baner glowny sp 02

 

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem był Samorząd Uczniowski.

11 lutego 2019r. uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i klas trzecich oddziału gimnazjalnego uczestniczyli w koncercie muzycznym pod hasłem: "Zapusty". Muzycy Agencji Artystycznej "Mat"z Olsztyna przekazali uczniom wiedzę na temat muzyki, staropolskich zwyczajów i obrzędów związanych z karnawałem, okresem postu i nadejściem wiosny. Konkurs zakończył się konkursem wiedzy o muzyce, w którym udział wzięli uczniowie: Amelia Januszczyk kl.IV b, Hubert Olszewski kl. VIIIa i Bartosz Cybula kl. IIIa gimnazjum. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe, za które dziękujemy. Spotkanie z muzyką bardzo podobało się dzieciom i młodzieży.

 

W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Jesteśmy razem 10” uczniowie naszej szkoły 23 i 29 stycznia 2019r. uczestniczyli w wycieczce do Teatru Lalki i Aktora w Łomży zorganizowanej przez Urząd Miejski w Białej Piskiej przy współpracy z M-GOK i Punktem Konsultacyjnym dla Osób z Problemem Alkoholowym w Białej Piskiej.
 
                                                       Serdecznie dziękujemy!
 

Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 5 lutego 2019r. Hasło przewodnie nadchodzących obchodów to "Działajmy razem!" Nasza szkoła również zgłosiła swoją inicjatywę na stronie www.dbi.pl i uczniowie wezmą udział w tym przedsięwzięciu.Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu. Ideą DBI jest podkreślanie siły współdziałania w dbaniu o cyfrowe bezpieczeństwo, zarówno na poziomie międzynarodowym, jak również lokalnym, łącząc zaangażowanie wielu instytucji, ale także rodziny, czyli najbliższego otoczenia dziecka.

 

 

W dniach 22 i 23 stycznia 2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia plastyczne. Dzieci pod kierunkiem Pani Anny Chełstowskiej wykonały prace farbami witrażowymi. Piękne kolorowe kwiaty, rybki i ptaszki pozwoliły zapomnieć o zimie.

 

10 stycznia 2019r. w klasie VI a na godzinie wychowawczej odbyła się lekcja otwarta dla rodziców pt. ,,Po co mi praca”. Zajęcia prowadziła p. doradca zawodowy z PPP-P w Piszu.
Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o typach szkół, w których mogą kontynuować naukę po ukończeniu szkoły podstawowej. Doradca zawodowy przedstawił również uczniom rodzaje temperamentów oraz nazwy zawodów pasujących do danego typu temperamentu. Zajęcia prowadzone były w miłej i przyjaznej atmosferze.
Lekcję zorganizowała p. Wioletta Kowalewska.

Ogłoszenie

 

W Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w okresie ferii zimowych codziennie w godzinach 9.00-12.00 organizowane będą zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy. Ponadto w dn.21 - 22 stycznia 2019r. w godzinach 10.00 - 13.00 odbędzie się turniej piłki nożnej.

Chętnych serdecznie zapraszamy.

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Również i tym razem 20 grudnia 2018r. w pięknie przyozdobionej sali gimnastycznej zebrali się: Dyrekcja szkoły, zaproszeni goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i ich rodzice. Piękna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój. Zaś zdolni aktorzy i wokaliści zadbali o miłe doznania słuchowe. Po raz kolejny mogliśmy przeżyć historię Maryi i Józefa. Całość przedstawienia ukazująca scenki z życia nowonarodzonego dzieciątka, pasterzy, mędrców ze wschodu, dzieci oraz aniołów przeplatana była pięknymi kolędami i pastorałkami.

 

25 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Halina Archacką , Heleną Kadelską, Zbigniewem Piaskowskim i Wiolettą Zakrzewską  udali się do Planet Cinema w Ełku, aby obejrzeć Dywizjon 303 - film Denisa Delicia inspirowany powieścią reportażową Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Dzięki ekranizacji uczestnicy mogli poznać prawdziwą historię polskich asów przestworzy, którzy przyczynili się do porażki III Rzeszy w powietrznej bitwie o Wielką Brytanię. To o nich angielski premier Winston Churchill mówił z podziwem i wdzięcznością: Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Polskim lotnikom należy się pamięć i najwyższy szacunek. Ogromny heroizm, poczucie obowiązku i determinacja w walce z wrogiem zdecydowały, że  zapisali się oni złotymi zgłoskami w dziejach Europy i świata. Warto więc, by ten film obejrzał każdy młody Polak. Film Dywizjon 303. Historia prawdziwa ciekawie, a zarazem poruszająco, opowiada historię legendarnego dywizjonu, kształtując patriotyczną postawę i wychowując do wartości. Dzięki niemu młodzi widzowie dowiedzieli się o bohaterskiej walce podniebnych rycerzy, którzy wraz z wojskami alianckimi bronili Anglii podczas II wojny światowej.

Opracowała: Halina Archacka

10 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt powitać w Szkole Podstawowej w Drygałach młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych szkół- Eichenbachschule z Eggebek  z powiatu Schleswig-Flensburg  i Długomiłowic- z powiatu Reńska Wieś. Uroczystość   uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Biała Piska-Wojciech Stępniak. Goście zostali zakwaterowani w hotelu- Gryfia Mazur- sercu Pojezierza Ełckiego nad jeziorem Selment Wielki. Aby urozmaicić młodzieży pobyt, organizatorzy przygotowali ciekawy program, zostawiając również miejsce na osobisty kontakt między młodymi Europejczykami. Zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem uczestnicy przedsięwzięcia  poznawali urocze zakątki "Zielonych Płuc Polski". Zajęcia na ścieżce  edukacyjnej i wizyta w izbie przyrodniczej Nadleśnictwa Drygały pozwoliły uczniom dostrzec walory przyrodnicze naszego regionu: bogactwo różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim i zwiedzanie Sali Tradycji okazały się dla młodego pokolenia ciekawą lekcją historii. Dzięki prezentacji multimedialnej i spacerowi po najbliższej okolicy zaproszeni goście poznali również losy naszej małej miejscowości jak i odległe dzieje Powiatu Piskiego. Nie brakowało również okazji do aktywnego wypoczynku. Na rozległym terenie parku linowego w Spychowie uczniowie przeżyli niesamowite chwile, sprawdzając jednocześnie swoje umiejętności i kondycję fizyczną. Znalazł się też czas na relaks, rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim i dyskotekę. Sprzymierzeńcami w pokonywaniu barier językowych i nawiązywaniu bliskich relacji okazały się  gry i zabawy integracyjne a także, rozgrywane na Orliku, mecze piłki siatkowej i nożnej. Nie lada atrakcją okazała się degustacja regionalnych potraw przygotowanych z okazji Święta Ziemniaka przez rodziców uczniów biorących udział w projekcie. Zwieńczeniem pobytu w naszej placówce było wykonanie  przestrzennej mapy regionu pod hasłem: "Tu byliśmy". Efekt pracy uczniów okazał się zaskakujący. Te same  miejsca jednogłośnie zostały uznane za atrakcyjne i godne zapamiętania. Chociaż tego dnia w sercach gościła radość , oczy wielu zdradzały wzruszenie na myśl o zbliżającym się rozstaniu. Na szczęście istnieje...Internet, dzięki któremu możliwa jest łączność z całym światem i to całodobowo. Na zakończenie głos zabrał zastępca burmistrza Miasta i Gminy Biała Piska  Andrzej Braun, który podziękował serdecznie uczestnikom i organizatorom, dostrzegając ogromne korzyści płynące z realizacji spotkań  młodzieży z partnerskich gmin . Wizyta naszych gości została sfinansowana przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży i Urząd Miasta i Gminy Biała Piska.
 

11 grudnia uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum uczestniczyli w koncercie muzycznym pt . „Tańce narodowe”. Uczniowie poznali i utrwalili wiedzę na temat tańców narodowych, a także dowiedzieli się, że polskie tańce narodowe były źródłem inspiracji kompozytorów muzyki poważnej i rozrywkowej.
 
 

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule (Niemcy) i uczniów z Reńskiej Wsi w ramach polsko - niemieckiej wymiany młodzieży.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży"

logo pnwm


Projekt współfinansuje Gmina Biała Piska

logo

W dniach 29.10.2018r. - 10.12.2018r. Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości” w całości finansowany (1000,00 złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. W ramach dofinansowania zakupiono i zasadzono dęby oraz krzewuszkę (biała i czerwoną) w mini ogrodzie szkolnym, a także zakupiono pamiątkową tablicę upamiętniającą 100.lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W naszej szkole konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Atrakcyjne zadania konkursowe umożliwiają uczniom sprawdzenie własnych umiejętności i wiedzy matematycznej, a także zachęcają do rozwijania zainteresowań związanych z  matematyką. W tym roku tylko jedna uczennica kl. II a oddziału gimnazjalnego Julia Narewska otrzymała wyróżnienie w kategorii KADET. W związku z przyznanym wyróżnieniem uczennica otrzymała od Organizatorów książkę „Miniatury Matematyczne” oraz nagrodę rzeczową Tablet NAVITEL  ufundowaną przez Burmistrza Gminy Biała Piska. Gratulujemy! Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
 

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX warmińsko-mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: rodzice, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 8:55. Obecność Pana Burmistrza Wojciecha Stępniaka oraz Pana Dyrektora ZOPO Andrzeja Rosińskiego dodała powagi całej uroczystości. Obchody rozpoczęliśmy od przedstawienia zorganizowanego przez uczniów klas: IIa, IIIa i IIIb pod kierownictwem p. Teresy Chrostowskiej, p. Sylwii Narewskiej i p. Bogumiły Karwowskiej. Część artystyczną zaprezentowali również uczniowie klas IV, którzy swoim tańcem zdobyli pierwszą nagrodę - puchar Burmistrza Pisza. Po części artystycznej pani dyrektor Renata Łepkowska, złożyła wszystkim dzieciom życzenia oraz przedstawiła program uroczystości. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przenieśli się na plac szkolny, gdzie zostały przeprowadzone ciekawe konkurencje. Uczniowie bawili się na pompowanej zjeżdżalni, zdobywali upominki w takich zabawach jak: przelewanie wody, przeciąganie liny, taniec na gazecie, szukanie skarbów, malowanie twarzy. Odbyła się wystawa prac konkursowych „ Symbole narodowe z mamą tatą już gotowe”, mecz piłki nożnej, a także quiz wiedzy o Ojczyźnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażacki, promujący służbę Ojczyźnie. Dzieci z rodzicami mogli obejrzeć wóz strażacki, zapoznać się z wyposażeniem. Przygotowany był również poczęstunek w postaci hamburgerów i gofrów. Po udanym dniu wszyscy uczniowie z rodzicami zadowoleni wrócili do domu. Koordynatorami imprezy szkolnej były p. Anna Pawluk i p. Helena Kadelska.
 

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje po raz szósty rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem tej akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły również przystąpili do działania. Inicjatywa ta była świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie. Koordynatorem przedsięwzięcia była p. Anita Kucharska-Bigielis.

indeks
28  września  2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.  
W dniach 24-27 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu i szkole.
W dniu 27 września odbyły się pisemne konkursy ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach IV-VIII i III gimnazjum. Natomiast 28 września odbyły się egzaminy ustne.
Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

                                                                                                                                             Małgorzata Konopka

W dniu 24.05.2018 roku odbyła się lekcja otwarta dla rodziców w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta  Kowalewska.
Uczniowie poznali grupy zawodów oraz cechy  ludzi, którzy je wykonują. 
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Szkolny konkurs „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

18 luty 2019
Szkolny konkurs „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

Zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu prezentacji multimedialnej lub pracy plastycznej pod hasłem: „Dzień Bezpiecznego Internetu:...

Czarodziejskie słowa

18 luty 2019

18 lutego 2019r. uczniowie klas 0 - 3 wybrali się do Ełckiego Centrum Kultury na przedstawienie teatralne pt. "Czarodziejskie słowa"...

Finał programu Akademia Bezpiecznego Puchatka

17 luty 2019

Uczniowie klasy Ia i Ib otrzymali dyplomy za udział w programie edukacyjnym AKADEMIA BEZPIECZNEGO PUCHATKA.   

Uroczystości w oddziale przedszkolnym 0a

17 luty 2019

Dnia 12 lutego 2019r. w grupie 0a odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Było bardzo miło i...

Walentynki

14 luty 2019

W dniu dzisiejszym świętowaliśmy DZIEŃ ŚWIĘTEGO WALENTEGO. Jest to dzień, w którym przekazujemy życzenia osobom, które darzymy sympatią. Organizatorem był...

Koncert muzyczny

13 luty 2019

11 lutego 2019r. uczniowie klas 4-8 szkoły podstawowej i klas trzecich oddziału gimnazjalnego uczestniczyli w koncercie muzycznym pod hasłem: "Zapusty"....

Nasze laleczki

12 luty 2019

Uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w akcji UNICEFu "Wszystkie kolory Świata". Wykonali laleczkę o imieniu HEYKA. Za pomoc w realizacji...

Kolejne spotkanie z muzyką

11 luty 2019

11 lutego 2019r. uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w koncercie muzycznym PRZYGODY MISTRZA KONCERTMISTRZA, który przygotowała Agencja Artystyczna "MAT" z Olsztyna....

Dbamy o nasze zdrowie

07 luty 2019

W dniu dzisiejszym tj. 7 lutego 2019r. uczniowie klas I – III spotkali się z pielęgniarką szkolną panią Ewą Ossowską....

Ferie zimowe 2019

05 luty 2019

W ramach programu profilaktyczno-edukacyjnego „Jesteśmy razem 10” uczniowie naszej szkoły 23 i 29 stycznia 2019r. uczestniczyli w wycieczce do Teatru...

Dzień Bezpiecznego Internetu już wkrótce!

23 styczeń 2019

Dzień Bezpiecznego Internetu odbędzie się 5 lutego 2019r. Hasło przewodnie nadchodzących obchodów to "Działajmy razem!" Nasza szkoła również zgłosiła swoją...

Malowane ferie

23 styczeń 2019

W dniach 22 i 23 stycznia 2019 roku odbyły się w naszej szkole zajęcia plastyczne. Dzieci pod kierunkiem Pani Anny...

Dzień kredki

23 styczeń 2019

Nudy nie było zobaczcie sami.  

Dzień Babci i Dziadka

21 styczeń 2019

18 stycznia 2019 r. grupa 0 b zaprosiła swoje babcie i swoich dziadków do szkoły. Dzieci przedstawiły inscenizację oraz wręczyły...

Noworoczny Występ Artystyczny Klasy 2a

21 styczeń 2019

Każde dziecko ma jakiś talent. Najważniejsze to go odkryć i motywować malucha, aby rozwijał swoje pasje. Talenty są różne, ale...

Turniej piłki nożnej

21 styczeń 2019

Nie nudzimy się podczas ferii zimowych!  

Wyjazd do Parku Trampolin

21 styczeń 2019

Tak bawiliśmy się w Parku Trampolin – Strefie Wysokich Lotów w Białymstoku.              

Jak karnawał to zabawa

16 styczeń 2019

Tegoroczna zabawa karnawałowa wzbudziła u najmłodszych uczniów naszej szkoły wiele radości. Wśród uczestników trudno było rozpoznać uczniów. Rodzice zadbali o...

Lekcja otwarta

15 styczeń 2019

10 stycznia 2019r. w klasie VI a na godzinie wychowawczej odbyła się lekcja otwarta dla rodziców pt. ,,Po co mi praca”....

Ferie zimowe

10 styczeń 2019

Ogłoszenie   W Szkole Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach w okresie ferii zimowych codziennie w godzinach 9.00-12.00 organizowane będą zajęcia plastyczne oraz gry...

Programiści Ib

10 styczeń 2019

Tak programują uczniowie klasy I b.    

Nasze bezpieczeństwo

09 styczeń 2019

W dniu dzisiejszym uczniów klas 0 - 3 odwiedziła Pani Anna Szypczyńska - Policjantka Komendy Powiatowej Policji w Piszu, która...

Z wizytą u Świętego Mikołaja

09 styczeń 2019

W dniu 18 grudnia 2018r. dzieci z grupy 0a, 0b oraz uczniowie klas pierwszych wybrali się z wizytą do Świętego...

Jasełka bożonarodzeniowe

07 styczeń 2019

Tradycją naszej szkoły są coroczne jasełka bożonarodzeniowe przygotowane przez uczniów pod opieką nauczycieli. Również i tym razem 20 grudnia 2018r....

Ptaki też mają choinkę

23 grudzień 2018

Uczniowie klas 1-3 ubrali choinkę dla ptaków. Na gałązkach drzewka dzieci zawiesiły przysmaki podarowane przez Nadleśnictwo Drygały i kolorowy samodzielnie...

Tańce narodowe

16 grudzień 2018

11 grudnia uczniowie klas 4-8 oraz 3 gimnazjum uczestniczyli w koncercie muzycznym pt . „Tańce narodowe”. Uczniowie poznali i utrwalili...

Boże Narodzenie

17 grudzień 2018
Boże Narodzenie

Mikołaju, Mikołaju

06 grudzień 2018

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym uczniowie klas młodszych podtrzymują mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej...

Czas wróżb i przepowiedni

01 grudzień 2018

30 listopada w klasach młodszych odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Dzieciaki mogły wyczytać z...

Projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości”

29 listopad 2018
Projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości”

W dniach 29.10.2018r. - 10.12.2018r. Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości” w całości finansowany (1000,00 złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu...

To była interesująca wycieczka

27 listopad 2018

Miło spędzamy czas w Centrum Edukacji Ekologicznej i poznajemy prawa przyrody.   Jesteśmy w pracowni u szewca i poznajemy jego...

Marchewkowe Króliczki

26 listopad 2018

Na przełomie października i listopada "Marchewkowe Króliczki" z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem swoich wychowawców realizowały IX ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej "Zdrowo...

Pięć Porcji Zdrowia w Szkole

21 listopad 2018

W dniu dzisiejszym w ramach projektu Pięć Porcji Zdrowia w Szkole panie edukacji wczesnoszkolnej Teresa Chrostowska i Danuta Szczech przeprowadziły wspólne zajęcia...

Spotkanie z muzyką

21 listopad 2018

Nasze kolejne spotkanie z muzyką.  

Królowa Śniegu - Moskiewska Rewia na lodzie

18 listopad 2018

Dnia 15 listopada klasy I a,I b,II a, III a, IV b, V b wraz z opiekunami: Danutą Szczech, Teresą...

KOMUNIKAT KOŃCOWY III MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYM

09 listopad 2018

KOMUNIKAT KOŃCOWY III MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYMDRYGAŁY 02.11.2018       W dniu 2 listopada 2018 roku w sali...

Rodzice czytają, dzieci słuchają

03 listopad 2018

W ramach realizowanej w naszej szkole kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM do cyklu spotkań aktywnie włączyli się rodzice uczniów klas...

Inauguracja Roku Sportowego 2018/2019 w Gminie Biała Piska

17 październik 2018

12 października 2018 r. na stadionie miejskim w Białej Piskiej odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół z terenu gminy Biała Piska, które rozpoczęły Sportowy...

Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

01 październik 2018

    Kolejny już raz powitaliśmy nowy rok szkolny tym razem 2018/2019 turniejem piłki nożnej pod nazwą "Inauguracja Roku Szkolnego". Organizatorem...

DLA NIEPODLEGŁEJ

24 październik 2018
DLA NIEPODLEGŁEJ

Akcja Zapomniane Groby

19 październik 2018

19 października br. w ramach dla Niepodległej uczniowie klas I - III wzięli udział w AKCJI ZAPOMNIANE GROBY. W tym...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 październik 2018

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje po raz szósty rekord w jednoczesnym prowadzeniu...

BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMIE MEN "TECHNOLOGIA Z KLASĄ"

11 październik 2018

    Od października tego roku dwie klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologia z klasą, który...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

09 październik 2018
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28  września  2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”....