

Światowy Dzień Cukrzycy

14 listopad 2019

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. St. Palczewskiego w Drygałach w bieżącym roku szkolnym wzięli udział w obchodach Światowego Dnia Cukrzycy. W ramach akcji prowadzono działania...

Regulamin konkursu recytatorskiego JESIEŃ WIERSZEM MALOWANA

13 listopad 2019

Celem konkursu jest prezentacja i upowszechnienie żywego słowa oraz uwrażliwienie uczniów na piękno barw jesiennego krajobrazu. Konkurs popularyzuje polską poezję,...

DZIAŁAMY - WIEDZĘ ZDOBYWAMY

11 listopad 2019

W ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pod honorowym patronatem MEN "Dzieci uczą rodziców" uczniowie klasy II "a" wraz z wychowawcą p....

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

06 listopad 2019

Bajki, baśnie zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka. Dlatego bajkowi bohaterzy doczekali się swojego...

Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

06 listopad 2019
Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego

3 października 2019 r. powitaliśmy już kolejny raz nowy rok szkolny 2019/2020 na sportowo, turniejem piłki nożnej pod hasłem "Inauguracja...

Szkoła do hymnu

06 listopad 2019
Szkoła do hymnu

Nasza Szkoła włączy się w akcję Szkoła do hymnu. W piątek, 8 listopada, o symbolicznej godzinie 11.11, podczas uroczystego apelu z okazji 101....

DZIEŃ MARCHEWKI

05 listopad 2019

30.10.2018 r. przedszkolaki z grupy Ob przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach świętowały "DZIEŃ MARCHEWKI". Jak sama nazwa...

Wizyta w Sołeckim Centrum Kultury

05 listopad 2019

Realizując projekty czytelnicze "Magiczna moc bajek" i "Mały miś w świecie wielkiej literatury" dzieciaki z grupy 0b ze Szkoły Podstawowej...

Gminny Konkurs Recytatorski

04 listopad 2019

4 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach wzięły udział w Gminnym Konkursie Recytatorskim...

Sprzątanie cmentarza

03 listopad 2019
Sprzątanie cmentarza

Odpowiadając na apel Ministerstwa Edukacji Narodowej, dołączyliśmy do ogólnopolskiej inicjatywy "Szkoła pamięta", której zadaniem jest pielęgnowanie wspomnień o zmarłych. 18...