baner glowny sp 02

 

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule (Niemcy) i uczniów z Reńskiej Wsi w ramach polsko - niemieckiej wymiany młodzieży.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży"

logo pnwm


Projekt współfinansuje Gmina Biała Piska

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W naszej szkole konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Atrakcyjne zadania konkursowe umożliwiają uczniom sprawdzenie własnych umiejętności i wiedzy matematycznej, a także zachęcają do rozwijania zainteresowań związanych z  matematyką. W tym roku tylko jedna uczennica kl. II a oddziału gimnazjalnego Julia Narewska otrzymała wyróżnienie w kategorii KADET. W związku z przyznanym wyróżnieniem uczennica otrzymała od Organizatorów książkę „Miniatury Matematyczne” oraz nagrodę rzeczową Tablet NAVITEL  ufundowaną przez Burmistrza Gminy Biała Piska. Gratulujemy! Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
 
View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf7f03cd5f1

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX warmińsko-mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: rodzice, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 8:55. Obecność Pana Burmistrza Wojciecha Stępniaka oraz Pana Dyrektora ZOPO Andrzeja Rosińskiego dodała powagi całej uroczystości. Obchody rozpoczęliśmy od przedstawienia zorganizowanego przez uczniów klas: IIa, IIIa i IIIb pod kierownictwem p. Teresy Chrostowskiej, p. Sylwii Narewskiej i p. Bogumiły Karwowskiej. Część artystyczną zaprezentowali również uczniowie klas IV, którzy swoim tańcem zdobyli pierwszą nagrodę - puchar Burmistrza Pisza. Po części artystycznej pani dyrektor Renata Łepkowska, złożyła wszystkim dzieciom życzenia oraz przedstawiła program uroczystości. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przenieśli się na plac szkolny, gdzie zostały przeprowadzone ciekawe konkurencje. Uczniowie bawili się na pompowanej zjeżdżalni, zdobywali upominki w takich zabawach jak: przelewanie wody, przeciąganie liny, taniec na gazecie, szukanie skarbów, malowanie twarzy. Odbyła się wystawa prac konkursowych „ Symbole narodowe z mamą tatą już gotowe”, mecz piłki nożnej, a także quiz wiedzy o Ojczyźnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażacki, promujący służbę Ojczyźnie. Dzieci z rodzicami mogli obejrzeć wóz strażacki, zapoznać się z wyposażeniem. Przygotowany był również poczęstunek w postaci hamburgerów i gofrów. Po udanym dniu wszyscy uczniowie z rodzicami zadowoleni wrócili do domu. Koordynatorami imprezy szkolnej były p. Anna Pawluk i p. Helena Kadelska.
 

25 maja 2018 roku odbył się II Międzygminny Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Pisza. Na deskach Piskiego Domu Kultury mieliśmy okazję podziwiać ponad 70 występów. Zawodnicy zaprezentowali ogromną różnorodność muzyczną i bardzo zróżnicowane style taneczne. W jury zasiedli znani tancerze Rafał Maserak oraz Alesya Surova, a także Lech Borak przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu oraz Katarzyna Sawicka, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. W turnieju udział wzięli soliści, duety i zespoły w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich wystąpili również reprezentanci naszej szkoły - Zespół Taneczny "Drygały" pod kierunkiem Pani Jolanty Nitkiewicz. Uczniowie mieli ogromny zaszczyt odebrać dyplom, statuetkę oraz nagrody za zdobycie I miejsca w kategorii Taniec Ludowy. Gratulujemy!
 

 

 

W dniach 26 kwietnia oraz 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole przeprowadzono dwie lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnych sieci współpracy w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna Tablica”.

Pani Marta Ożarowska przeprowadziła lekcję języka angielskiego w klasie 2a oraz Pani Justyna Łabieniec – lekcję matematyki w klasie 4a.

Czytaj więcej: Aktywna Tablica

caritasss

 

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Od godziny 830 przez 10 godzin najmłodsi będą bezpłatnie korzystać z wesołego miasteczka, brać udział w zabawach loteryjnych oraz uczestniczyć w ciekawych konkursach i konkurencjach sportowych, w godzinach popołudniowych koncerty gwiazd sceny muzycznej.

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie", który odbył się w Piszu w siedzibie Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Białymstoku pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W tej edycji konkursu I miejsce zdobył uczeń klasy II b gimnazjum - Piotr Ogonowski, który zdeklasował pozostałych dwudziestu uczestników.

Czytaj więcej: I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do...

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni – Dzieci walczące o życie – Bohaterowie kontra rak”, która w cudowny sposób wspiera i pomaga chorym dzieciom i ich rodzinom, zwróciła się z prośbą o kartki na 10 urodziny Wiktora, które chłopiec obchodził 9 marca. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i w ciągu dwóch tygodni nasi uczniowie nie tylko wykonywali kartki urodzinowe, ale także z własnej inicjatywy zakupili prezent dla chłopca.

Czytaj więcej: Kartka urodzinowa dla Wiktora

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej inicjatywy podjęto szereg działań mających na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.  Przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV-VII oraz II-III gimnazjum w oparciu o materiały ze strony: www.saferinternet.pl.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Mowa polska to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń. 21 lutego obchodziliśmy w całym kraju Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata  i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności. Został on ustanowiony w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku. W związku z tym wydarzeniem od 21 do 27 lutego w naszej szkole realizowany był projekt Tydzień z Językiem Polskim, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów poprawnością i kulturą języka ojczystego, rozwijanie umiejętności pisania, mówienia i czytania. W ramach projektu nauczyciele języka polskiego - p. Danuta Rogińska, p. Justyna Połujańska – Golanko, p. Halina Archacka i p. Małgorzata Zawadzka zorganizowali szereg działań. Na korytarzach szkolnych umieszczone zostały gazetki tematyczne, drzwi sal lekcyjnych udekorowano znanymi cytatami, na oknach rozwieszono wyrazy z trudnościami ortograficznymi.

Czytaj więcej: Tydzień Języka Ojczystego

W dniach od 26.02 - 16.03.2018 r. w naszej szkole będzie trwać Akcja Ekologiczna „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców Drygał i okolic zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce elektrośmieci. Zbiórce podlegają: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt audiowizualny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, zabawki z mechanizmem elektrycznym i elektronicznym,  przyrządy do nadzoru i kontroli, baterie i akumulatory.
Zbiórka elektrośmieci: PONIEDZIAŁEK, ŚRODA 12.00 - 14.00.
Organizator Akcji: Green Office Ecologic Spółka z o. o.
Koordynator Akcji: p. Wioletta Kowalewska

W dniu 15.02.2018 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta Kowalewska. Lekcja dotyczyła tolerancji i nawiązywała do wcześniej obejrzanego przez uczniów filmu w kinie pt. „Cudowny Chłopak”.

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0200f3ddd9

W dniu 10 stycznia 2018 roku, w 79 roku życia i 56 roku Kapłaństwa, został powołany do wieczności przez Pana życia i śmierci, kapłan emeryt diecezji ełckiej Ks. kan. Mieczysław Bębenek. Kanonik zasłużony Konkatedralnej Kapituły Sambijskiej, były Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach.

Czytaj więcej: Zmarł Ks. kan. Mieczysław Bębenek

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu Samotnej Matki w Ełku.

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach w roku szkolnym 2017/2018 zakupiła sprzęt na kwotę 5242,60 zł w ramach zadania publicznego „Wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej”, które zostało sfinansowane ze środków budżetu państwa, otrzymanych od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego.

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów w następujących kategoriach „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin”, „Kadet” i „Junior”. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Wszyscy uczestnicy bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominek – zabawkę logiczną z drutu.
Szkolny Koordynator Konkursu: Małgorzata Konopka

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardzo życzliwi, zapominają o różnych sporach i waśniach. Aby podkreślić uroczysty charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Broda Heroda”. W specjalnie przygotowanych strojach, mali aktorzy przedstawili scenę narodzin małego Jezusa. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia. Tak samo jak dwa tysiące lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Czytaj więcej: Jasełka Bożonarodzeniowe

Podkategorie

 

 
 

 

 
 

 

 
 
 
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Wymiana młodzieży

21 sierpień 2018
Wymiana młodzieży

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule...

Wizyta uczniów klasy I w Miejsko - Gminnej Bibliotece w Drygałach

20 czerwiec 2018

W dniu 16.04.2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili drygalską filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w...

Rozdanie nagród

16 czerwiec 2018

W klasie II i III b wychowawczynie ufundowały i rozdały nagrody rzeczowe za udział w konkursach, które organizowano w II...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

16 czerwiec 2018

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W...

Aktywna Tablica

24 maj 2018

W dniach 26 kwietnia oraz 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole przeprowadzono dwie lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnych sieci współpracy...

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej

07 czerwiec 2018

Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez...

Dni Rodziny 2018

06 czerwiec 2018

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX...

Wycieczka do Gierłoży

05 czerwiec 2018

W dniu 29 maja 2018 roku uczniowie klas IV - VII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Gierłoży. Zwiedzali Wilczy...

Kim będę w przyszłości

05 czerwiec 2018

W dniu 24.05.2018 roku odbyła się lekcja otwarta dla rodziców w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta  Kowalewska....

I miejsce w Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Pisza

31 maj 2018

25 maja 2018 roku odbył się II Międzygminny Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Pisza. Na deskach Piskiego Domu Kultury mieliśmy...

Dzień Mamy

31 maj 2018

Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele dzieci klas...

Gminny Konkurs Recytatorski "Wiersz o Mamie"

29 maj 2018

18 maja odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Wiersz o Mamie". Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Dybikowska - gr.0a i...

Spektakl teatralny "Kraina Lodu"

29 maj 2018

14 maja dzieci z grupy 0a i 0b oraz z klasy drugiej miały okazję obejrzeć w Ełku spektakl teatralny "Kraina...

Smacznie, zdrowo, kolorowo

23 kwiecień 2018

Regulamin konkursu  ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo” ORGANIZATORZY: Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach (p. Wioletta Kowalewska)....

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

15 kwiecień 2018
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

  Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 kwiecień 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia....

KOLONIE LETNIE 2018

06 kwiecień 2018
KOLONIE LETNIE 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji EłckiejMIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w OrzyszuTERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia

I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do ...

06 kwiecień 2018

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

05 kwiecień 2018

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej...

Wielkanoc 2018

30 marzec 2018
Wielkanoc 2018

Jałmużna Wielkopostna

23 marzec 2018

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu...

Pogoń za Wielkanocnym Zającem

22 marzec 2018

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami: p. Bogumiłą Karwowską, p. Sylwią Narewską, p. Teresą...

I a w obiektywie

22 marzec 2018

Codziennie pijemy wodę zamiast słodkich napojów. Urządzamy wiosenny kącik przyrody. Chętnie czytamy w naszym Kąciku Małego Czytelnika. Mamy dobre rady...

Witaminowa sałatka

21 marzec 2018

W dniu dzisiejszym w klasie II było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin...

Matematyka od kuchni w klasach 1-3

21 marzec 2018

Matematyka jako królowa nauk otacza nas niemal wszędzie, mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Również ma...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

21 marzec 2018

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów...

Kartka urodzinowa dla Wiktora

15 marzec 2018

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni...

Tydzień Języka Ojczystego

14 marzec 2018

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Mowa polska to jednak coś...

Działania w ramach realizacji DBI

09 marzec 2018

W ramach realizacji DBI nauczyciele klas 1-3 zgłosili inicjatywę organizacji Dni Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl. W ramach tej inicjatywy...

NIE dla smogu!

09 marzec 2018

W ramach kampanii społecznej "NIE dla smogu!" w klasach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzono zajęcia uświadamiające dzieciom przyczyny i skutki zanieczyszczonego powietrza...

Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy

25 luty 2018

W dniach od 26.02 - 16.03.2018 r. w naszej szkole będzie trwać Akcja Ekologiczna „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Wszystkich...

Daj dowód swojej dobroci na podst. filmu Cudowny Chłopak

25 luty 2018

W dniu 15.02.2018 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta Kowalewska. Lekcja dotyczyła...

Ferie zimowe 2018

07 luty 2018

Po rozpoczęciu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęciach rozwijających ich uzdolnienia i zainteresowania...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

06 luty 2018

Uczniowie klas I- III przyłączyli się do akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, którą w tym roku obchodzimy 6 lutego pod hasłem:...

Tydzień atrakcji dla Maluchów

20 styczeń 2018

KINO W SZKOLEDnia 15 stycznia br. w naszej szkole dzieci klas 0 – III mogły obejrzeć na dużym ekranie projekcję...

Zmarł Ks. kan. Mieczysław Bębenek

12 styczeń 2018

W dniu 10 stycznia 2018 roku, w 79 roku życia i 56 roku Kapłaństwa, został powołany do wieczności przez Pana...

Nowe wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej

11 styczeń 2018

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach w roku szkolnym 2017/2018 zakupiła sprzęt na kwotę 5242,60 zł w ramach zadania...

Jasełka Bożonarodzeniowe

23 grudzień 2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardzo życzliwi, zapominają o różnych sporach i waśniach. Aby podkreślić...

Boże Narodzenie 2017

20 grudzień 2017
Boże Narodzenie 2017

Świąteczno - zimowy wystrój klas

19 grudzień 2017

Tak prezentują się klasy edukacji wczesnoszkolnej w szacie świąteczno - zimowej. Wychowawca klasy pierwszej p. Danuta Szczech serdecznie dziękuje Rodzicom...

Wręczenie nagród za udział w konkursach

19 grudzień 2017

W dniu dzisiejszym w klasach I - III zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom za udział w konkursach: "Jesienna kompozycja",...

Warsztaty telewizyjne Szewczyk Dratewka

18 grudzień 2017

Dnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i0b oraz uczniowie klas I - III wraz z opiekunami wybrali...

Gala Wolontariatu Caritas

11 grudzień 2017

„WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU ANIŻELI W BRANIU” pod takim hasłem w dniu 04.12.2017r. w Ełku odbyła się Gala Wolontariatu...