baner glowny sp 02

 

caritasss

 

Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka.

Od godziny 830 przez 10 godzin najmłodsi będą bezpłatnie korzystać z wesołego miasteczka, brać udział w zabawach loteryjnych oraz uczestniczyć w ciekawych konkursach i konkurencjach sportowych, w godzinach popołudniowych koncerty gwiazd sceny muzycznej.

Wszystkim zapewniamy napoje, ciepły posiłek i bezpieczną zabawę.

 

W programie o godzinie 1100 msza Święta której przewodniczył będzie Biskup Jerzy Mazur.

Po Eucharystii będzie miało uroczyste rozpoczęcie festynu i pierwsze losowanie nagród ufundowanych przez sponsorów.

W godzianach od 830 - 1030 i 1230-1830 dziecie będą mogły odbierać przczki ufundowane przez Partnera Strategicznego - Biedronke.

W celu przygotowania przez Ełcką Caritas karnetów na paczki, prosimy o przekazanie do 25 kwietnia br. listy imiennej dzieci wraz z ich rocznikami urodzenia, które wezmą udział w festynie. Każde dziecko odbiera paczkę osobiście na podstawie karnetu, który będzie można odebrać w centrali Caritas Ełckiej od 21 maja.

Więcej informacji w szkole u Pani Bożeny Jankowskiej.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Święto zostało ustanowione w hołdzie bohaterom, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

O święcie tym pamiętamy również i my. 1 marca uczniowie klas drugich oraz trzecich Gimnazjum pod opieką p. Sabiny Duchnowskiej, p. Marty Ożarowskiej, p. Moniki Palczewskiej, p. Anity Kucharskiej – Bigielis podczas uroczystego apelu przedstawili historię Żołnierzy Niezłomnych oraz ich sylwetki. Informacje i wiersze przeplatane były piosenkami o bohaterach : „Przysięga”, „Marsz Zapory”, „Oskarżeni o wolność”, „Za trzydzieści srebrników sprzedani”.

Na zakończenie wszyscy uczniowie wraz z nauczycielami mogli wspólnie zaśpiewaćKołysankę Wojenną”.

Marta Ożarowska

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId06189241e1

wakacje 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji Ełckiej
MIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w Orzyszu
TERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia

DLA:
Dzieci w wieku od 11 do 16 lat, których co najmniej jeden z rodziców jest ubezpieczony w pełnym zakresie w Kasie Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego (jednocześnie w zakresie emerytalno-rentowym oraz wypadkowym, chorobowym i macierzyńskim) lub pobiera rentę bądź emetyturę z KRUS (po zakwalifikowaniu dziecka na wypoczynek wymagane będzie przedstawienie stosownego zaświadczenia)

WYŻYWIENIE: 5 posiłków dziennie
KADRA: wykwalifikowany zespół osób posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą

INFORMACJE DODATKOWE:

 

ZAPISY/ZGŁOSZENIA DO 15 KWIETNIA 2018 ROKU

Więcej informacji w szkole u Pani Bożeny Jankowskiej.

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym Konkursie Wiedzy o Żołnierzach Wyklętych "Żołnierze Wyklęci - Niezłomni Bohaterowie", który odbył się w Piszu w siedzibie Niepublicznego Gimnazjum ZDZ w Białymstoku pod Narodowym Patronatem Prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W tej edycji konkursu I miejsce zdobył uczeń klasy II b gimnazjum - Piotr Ogonowski, który zdeklasował pozostałych dwudziestu uczestników.

Jedną z głównych nagród jest wyjazd laureata i ośmiu uczniów z naszej szkoły do Sejmu i Centrum Pieniądza Banku Polskiego w Warszawie, którego fundatorem jest Poseł na Sejm RP p. Jerzy Małecki.

Gratulujemy sukcesu i życzymy miłych wrażeń podczas wycieczki!

Opracowała:  Sabina Duchnowska

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdb588474b52

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej inicjatywy podjęto szereg działań mających na celu propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.  Przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla uczniów klas IV-VII oraz II-III gimnazjum w oparciu o materiały ze strony: www.saferinternet.pl. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się z jakimi zagrożeniami mogą spotkać się w Internecie, gdzie mogą uzyskać pomoc w razie niebezpieczeństwa. Poznali zasady, którymi należy się kierować podczas surfowania w sieci. Uczniowie klas piątych na zajęciach komputerowych tworzyli prezentacje multimedialne dotyczące zasad bezpiecznego i kulturalnego serfowania w sieci. Dzieci stworzyły piękne plakaty pt: „Bezpieczny Internet”. Na korytarzach szkolnych pojawiła się ścienna gazetka zawierająca najważniejsze porady i przestrogi dla młodych Internautów. Młodzież przystąpiła do szkolnego konkursu wiedzy o bezpieczeństwie w Internecie. Wyłonieni zwycięzcy Quizu: 1.Nikola Orzechowska 2.Oliwia Godlewska 3.Dominika Sieszputowska Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział!

Jolanta Nitkiewicz

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeIdf83dfef1fb

 

foto 4

ZP baner 600x600pxNasza szkoła przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych miejscowości i wsi pozna podstawy programowania i wykorzystania umiejętności cyfrowych w praktyce.

Celem „Zaprogramuj przyszłość” jest podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli i edukatorów, w szczególności wyposażenie ich w kompetencje programistyczne oraz wiedzę i umiejętności dotyczące metodyki nauczania programowania najmłodszych uczniów. Pozwoli im to na prowadzenie ciekawych zajęć z programowania.

Doświadczeni trenerzy przygotują 1200 nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej z 222 szkół do prowadzenia lekcji z programowania. Szkoły otrzymają zestawy do prowadzenia zajęć z nowych technologii, m.in. roboty, maty edukacyjne oraz tablety. Następnie, świetnie przygotowani nauczyciele, pod okiem trenerów, poprowadzą 15 ciekawych lekcji z programowania dla uczniów klas 1-3.

Edukatorzy, czyli pracownicy publicznych ośrodków doskonalenia nauczycieli, bibliotek oraz centrum kultury, zostaną przygotowani do pełnienia roli lokalnych liderów aktywizacji cyfrowej. Poznają oni metodykę nauczania programowania najmłodszych oraz sposoby upowszechniania edukacji cyfrowej w swoim regionie.

Scenariusze zajęć z programowania i inne materiały dydaktyczne, dostępne będą na platformie edukacyjnej www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl, pełniącej rolę bazy wiedzy i forum wymiany doświadczeń. Każdy nauczyciel i edukator będzie miał możliwość uczestniczenia w tematycznych webinariach.
„Zaprogramuj przyszłość” to 9 projektów regionalnych, realizowanych w województwach dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, pomorskim, śląskim, warmińsko-mazurskim i zachodniopomorskim, ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Informacja dla rodziców.

ZP logotpy 600x83px

Strona projektu: www.zaprogramujprzyszlosc.edu.pl
Fanpage na FB: www.fb.com/ZaprogramujPrzyszlosc

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu Samotnej Matki w Ełku.

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów w następujących kategoriach „Żaczek”, „Maluch”, „Beniamin”, „Kadet” i „Junior”. Głównym celem konkursu jest szeroka popularyzacja matematyki. „Kangur” w niezawodny sposób integruje młodzież całego świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie wielu krajów rozwiązują te same zadania. Uczestnicy Kangura przez 75 minut zmagali się z zadaniami konkursowymi. Wszyscy uczestnicy bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominek – zabawkę logiczną z drutu.
Szkolny Koordynator Konkursu :Małgorzata Konopka

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId1da04c7427

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni – Dzieci walczące o życie – Bohaterowie kontra rak”, która w cudowny sposób wspiera i pomaga chorym dzieciom i ich rodzinom, zwróciła się z prośbą o kartki na 10 urodziny Wiktora, które chłopiec obchodził 9 marca. Nasza szkoła przyłączyła się do akcji i w ciągu dwóch tygodni nasi uczniowie nie tylko wykonywali kartki urodzinowe, ale także z własnej inicjatywy zakupili prezent dla chłopca. Akcja ta pokazała, że nasi uczniowie obdarzeni są wielką empatią i na miarę swoich możliwości gotowi są nieść pomoc i wsparcie, dla tych którzy tego potrzebują. Wszyscy mamy nadzieję, że życzenia skierowane do Wiktora spełnią się .

Dziękujemy (M. Ożarowska, R. Murawska, J. Gacman)  

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId00f6313b61

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Mowa polska to jednak coś więcej niż tylko możliwość wyrażania osobistych myśli. To przecież także skarbnica naszej kultury i doświadczeń. 21 lutego obchodziliśmy w całym kraju Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego ogłoszony przez UNESCO. Jego ideą jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na bogactwo różnorodności językowej świata  i konieczność jego ochrony, a także promocji wielojęzyczności. Został on ustanowiony w czasie 30. Sesji Konferencji Generalnej UNESCO 17 listopada 1999 roku. W związku z tym wydarzeniem od 21 do 27 lutego w naszej szkole realizowany był projekt Tydzień z Językiem Polskim, którego głównym celem było zainteresowanie uczniów poprawnością i kulturą języka ojczystego, rozwijanie umiejętności pisania, mówienia i czytania. W ramach projektu nauczyciele języka polskiego - p. Danuta Rogińska, p. Justyna Połujańska – Golanko, p. Halina Archacka i p. Małgorzata Zawadzka zorganizowali szereg działań. Na korytarzach szkolnych umieszczone zostały gazetki tematyczne, drzwi sal lekcyjnych udekorowano znanymi cytatami, na oknach rozwieszono wyrazy z trudnościami ortograficznymi.

Czytaj więcej: Tydzień Języka Ojczystego

„WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU ANIŻELI W BRANIU” pod takim hasłem w dniu 04.12.2017r. w Ełku odbyła się Gala Wolontariatu CARITAS.
W programie: Prezentacja sylwetek nagrodzonych wolontariuszy; Wręczenie nagród za konkurs plastyczny; Recital Marcina Pyciaka; Spektakl „Czerwony kapturek” w wykonaniu aktorów Teatru im. J. Węgrzyna w Ełku w reż. Piotra Kowalewskiego; Wspólna agapa. Naszą szkołę reprezentowały wolontariuszki SKC: Pstrągowska Gabriela (3bG), Ptak Dominika (3bG), Grala Zuzanna (2bG), Przychodzeń Wiktoria (2bG), Zamojska Amelia (2bG), Łoś Małgorzata (7aSP), Trzonkowska Marlena (7aSP), Sieszputowska Dominika (6bSP).
Opiekunami grupy wolontariackiej są: p.Wiesława Grońska, p. Bożena Jankowska i p. Justyna Łabieniec.
Z naszej Szkoły za konkurs plastyczny pt: „Wolontariat moimi oczami” nagrodę wyróżnienia otrzymała Marlena Trzonkowska. Gratulujemy!

W dniach od 26.02 - 16.03.2018 r. w naszej szkole będzie trwać Akcja Ekologiczna „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Wszystkich uczniów, rodziców, mieszkańców Drygał i okolic zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce elektrośmieci. Zbiórce podlegają: wielkogabarytowe i małogabarytowe urządzenia gospodarstwa domowego, sprzęt teleinformatyczny i telekomunikacyjny, sprzęt audiowizualny, narzędzia elektryczne i elektroniczne, zabawki z mechanizmem elektrycznym i elektronicznym,  przyrządy do nadzoru i kontroli, baterie i akumulatory.
Zbiórka elektrośmieci: PONIEDZIAŁEK, ŚRODA 12.00 - 14.00.
Organizator Akcji: Green Office Ecologic Spółka z o. o.
Koordynator Akcji: p. Wioletta Kowalewska

„POMAGANIE TO RADOŚĆ – BRANIE TO KONIECZNOŚĆ” pod takim hasłem Szkolne Koło Caritas w miesiącu GRUDZIEŃ przeprowadzi następujące akcje: Przygotowanie i rozprowadzenie kart świątecznych dla osób starszych i samotnych; Pomoc w rozprowadzaniu paczek żywnościowych; Przekazanie zebranej odzieży i zabawek dla Domu Samotnej Matki w Ełku; Przekazanie zebranych czapek, szalików i rękawic dla Noclegowni św. Ojca PIO; Przekazanie zebranych nakrętek osobom potrzebującym.

W dniu 15.02.2018 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta Kowalewska. Lekcja dotyczyła tolerancji i nawiązywała do wcześniej obejrzanego przez uczniów filmu w kinie pt. „Cudowny Chłopak”.

View the embedded image gallery online at:
http://spdrygaly.pl/index.php/aktualnosci#sigFreeId0200f3ddd9

Dnia 1 grudnia 2017 r. odbyła się piękna lekcja historii i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie pieśni i wierszy patriotycznych, zorganizowanym przez Panie: Wiolettę Zakrzewską, Bogumiłę Karwowską i Sylwię Narewską. W przeglądzie brały udział prawie wszystkie klasy. Swoje umiejętności wokalne i recytatorskie uczniowie prezentowali zarówno indywidualnie jak i grupowo. W klasach młodszych usłyszeć mogliśmy pieśni: „Rozszumiały się wierzby płaczące” w wykonaniu kl. 0a, „Nasza Ojczyzna”(kl. I), „Rozkwitały pąki białych róż” (kl. II), „Ojczyzno ma” i „Serce w plecaku” w wykonaniu klas trzecich oraz „Piechota”, którą zaśpiewała uczennica klasy V a Kaja Mieczkowska.

Czytaj więcej: Przegląd pieśni i wierszy patriotycznych

W dniu 10 stycznia 2018 roku, w 79 roku życia i 56 roku Kapłaństwa, został powołany do wieczności przez Pana życia i śmierci, kapłan emeryt diecezji ełckiej Ks. kan. Mieczysław Bębenek. Kanonik zasłużony Konkatedralnej Kapituły Sambijskiej, były Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Drygałach.

Czytaj więcej: Zmarł Ks. kan. Mieczysław Bębenek

20 listopada 2017r. uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum wraz z nauczycielami wzięli udział w koncercie muzycznym ,,Pieśń o Niepodległej”. Artyści agencji muzycznej zapoznali uczniów z historią pieśni żołnierskiej i patriotycznej. Była to niezwykle atrakcyjna lekcja dla uczniów,wzmacniająca  wartości patriotyczne. Koncert zwieńczył quiz muzyczny , w którym Dominka Sieszputowska z klasy VI b wygrała przepiękny album o muzyce, zaś  Hubert Olszewski (kl. VII) i Mateusz Orzechowski (kl. II a gimnazjum) otrzymali książki jako nagrody pocieszenia.

Czytaj więcej: Pieśń o Niepodległej

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach w roku szkolnym 2017/2018 zakupiła sprzęt na kwotę 5242,60 zł w ramach zadania publicznego „Wyposażenie gabinetów profilaktyki zdrowotnej”, które zostało sfinansowane ze środków budżetu państwa, otrzymanych od Wojewody Warmińsko – Mazurskiego.

26 października uczniowie klas II gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Wiesławą Grońską , Wiolettą Zakrzewską  oraz z p. Moniką Palczewską  udali się do  MGOK w Białej Piskiej na wystawę rzeźby: ,,Dziwy natury”. W tematykę wystawy oraz historię twórczości artystów ludowych wprowadziła wszystkich pani Dorota Węcek. Młodzież z  zainteresowaniem podziwiała  przepiękne  rzeźby panów Adama i Mirosława Sawczyńskich. Zostawiliśmy pamiątkowy wpis w kronice z podziękowaniem za miłe przyjęcie oraz możliwość kontaktu  z dziełami  sztuki ludowej twórców regionalnych.

Czytaj więcej: Dziwy natury

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardzo życzliwi, zapominają o różnych sporach i waśniach. Aby podkreślić uroczysty charakter tych świąt, uczniowie naszej szkoły, jak co roku wystawili Jasełka Bożonarodzeniowe pt. „Broda Heroda”. W specjalnie przygotowanych strojach, mali aktorzy przedstawili scenę narodzin małego Jezusa. Zgromadzona publiczność mogła przeżyć historię Maryi i Józefa szukających schronienia. Tak samo jak dwa tysiące lat temu, Jezus pukał do drzwi i szukał schronienia w niejednym sercu człowieka.

Czytaj więcej: Jasełka Bożonarodzeniowe

Podkategorie

 

 
 

 

 
 

 

 
 
 
loader

ZP baner 600x600px

baner profilaktycy

U MALUCHÓW

W SPORCIE

Mamy Mistrza !!!

04 kwiecień 2009

Nasi uczniowie brali udział w zawodach tenisa stołowego o puchar „Gazety Olsztyńskiej”. W zawodach w woj. Warmińsko-mazurskim wzięły udział 52 gminy, które podzielono na 12 grup. Naszą gminę przydzielono w I rundzie do XI grupy (Biała Piska, Ełk, Orzysz). Z naszej...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI ...

Wysoka forma tenisistów!

28 wrzesień 2009

Nasi uczniowie 26 września w Orzyszu wzięli udział w zawodach tenisa stołowego inaugurujących rok sportowy 2009/2010. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych tj. klasy I-III szkoły podstawowej, klasy IV-VI...

Gminne eliminacje już za nami.

28 październik 2009

Dnia 17 października byliśmy gospodarzami gminnych eliminacji Turnieju Tenisa Stołowego Szkół Wiejskich LZS. Zawody odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Nasi zawodnicy jak zwykle wykazali się wysoką formą. Reprezentanci Zespołu...

Biegi uliczne

29 październik 2009

W październiku odbyły się dwie edycje biegów ulicznych (przełajowych). Pierwsza na szczeblu gminnym (02.10 w Białej Piskiej) a druga na szczeblu powiatowym (28.10 w Rucianem Nidzie). W obu edycjach I miejsce zajęła nasza uczennica Katarzyna...

certyfikat dobrze zaprojektowana szkola m

W AKTUALNOŚCIACH

Smacznie, zdrowo, kolorowo

23 kwiecień 2018

Regulamin konkursu  ,, Smacznie, zdrowo, kolorowo” ORGANIZATORZY: Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach (p. Wioletta Kowalewska)....

Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

15 kwiecień 2018
Festyn Rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Ełku

  Caritas Diecezji Ełckiej zaprasza wszystkie dzieci 1 czerwca 2018 roku do Ełku na XIII Ogólnopolski Festyn Rodzinny z okazji...

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”

09 kwiecień 2018

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia....

KOLONIE LETNIE 2018

06 kwiecień 2018
KOLONIE LETNIE 2018

ORGANIZATOR: Caritas Diecezji EłckiejMIEJSCE: Ośrodek kolonijny "Arka" w OrzyszuTERMIN: turnusy od 20 lipca do 27 sierpnia DLA:Dzieci w wieku od...

I miejsce i wyjazd 8 uczniów z naszej szkoły do ...

06 kwiecień 2018

W dniu 28 marca 2018r. uczniowie klas gimnazjalnych: Adam Chełstowski, Piotr Ogonowski i Aleksander Dobrowolski wzięli udział w IV Powiatowym...

Dzień Bezpiecznego Internetu

05 kwiecień 2018

W lutym 2018 r. Szkoła Podstawowa im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przystąpiła do obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W ramach tegorocznej...

Wielkanoc 2018

30 marzec 2018
Wielkanoc 2018

„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej.

25 marzec 2018
„Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej.

Nasza szkoła przystąpiła do projektu „Zaprogramuj przyszłość” to kompleksowy program edukacji cyfrowej, dzięki któremu blisko 20 000 dzieci z małych...

Jałmużna Wielkopostna

23 marzec 2018

Szkolne Koło Caritas i Szkolny Klub Wolontariatu przy Szkole Podstawowej w Drygałach przekazały zebrane zabawki i plastikowe korki do Domu...

Pogoń za Wielkanocnym Zającem

22 marzec 2018

Dnia 22 marca 2018r. uczniowie klas 1 - 3 wraz z opiekunami: p. Bogumiłą Karwowską, p. Sylwią Narewską, p. Teresą...

I a w obiektywie

22 marzec 2018

Codziennie pijemy wodę zamiast słodkich napojów. Urządzamy wiosenny kącik przyrody. Chętnie czytamy w naszym Kąciku Małego Czytelnika. Mamy dobre rady...

Witaminowa sałatka

21 marzec 2018

W dniu dzisiejszym w klasie II było przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci podczas zajęć własnoręcznie przygotowały pyszną, pełną witamin...

Matematyka od kuchni w klasach 1-3

21 marzec 2018

Matematyka jako królowa nauk otacza nas niemal wszędzie, mamy z nią do czynienia w każdym aspekcie naszego życia. Również ma...

Międzynarodowy Konkurs Matematyczny

21 marzec 2018

15 marca 2018 roku został przeprowadzony w naszej szkole Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 33 uczniów...

Kartka urodzinowa dla Wiktora

15 marzec 2018

Wiktor jest dziesięcioletnim chłopcem, który po raz kolejny musi zmierzyć się ze straszną chorobą – białaczką. Organizacja „Dzielni i Waleczni...

Tydzień Języka Ojczystego

14 marzec 2018

Otaczający świat jest taki, jakim potrafimy go opisać. Niewątpliwie najczęściej używamy do tego języka ojczystego. Mowa polska to jednak coś...

Działania w ramach realizacji DBI

09 marzec 2018

W ramach realizacji DBI nauczyciele klas 1-3 zgłosili inicjatywę organizacji Dni Bezpiecznego Internetu na stronie www.dbi.pl. W ramach tej inicjatywy...

NIE dla smogu!

09 marzec 2018

W ramach kampanii społecznej "NIE dla smogu!" w klasach edukacji wczesnoszkolnej przeprowadzono zajęcia uświadamiające dzieciom przyczyny i skutki zanieczyszczonego powietrza...

Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy

25 luty 2018

W dniach od 26.02 - 16.03.2018 r. w naszej szkole będzie trwać Akcja Ekologiczna „Szkole pomagamy i Świat oczyszczamy”. Wszystkich...

Daj dowód swojej dobroci na podst. filmu Cudowny Chłopak

25 luty 2018

W dniu 15.02.2018 roku odbyła się lekcja otwarta w klasie 5a (godzina wychowawcza), którą przeprowadziła p. Wioletta Kowalewska. Lekcja dotyczyła...

Ferie zimowe 2018

07 luty 2018

Po rozpoczęciu ferii zimowych uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczyć w przygotowanych dla nich zajęciach rozwijających ich uzdolnienia i zainteresowania...

Dzień Bezpiecznego Internetu 2018

06 luty 2018

Uczniowie klas I- III przyłączyli się do akcji Dnia Bezpiecznego Internetu, którą w tym roku obchodzimy 6 lutego pod hasłem:...

Tydzień atrakcji dla Maluchów

20 styczeń 2018

KINO W SZKOLEDnia 15 stycznia br. w naszej szkole dzieci klas 0 – III mogły obejrzeć na dużym ekranie projekcję...

Zmarł Ks. kan. Mieczysław Bębenek

12 styczeń 2018

W dniu 10 stycznia 2018 roku, w 79 roku życia i 56 roku Kapłaństwa, został powołany do wieczności przez Pana...

Nowe wyposażenie gabinetu profilaktyki zdrowotnej

11 styczeń 2018

Szkoła Podstawowa im. St. Palczewskiego w Drygałach w roku szkolnym 2017/2018 zakupiła sprzęt na kwotę 5242,60 zł w ramach zadania...

Jasełka Bożonarodzeniowe

23 grudzień 2017

Boże Narodzenie to czas, kiedy wszyscy stają się dla siebie bardzo życzliwi, zapominają o różnych sporach i waśniach. Aby podkreślić...

Boże Narodzenie 2017

20 grudzień 2017
Boże Narodzenie 2017

Świąteczno - zimowy wystrój klas

19 grudzień 2017

Tak prezentują się klasy edukacji wczesnoszkolnej w szacie świąteczno - zimowej. Wychowawca klasy pierwszej p. Danuta Szczech serdecznie dziękuje Rodzicom...

Wręczenie nagród za udział w konkursach

19 grudzień 2017

W dniu dzisiejszym w klasach I - III zostały wręczone nagrody i dyplomy uczniom za udział w konkursach: "Jesienna kompozycja",...

Warsztaty telewizyjne Szewczyk Dratewka

18 grudzień 2017

Dnia 18 grudnia br. dzieci z oddziału przedszkolnego 0a i0b oraz uczniowie klas I - III wraz z opiekunami wybrali...

Gala Wolontariatu Caritas

11 grudzień 2017

„WIĘCEJ SZCZĘŚCIA JEST W DAWANIU ANIŻELI W BRANIU” pod takim hasłem w dniu 04.12.2017r. w Ełku odbyła się Gala Wolontariatu...

Akcje Koła Caritas w grudniu

11 grudzień 2017

„POMAGANIE TO RADOŚĆ – BRANIE TO KONIECZNOŚĆ” pod takim hasłem Szkolne Koło Caritas w miesiącu GRUDZIEŃ przeprowadzi następujące akcje: Przygotowanie...

Przegląd pieśni i wierszy patriotycznych

10 grudzień 2017

Dnia 1 grudnia 2017 r. odbyła się piękna lekcja historii i patriotyzmu. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Przeglądzie pieśni...

Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze

10 grudzień 2017

 Każdy z nas jest ciekawy, co go czeka w przyszłości. Takim magicznym dniem, w którym wszystkie wróżby się sprawdzają, pozwalającym...

Pieśń o Niepodległej

06 grudzień 2017

20 listopada 2017r. uczniowie klas IV - VII szkoły podstawowej oraz klasy II gimnazjum wraz z nauczycielami wzięli udział w koncercie...

Dziwy natury

06 grudzień 2017

26 października uczniowie klas II gimnazjum wraz z wychowawcami: p. Wiesławą Grońską , Wiolettą Zakrzewską  oraz z p. Moniką Palczewską ...

Mikołajki w klasie drugiej i trzeciej

06 grudzień 2017

Grudzień to magiczny miesiąc. Rozpoczyna się zima, na dworze jest biało i mroźno, wszyscy z utęsknieniem czekają na odwiedziny św....

Finał konkursu Moja Ojczyzna

06 grudzień 2017

Dnia 30. 11. 2017r. zostali wyłonieni laureaci konkursu plastycznego „Moja Ojczyzna” organizowanego przez naszą szkołę. Konkurs przeprowadzono w ramach roku...

Przegląd grup teatralnych

20 listopad 2017

17 listopada 2017r. w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbył się  VIII FESTIWAL SZKOLNYCH GRUP TEATRALNYCH "...

W czasie deszczu dzieci się bawią

20 listopad 2017

Późna jesień nie musi kojarzyć się nam ze smutkiem, szarością i nudą. Co można robić, gdy pada deszcz? Można wykorzystać...

Jemy zdrowo i kolorowo

20 listopad 2017

Uczniowie klasy I dowiedzieli się więcej na temat zdrowego odżywiania. Wiedzą, co służy, a co szkodzi organizmowi człowieka, że w...

KOMUNIKAT KOŃCOWY II MEMORIAŁU JÓZEFA MIECZYSŁAWA ŚWIDRA W TENISIE STOŁOWYM DRYGAŁY 12.11.2017

14 listopad 2017

W dniu 12 listopada 2017 roku w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Stanisława Palczewskiego w Drygałach przeprowadzono II Memoriał Józefa Mieczysława...

Konkurs recytatorski

09 listopad 2017

8 listopada 2017 r. w Miejsko – Gminnym Ośrodku Kultury w Białej Piskiej odbyła się XVI edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego...

Jan Paweł II - Papież

06 listopad 2017

19 października w naszej szkole odbył się  apel o Janie Pawle II, który miał przybliżyć uczniom sylwetkę papieża. Tytuł montażu...