baner glowny sp 02

 

logo

W dniach 29.10.2018r. - 10.12.2018r. Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości” w całości finansowany (1000,00 złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. W ramach dofinansowania zakupiono i zasadzono dęby oraz krzewuszkę (biała i czerwoną) w mini ogrodzie szkolnym, a także zakupiono pamiątkową tablicę upamiętniającą 100.lecie odzyskania niepodległości przez Polskę.

 

 

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje po raz szósty rekord w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób. Celem tej akcji jest wspólne promowanie w całej Polsce nauki pierwszej pomocy. Uczniowie naszej szkoły również przystąpili do działania. Inicjatywa ta była świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie. Koordynatorem przedsięwzięcia była p. Anita Kucharska-Bigielis.

indeks
28  września  2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.  
W dniach 24-27 września uczniowie przypominali sobie tabliczkę mnożenia w domu i szkole.
W dniu 27 września odbyły się pisemne konkursy ze znajomości tabliczki mnożenia w klasach IV-VIII i III gimnazjum. Natomiast 28 września odbyły się egzaminy ustne.
Gratulujemy wszystkim „Ekspertom Tabliczki Mnożenia”.

                                                                                                                                             Małgorzata Konopka

25 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Halina Archacką , Heleną Kadelską, Zbigniewem Piaskowskim i Wiolettą Zakrzewską  udali się do Planet Cinema w Ełku, aby obejrzeć Dywizjon 303 - film Denisa Delicia inspirowany powieścią reportażową Arkadego Fiedlera o tym samym tytule. Dzięki ekranizacji uczestnicy mogli poznać prawdziwą historię polskich asów przestworzy, którzy przyczynili się do porażki III Rzeszy w powietrznej bitwie o Wielką Brytanię. To o nich angielski premier Winston Churchill mówił z podziwem i wdzięcznością: Nigdy w dziejach ludzkich konfliktów tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym. Polskim lotnikom należy się pamięć i najwyższy szacunek. Ogromny heroizm, poczucie obowiązku i determinacja w walce z wrogiem zdecydowały, że  zapisali się oni złotymi zgłoskami w dziejach Europy i świata. Warto więc, by ten film obejrzał każdy młody Polak. Film Dywizjon 303. Historia prawdziwa ciekawie, a zarazem poruszająco, opowiada historię legendarnego dywizjonu, kształtując patriotyczną postawę i wychowując do wartości. Dzięki niemu młodzi widzowie dowiedzieli się o bohaterskiej walce podniebnych rycerzy, którzy wraz z wojskami alianckimi bronili Anglii podczas II wojny światowej.

Opracowała: Halina Archacka

10 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt powitać w Szkole Podstawowej w Drygałach młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych szkół- Eichenbachschule z Eggebek  z powiatu Schleswig-Flensburg  i Długomiłowic- z powiatu Reńska Wieś. Uroczystość   uświetnił swoją obecnością Burmistrz Miasta i Gminy Biała Piska-Wojciech Stępniak. Goście zostali zakwaterowani w hotelu- Gryfia Mazur- sercu Pojezierza Ełckiego nad jeziorem Selment Wielki. Aby urozmaicić młodzieży pobyt, organizatorzy przygotowali ciekawy program, zostawiając również miejsce na osobisty kontakt między młodymi Europejczykami. Zgodnie z przyjętym wcześniej harmonogramem uczestnicy przedsięwzięcia  poznawali urocze zakątki "Zielonych Płuc Polski". Zajęcia na ścieżce  edukacyjnej i wizyta w izbie przyrodniczej Nadleśnictwa Drygały pozwoliły uczniom dostrzec walory przyrodnicze naszego regionu: bogactwo różnorodnych gatunków roślin i zwierząt. Wycieczka do Jednostki Wojskowej w Bemowie Piskim i zwiedzanie Sali Tradycji okazały się dla młodego pokolenia ciekawą lekcją historii. Dzięki prezentacji multimedialnej i spacerowi po najbliższej okolicy zaproszeni goście poznali również losy naszej małej miejscowości jak i odległe dzieje Powiatu Piskiego. Nie brakowało również okazji do aktywnego wypoczynku. Na rozległym terenie parku linowego w Spychowie uczniowie przeżyli niesamowite chwile, sprawdzając jednocześnie swoje umiejętności i kondycję fizyczną. Znalazł się też czas na relaks, rejs statkiem po Jeziorze Nidzkim i dyskotekę. Sprzymierzeńcami w pokonywaniu barier językowych i nawiązywaniu bliskich relacji okazały się  gry i zabawy integracyjne a także, rozgrywane na Orliku, mecze piłki siatkowej i nożnej. Nie lada atrakcją okazała się degustacja regionalnych potraw przygotowanych z okazji Święta Ziemniaka przez rodziców uczniów biorących udział w projekcie. Zwieńczeniem pobytu w naszej placówce było wykonanie  przestrzennej mapy regionu pod hasłem: "Tu byliśmy". Efekt pracy uczniów okazał się zaskakujący. Te same  miejsca jednogłośnie zostały uznane za atrakcyjne i godne zapamiętania. Chociaż tego dnia w sercach gościła radość , oczy wielu zdradzały wzruszenie na myśl o zbliżającym się rozstaniu. Na szczęście istnieje...Internet, dzięki któremu możliwa jest łączność z całym światem i to całodobowo. Na zakończenie głos zabrał zastępca burmistrza Miasta i Gminy Biała Piska  Andrzej Braun, który podziękował serdecznie uczestnikom i organizatorom, dostrzegając ogromne korzyści płynące z realizacji spotkań  młodzieży z partnerskich gmin . Wizyta naszych gości została sfinansowana przez Polsko- Niemiecką Współpracę Młodzieży i Urząd Miasta i Gminy Biała Piska.
 

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule (Niemcy) i uczniów z Reńskiej Wsi w ramach polsko - niemieckiej wymiany młodzieży.

Projekt dofinansowała Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży"

logo pnwm


Projekt współfinansuje Gmina Biała Piska

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W naszej szkole konkurs cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród uczniów. Atrakcyjne zadania konkursowe umożliwiają uczniom sprawdzenie własnych umiejętności i wiedzy matematycznej, a także zachęcają do rozwijania zainteresowań związanych z  matematyką. W tym roku tylko jedna uczennica kl. II a oddziału gimnazjalnego Julia Narewska otrzymała wyróżnienie w kategorii KADET. W związku z przyznanym wyróżnieniem uczennica otrzymała od Organizatorów książkę „Miniatury Matematyczne” oraz nagrodę rzeczową Tablet NAVITEL  ufundowaną przez Burmistrza Gminy Biała Piska. Gratulujemy! Wszystkim zainteresowanym życzymy powodzenia w konkursie w przyszłym roku szkolnym.
 

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX warmińsko-mazurskich Dni Rodziny pod hasłem „Rodzina-Dom-Ojczyzna”. Jest to jedna z ważniejszych uroczystości szkolnych. Dzień Rodziny obchodzony jest w naszej szkole co roku. Wszyscy uczniowie i goście: rodzice, babcie, dziadkowie licznie przybyli do szkoły na godzinę 8:55. Obecność Pana Burmistrza Wojciecha Stępniaka oraz Pana Dyrektora ZOPO Andrzeja Rosińskiego dodała powagi całej uroczystości. Obchody rozpoczęliśmy od przedstawienia zorganizowanego przez uczniów klas: IIa, IIIa i IIIb pod kierownictwem p. Teresy Chrostowskiej, p. Sylwii Narewskiej i p. Bogumiły Karwowskiej. Część artystyczną zaprezentowali również uczniowie klas IV, którzy swoim tańcem zdobyli pierwszą nagrodę - puchar Burmistrza Pisza. Po części artystycznej pani dyrektor Renata Łepkowska, złożyła wszystkim dzieciom życzenia oraz przedstawiła program uroczystości. Wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami przenieśli się na plac szkolny, gdzie zostały przeprowadzone ciekawe konkurencje. Uczniowie bawili się na pompowanej zjeżdżalni, zdobywali upominki w takich zabawach jak: przelewanie wody, przeciąganie liny, taniec na gazecie, szukanie skarbów, malowanie twarzy. Odbyła się wystawa prac konkursowych „ Symbole narodowe z mamą tatą już gotowe”, mecz piłki nożnej, a także quiz wiedzy o Ojczyźnie. Dużym zainteresowaniem cieszył się pokaz strażacki, promujący służbę Ojczyźnie. Dzieci z rodzicami mogli obejrzeć wóz strażacki, zapoznać się z wyposażeniem. Przygotowany był również poczęstunek w postaci hamburgerów i gofrów. Po udanym dniu wszyscy uczniowie z rodzicami zadowoleni wrócili do domu. Koordynatorami imprezy szkolnej były p. Anna Pawluk i p. Helena Kadelska.
 

W dniu 24.05.2018 roku odbyła się lekcja otwarta dla rodziców w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta  Kowalewska.
Uczniowie poznali grupy zawodów oraz cechy  ludzi, którzy je wykonują. 

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej inicjatywy podjęto szereg działań mających na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.  Przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV-VII oraz II-III gimnazjum w oparciu o materiały ze strony: www.saferinternet.pl.

Czytaj więcej: Dzień Bezpiecznego Internetu

25 maja 2018 roku odbył się II Międzygminny Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Pisza. Na deskach Piskiego Domu Kultury mieliśmy okazję podziwiać ponad 70 występów. Zawodnicy zaprezentowali ogromną różnorodność muzyczną i bardzo zróżnicowane style taneczne. W jury zasiedli znani tancerze Rafał Maserak oraz Alesya Surova, a także Lech Borak przewodniczący Rady Miejskiej w Piszu oraz Katarzyna Sawicka, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej. W turnieju udział wzięli soliści, duety i zespoły w czterech kategoriach wiekowych. Wśród nich wystąpili również reprezentanci naszej szkoły - Zespół Taneczny "Drygały" pod kierunkiem Pani Jolanty Nitkiewicz. Uczniowie mieli ogromny zaszczyt odebrać dyplom, statuetkę oraz nagrody za zdobycie I miejsca w kategorii Taniec Ludowy. Gratulujemy!
 

 

 

W dniach 26 kwietnia oraz 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole przeprowadzono dwie lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnych sieci współpracy w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych – „Aktywna Tablica”.

Pani Marta Ożarowska przeprowadziła lekcję języka angielskiego w klasie 2a oraz Pani Justyna Łabieniec – lekcję matematyki w klasie 4a.

Czytaj więcej: Aktywna Tablica

caritasss

 

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Od godziny 830 przez 10 godzin najmłodsi będą bezpłatnie korzystać z wesołego miasteczka, brać udział w zabawach loteryjnych oraz uczestniczyć w ciekawych konkursach i konkurencjach sportowych, w godzinach popołudniowych koncerty gwiazd sceny muzycznej.

Czytaj więcej: Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Czytaj więcej: Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu Samotnej Matki w Ełku.

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów w następujących kategoriach „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin”, „Kadet” i „Junior”. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Wszyscy uczestnicy bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominek – zabawkę logiczną z drutu.
Szkolny Koordynator Konkursu: Małgorzata Konopka

Czytaj więcej: Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie", który odbył się w Piszu w siedzibie Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Białymstoku pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W tej edycji konkursu I miejsce zdobył uczeń klasy II b gimnazjum - Piotr Ogonowski, który zdeklasował pozostałych dwudziestu uczestników.

Czytaj więcej: I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do...

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni – Dzieci walczące o życie – Bohaterowie kontra rak”, która w cudowny sposób wspiera i pomaga chorym dzieciom i ich rodzinom, zwróciła się z prośbą o kartki na 10 urodziny Wiktora, które chłopiec obchodził 9 marca. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i w ciągu dwóch tygodni nasi uczniowie nie tylko wykonywali kartki urodzinowe, ale także z własnej inicjatywy zakupili prezent dla chłopca.

Czytaj więcej: Kartka urodzinowa dla Wiktora

Podkategorie

 

 
 

 

 
 

 

 
 
 
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Mikołaju, Mikołaju

06 grudzień 2018

6 grudnia jest od wielu lat dniem, w którym uczniowie klas młodszych podtrzymują mikołajkową tradycję. Od samego rana z każdej...

Czas wróżb i przepowiedni

01 grudzień 2018

30 listopada w klasach młodszych odbyła się zabawa andrzejkowa, która przebiegała w atmosferze wróżb i magii. Dzieciaki mogły wyczytać z...

Projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości”

29 listopad 2018
Projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości”

W dniach 29.10.2018r. - 10.12.2018r. Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach realizuje projekt „O bioróżnorodności na Dzień Niepodległości” w całości finansowany (1000,00 złotych) ze środków Wojewódzkiego Funduszu...

To była interesująca wycieczka

27 listopad 2018

Miło spędzamy czas w Centrum Edukacji Ekologicznej i poznajemy prawa przyrody.   Jesteśmy w pracowni u szewca i poznajemy jego...

Marchewkowe Króliczki

26 listopad 2018

Na przełomie października i listopada "Marchewkowe Króliczki" z klasy drugiej i trzeciej pod kierunkiem swoich wychowawców realizowały IX ogólnopolski projekt edukacji prozdrowotnej "Zdrowo...

Pięć Porcji Zdrowia w Szkole

21 listopad 2018

W dniu dzisiejszym w ramach projektu Pięć Porcji Zdrowia w Szkole panie edukacji wczesnoszkolnej Teresa Chrostowska i Danuta Szczech przeprowadziły wspólne zajęcia...

Spotkanie z muzyką

21 listopad 2018

Nasze kolejne spotkanie z muzyką.  

Królowa Śniegu - Moskiewska Rewia na lodzie

18 listopad 2018

Dnia 15 listopada klasy I a,I b,II a, III a, IV b, V b wraz z opiekunami: Danutą Szczech, Teresą...

KOMUNIKAT KOŃCOWY III MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYM

09 listopad 2018

KOMUNIKAT KOŃCOWY III MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYMDRYGAŁY 02.11.2018       W dniu 2 listopada 2018 roku w sali...

Rodzice czytają, dzieci słuchają

03 listopad 2018

W ramach realizowanej w naszej szkole kampanii CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM do cyklu spotkań aktywnie włączyli się rodzice uczniów klas...

Inauguracja Roku Sportowego 2018/2019 w Gminie Biała Piska

17 październik 2018

12 października 2018 r. na stadionie miejskim w Białej Piskiej odbyły się Lekkoatletyczne Mistrzostwa Szkół z terenu gminy Biała Piska, które rozpoczęły Sportowy...

Inauguracja Roku Szkolnego 2018/2019

01 październik 2018

    Kolejny już raz powitaliśmy nowy rok szkolny tym razem 2018/2019 turniejem piłki nożnej pod nazwą "Inauguracja Roku Szkolnego". Organizatorem...

DLA NIEPODLEGŁEJ

24 październik 2018
DLA NIEPODLEGŁEJ

Akcja Zapomniane Groby

19 październik 2018

19 października br. w ramach dla Niepodległej uczniowie klas I - III wzięli udział w AKCJI ZAPOMNIANE GROBY. W tym...

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca

16 październik 2018

16 października obchodzimy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca. Z tej okazji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy organizuje po raz szósty rekord w jednoczesnym prowadzeniu...

BIERZEMY UDZIAŁ W PROGRAMIE MEN "TECHNOLOGIA Z KLASĄ"

11 październik 2018

    Od października tego roku dwie klasy z naszej szkoły biorą udział w ogólnopolskim programie Technologia z klasą, który...

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

09 październik 2018
VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

28  września  2018 roku obchodziliśmy w naszej szkole VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia pod hasłem  „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”....

Wyjazd do kina na film Dywizjon 303

08 październik 2018

25 września 2018 roku uczniowie naszej szkoły, wraz z opiekunami p. Halina Archacką , Heleną Kadelską, Zbigniewem Piaskowskim i Wiolettą...

Język bez barier z naturą w tle

08 październik 2018

10 września 2018 roku mieliśmy zaszczyt powitać w Szkole Podstawowej w Drygałach młodzież z dwóch zaprzyjaźnionych szkół- Eichenbachschule z Eggebek  z powiatu...

Sprzątanie Świata - Polska 2018

24 wrzesień 2018

Dnia 21 września br. maluchy z klas I –III włączyli się do Akcji „Sprzątania Świata – Polska 2018” pod hasłem:...

Odwiedzamy Miejsce Pamięci Narodowej

24 wrzesień 2018

Dnia 19 września br. uczniowie klas I – III wraz z wychowawcami wybrali się na wycieczkę patriotyczną do Kowalewa, gdzie...

Technologia z klasą

24 wrzesień 2018

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy I a i klasy III pod kierunkiem Pani Sylwii Narewskiej i Teresy Chrostowskiej wezmą...

Międzyszkolny konkurs literacki

24 wrzesień 2018

W RAMACH ROKU DLA NIEPODLEGŁEJ Regulamin międzyszkolnego  konkursu  literackiego  „Ja i Moja Mała Ojczyzna - zasłyszane opowieści z najbliższej  okolicy”...

Regulamin międzyszkolnego konkursu plastycznego

24 wrzesień 2018

ILUSTRACJA DO POLSKIEGO HYMNU 1. Organizator: Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach. 2. Cele konkursu: • upowszechnienie wiedzy o...

Wymiana młodzieży

21 sierpień 2018
Wymiana młodzieży

W dniach 10 - 14 września 2018r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach będzie gościć uczniów z Eichenbachschule Eggebek Gemeinschafsschule...

Wizyta uczniów klasy I w Miejsko - Gminnej Bibliotece w Drygałach

20 czerwiec 2018

W dniu 16.04.2018r. uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach odwiedzili drygalską filię Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w...

Rozdanie nagród

16 czerwiec 2018

W klasie II i III b wychowawczynie ufundowały i rozdały nagrody rzeczowe za udział w konkursach, które organizowano w II...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny Kangur 2018

16 czerwiec 2018

W marcu 2018 r.  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym  Konkursie Matematycznym Kangur. Konkurs koordynowała p. Małgorzata Konopka. W...

Aktywna Tablica

24 maj 2018

W dniach 26 kwietnia oraz 27 kwietnia 2018r. w naszej szkole przeprowadzono dwie lekcje otwarte dla nauczycieli międzyszkolnych sieci współpracy...

Ogólnopolski program edukacji stomatologicznej

07 czerwiec 2018

Uczniowie klas 0 - II naszej szkoły przystąpili do Ogólnopolskiego programu edukacji stomatologicznej "Niesamowity świat higieny jamy ustnej" przygotowany przez...

Dni Rodziny 2018

06 czerwiec 2018

Dnia 30 maja 2018 r. w Szkole Podstawowej w Drygałach odbyły się obchody Dni Rodziny. Uroczystość została przeprowadzona w ramach XX...

Wycieczka do Gierłoży

05 czerwiec 2018

W dniu 29 maja 2018 roku uczniowie klas IV - VII naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Gierłoży. Zwiedzali Wilczy...

Kim będę w przyszłości

05 czerwiec 2018

W dniu 24.05.2018 roku odbyła się lekcja otwarta dla rodziców w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta  Kowalewska....

I miejsce w Turnieju Tańca o Puchar Burmistrza Pisza

31 maj 2018

25 maja 2018 roku odbył się II Międzygminny Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Pisza. Na deskach Piskiego Domu Kultury mieliśmy...

Dzień Mamy

31 maj 2018

Dzień Mamy. To wyjątkowe święto każdy z nas zna i szanuje. Szczególnie dbają o nie wychowawcy i nauczyciele dzieci klas...

Gminny Konkurs Recytatorski "Wiersz o Mamie"

29 maj 2018

18 maja odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem: "Wiersz o Mamie". Naszą szkołę reprezentowały: Zosia Dybikowska - gr.0a i...

Spektakl teatralny "Kraina Lodu"

29 maj 2018

14 maja dzieci z grupy 0a i 0b oraz z klasy drugiej miały okazję obejrzeć w Ełku spektakl teatralny "Kraina...

Smacznie, zdrowo, kolorowo

23 kwiecień 2018

Regulamin konkursu  ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo” ORGANIZATORZY: Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach (p. Wioletta Kowalewska)....

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

15 kwiecień 2018
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

  Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 kwiecień 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia....

KOLONIE LETNIE 2018

06 kwiecień 2018
KOLONIE LETNIE 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji EłckiejMIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w OrzyszuTERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia

I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do ...

06 kwiecień 2018

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

05 kwiecień 2018

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej...

Wielkanoc 2018

30 marzec 2018
Wielkanoc 2018